Strona 8 z 25 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 242

Wątek: MAKROKOSMOS - Ireneusz Irass Walędzik :).

  1. #71
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    MAKROMANIAK, że decyduje skala to ja wiem. Nie mniej jestem ciekawy, jak wygląda porównanie pracy tego obiektywu z M.Zuiko 60 mm + makrokonwertery Raynox. Czy są jakieś za lub przeciw, pomijając odległość roboczą?

    Obydwa szkła są interesujące, ale dla jakości zdjęć wybrałbym zdecydowanie Laovę 2,5-5x.
    Myślę, że konstrukcja wewnątrz tubusa jest prosta i pozwala na płynne odsuwanie układu optycznego od matrycy, jak kiedyś z mieszkiem na sankach. Nie wiem, czy ktoś wymyślił pierścień pośredni z dwoma tubusami i przesuwem tubusu wewnętrznego po helisie. Taki produkt (mógłby być krótki) kupiłbym zarówno do M.Zuiko 60 mm f/2,8, jak i do innych szkieł, np. 40-150 mm f/2,8.

  2. #72
    Awatar OLYIRASS
    Dołączył
    Apr 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    143
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Aleksandr: sorki, że dopiero teraz ale dawno mnie tutaj nie było. Jeśli chodzi o Laowe 25mm to dla mnie jest to super szkiełko. Odległość robocza jest dla mnie wystarczająca bo jestem przyzwyczajony do pracy z o wiele mniejszymi Nie używam dodatkowego oświetlenia led, które można podłączyć. Jest to moje główne szkło do zdjęć z dużą skalą odwzorowania w plenerze. Ostatnimi czasy wypróbowałem też Laowę 25mm w studio i też muszę przyznać, że dobrze się sprawuje. Jeśli chodzi o dyfrakcje to ja w sumie używam to szkło tylko na f/4 i jakość jest dla mnie super Nie robiłem tym szkłem pojedynczych strzałów na wysokim F.
    Mitakona na tą chwile nie polecam bo mój Ziomek ( Mi chcieli wysłać na testy ale odmówiłem) pokazał mi sample to jak dla mnie jest słabo. Chyba, że trafił na zły egzemplarz.. Oglądałem zdjęcia w powiększeniu 100% i nie było tam praktycznie ostrości oraz był bardzo mały kontrast. W porównaniu do Laowy 25mm to wypada słabo. Jedynym z plusów jest to, że ma skale odwzorowania od 1x ale taka skale można śmiało oblecieć Zuiko 60mm Macro no i spora odległość robocza.
    Ogólnie Laowa 25mm jest to super szkło i z Olkiem jak najbardziej super wypada.

  3. #73
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez OLYIRASS Zobacz posta
    ...Jeśli chodzi o dyfrakcje to ja w sumie używam to szkło tylko na f/4 i jakość jest dla mnie super Nie robiłem tym szkłem pojedynczych strzałów na wysokim F...
    Dzięki. Różnimy się bardzo, jeżeli chodzi o technikę fotografowania i efekt końcowy - nie robię stacków - strzelam pojedynczo, lubię znaczne strefy nieostrości czy nawet głębokiego cienia w końcowym obrazie.

    Jestem jednak ciekawy, jak wygląda porównanie pracy Laowe 25 mm z M.Zuiko 60 mm + makrokonwertery Raynox. Czy w stackowaniu Laowe wygrywa z kombinacją M.Zuiko + Raynoksy? Jeżeli wygrywa, to sądzę, że wygra również w pojedynczych strzałach. Obiektyw jest optymalizowany sam dla siebie, i uzupełnianie go jakimkolwiek uniwersalnym zestawem soczewek (t.j. proponowanym do różnych obiektywów z odpowiednią ogniskową) jest wyborem wymuszonym potrzebą fotografującego.

    Dodatkowy element optyczny dołączony do podstawowego obiektywu ma prawo wpływać na rejestrowany obraz (w domyśle - pogorszyć). Przy telekonwerterach widać to bardzo wyrażnie, np. w użyciu M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 + TC 1,4. Od dawna nie korzystam z tego telekonwertera. lepszym wyborem jest drugi teleobiektyw odłuższym zakresie ogniskowych.

    Raynoksy są bardzo dobre, ale warto by zrobić porównanie obu układów. Przy zachowaniu takiej samej skali odwzorowania czekiwałbym przewagi Laowe.

