Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jakie szkło do fotografii lotniczej?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Jakie szkło do fotografii lotniczej?

    Cześć

    Obecnie fotografuję sprzętem Canon EOS. Planuję zmiany, ale wygląda na to, że za zmianą puszki (APSC na FF) musi też iść zmiana szkieł (EF-S pod format APSC nie przydadzą się, tele 70-200/4L IS staje się za krótki). Zatem jeżeli pozbędę się prawie wszystkiego, to może już wejść w inny system?

    Kusi E-M1 ze szkłem 12-100 (urzekła mnie jakość zdjęć i niska waga). Ale param się również fotografią lotniczą (stąd główna potrzeba zmian). Body E-M1 wygląda w tym celu właściwie (serie, crop), ale potrzebuję do tego teleobiektyw, który objąłby zakres 200-500mm, a przy body z cropem ~100-250mm. Jakie szkło polecilibyście do tego celu? Liczy się szybkość AF oraz praca pod światło (jasne niebo w stosunku do obiektu). Patrzyłem na Olympusa 300mm/4 ale może być za długi i trochę drogi (dla mnie).

    PS. przez chwilę myślałem spróbować podpiąć Canonowy EF 70-200/4L IS przez adapter Kipon EF na micro4/3, ale AF może być wolniejszy, mniej precyzyjny, a poza tym co kluczowe nie działa w trybie AF-C.

    AdamK

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Ma być 150 - 400 mm.
    Ale cena może nie być akceptowalna.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  3. #3
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta
    Ma być 150 - 400 mm.
    Ale cena może nie być akceptowalna.
    po co zaczynać od ekstremum cenowego, które do tego na razie istnieje tylko w wersji Demo? Są 3 obiektywy zoom spełniajace takie wymagania
    OLY75-300, Panas 100-300 oraz Leica 100-400, Najdłuższy koniec taki sobie, ale wszystkie z nich po odjęciu 50-100 mm są dobre lub nawet bardzo dobre
    Dwa pierwsze do tego dosyć tanie, do kupienia max za 1300-1500 zet (używki)

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    ...
    OLY75-300, Panas 100-300 oraz Leica 100-400, Najdłuższy koniec taki sobie, ale wszystkie z nich po odjęciu 50-100 mm są dobre lub nawet bardzo dobre
    Dwa pierwsze do tego dosyć tanie, do kupienia max za 1300-1500 zet (używki)
    Myślisz, że to są obiektywy, dla których warto zmienić system?
    Ostatnio edytowane przez fret ; 2.10.19 o 09:34
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #5
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    niekoniecznie, ale jakie inne szkła masz w systemie m43 nadajace sie do tego celu??

  6. #6
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Po prostu bym nie zachęcał do zmiany systemu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #7
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Pytanie było nie o system a o szkła m4/3, ale w sumie śmieszne dylematy: Zmiana APSC na FF, ale jesli już to może jednak m4/3?

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W sumie fakt, jak ktoś nie wie, czy na FF, czy na 4/3... To teraz serio do autora wątku: obawiam się, że problemem nie jest sprzęt
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    W Canonie zmiana APS-C na APS-C nie daje wielkiego postępu. Nawet w testach nowego 90D piszą, że AF nie jest precyzyjny w dynamicznych ujęciach. Dopiero przy przejściu na FF pojawiają się inne udogodnienia, np. precyzyjniejszy AF, użyteczne wysokie ISO. No i skoro w okresie przejściowym miałbym prawie pozbyć się wszystkiego z systemu Canona, to czemu nie spróbować czegoś innego?

    Nikon, Sony - analizuję równolegle. Ale miałem kontakt z Olympusem OMD i ma dla mnie wiele atrybutów. Mimo małej matrycy nie mogłem przyczepić się do jakości zdjęć. Są kwestie głębi ostrości, ale nie z tego powodu myślę (myślałem) o FF no i da się nad tym panować. Wielka zaleta OMD to stabilizacja w body. No i wyraźnie mniejsze gabaryty i masa niż w DSLR. Zwraca też uwagę szybkostrzelność E-M1, nieosiągalna w DSLR EOS a tym bardziej w bezlusterkowcach Canona... o ile jest obiektyw MFT, który pozwoli tą szybkostrzelność wykorzystać. I stąd to moje pytanie tutaj



    AdamK

  10. #10
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    No niestety wdłuższych teleobiektywach w m4/3 nie ma za dużego wyboru, albo amatorskie zoomy (45-200, 75-300 i 100-300) albo zoomy premium, dużo droższe i o krótszym zakresie OLY40-150 i Leica 50-200. Nie ma nic po środku, zadnych niezależnych tokin sigm i tamronów, które to firmy olewaja użytkowników olympusa. Dziwne, bo jednak tego troche jest na swiecie i wersja 70-200f4 czy makro 100-150 sprzedało by się nieżle. Mam tu na myśli nie tylko mocowanie, ale i obiektyw dostosowany do krycia 4/3. Mam 100-300, w zakresie 100-200/250 jest całkiem dobry, odstaje dopiero na końcu, ale nie uzywałem go do dynamicznych obiektów, więc trudno mi ocenic jak AF da sobie radę z samolotami. No ale na pewno mały kompaktowy system do strzelania z ręki.
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 2.10.19 o 18:48

Podobne wątki

  1. [OPL] OLYMPUS w fotografii lotniczej
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20.09.17, 11:10
  2. Jakie szkło na halę ??
    By Sawicjusz in forum Obiektywy 4/3
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 26.01.11, 00:04
  3. Jakie szkło do E-500 ?
    By brjs in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13.05.09, 22:22
  4. Jakie szkło dorzucić do zestawu?
    By szpila9 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 9.11.07, 17:02
  5. Jakie szkło do makro?
    By Yodzisz in forum E-System
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11.04.06, 02:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.