    Pozdrawiam, Aleksander

  4. #74
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez OLYIRASS Zobacz posta
    Mitakona na tą chwile nie polecam bo mój Ziomek ( Mi chcieli wysłać na testy ale odmówiłem) pokazał mi sample to jak dla mnie jest słabo. Chyba, że trafił na zły egzemplarz.. Oglądałem zdjęcia w powiększeniu 100% i nie było tam praktycznie ostrości oraz był bardzo mały kontrast. W porównaniu do Laowy 25mm to wypada słabo. Jedynym z plusów jest to, że ma skale odwzorowania od 1x ale taka skale można śmiało oblecieć Zuiko 60mm Macro no i spora odległość robocza.
    Ogólnie Laowa 25mm jest to super szkło i z Olkiem jak najbardziej super wypada.
    Rzeczywiście cos jest na rzeczy, na stronie Mitakona jest informacja że pierwsza dostarczona partia obiektywów "nie spełnia specyfikacji" , "problem jest intensywnie badany" a zamówienia wstrzymane. Można mieć nadzieję, że znajda bład wykonawcy i następna partia bedzie za to super dokładnie zrobiona żeby przykryć ten blamaż. Nie wydaje mie się żeby z rozmysłem zaprojektowali szkło tak wyraźnie gorsze niż Laowa

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Aleksandr Zobacz posta


    Dodatkowy element optyczny dołączony do podstawowego obiektywu ma prawo wpływać na rejestrowany obraz (w domyśle - pogorszyć). Przy telekonwerterach widać to bardzo wyrażnie, np. w użyciu M.Zuiko 40-150 mm f/2,8 + TC 1,4. Od dawna nie korzystam z tego telekonwertera. lepszym wyborem jest drugi teleobiektyw odłuższym zakresie ogniskowych.
    Było by zbyt pięknie, gdyby powiększanie obrazu (a to w istocie czyni telekonwerter) nie prowadziło do jakiegoś pogorszenia rozdzielczości. Jednak w makro to mi się całkiem dobrze sprawdza, już kiedyś używałem 100 Macro Minolty z telekonwerterem 2x, gdy potrzebowałem większego zasięgu, a długie makra były jeszcze dosyć "egzotyczne" i trudno osiągalne. Zdaje sie ze OLYMPUS polecał swoje EC-14 i EC-20 do rozszerzenia skali powiększenia zuiko makro 50 w systemie 4/3. Jak to sie sprawdzało, nie wiem, bo nie miałem takiego zestawu, ale opinie w necie były pozytywne. Ja natomiast używam EC-14 z Sigmą Makro 105 - daje to "prawie" 150 mm, tylko o stopień ciemniejszą od oryginalnej sigmy macro 150/2,8 do Olympusa, oprzy dużo mniejszej wadze no i uniwersalności typu dwa w jednym. Jakościowo też wychodzi znakomicie. Z chęcią bym zobaczył jak to by wyszło z konwerterem dwukrotnym......

    Makro na ogół przymykamy mocniej, co poprawia działanie układu, przy przedłuzaniu jasnego tele, zapewne w większości przypadków dalej chcemy posługiwać sie jak największa jasnością czyli nie przymykamy go, albo max o 1 działkę. Może tu jest przyczyna dlaczego w makro to się sprawdza......
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 23.12.19 o 12:18

  5. #75
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Było by zbyt pięknie, gdyby powiększanie obrazu (a to w istocie czyni telekonwerter) nie prowadziło do jakiegoś pogorszenia rozdzielczości. Jednak w makro to mi się całkiem dobrze sprawdza, już kiedyś używałem 100 Macro Minolty z telekonwerterem 2x, gdy potrzebowałem większego zasięgu, a długie makra były jeszcze dosyć "egzotyczne" i trudno osiągalne. Zdaje sie ze OLYMPUS polecał swoje EC-14 i EC-20 do rozszerzenia skali powiększenia zuiko makro 50 w systemie 4/3. Jak to sie sprawdzało, nie wiem, bo nie miałem takiego zestawu, ale opinie w necie były pozytywne. Ja natomiast używam EC-14 z Sigmą Makro 105 - daje to "prawie" 150 mm, tylko o stopień ciemniejszą od oryginalnej sigmy macro 150/2,8 do Olympusa, oprzy dużo mniejszej wadze no i uniwersalności typu dwa w jednym. Jakościowo też wychodzi znakomicie. Z chęcią bym zobaczył jak to by wyszło z konwerterem dwukrotnym......

    Makro na ogół przymykamy mocniej, co poprawia działanie układu, przy przedłuzaniu jasnego tele, zapewne w większości przypadków dalej chcemy posługiwać sie jak największa jasnością czyli nie przymykamy go, albo max o 1 działkę. Może tu jest przyczyna dlaczego w makro to się sprawdza......
    Bawiłem się EC-20 + Zuiko 50 makro do czasu jak mi taśma flex w obiektywie padła, a serwisu już nie ma
    Tak to wyhlądało:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5190088.jpg
Wyświetleń:	350
Rozmiar:	496,6 KB
ID:	217524 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	P5190119.jpg
Wyświetleń:	336
Rozmiar:	537,6 KB
ID:	217525

    wklejam kawałek z exiftool:

    Camera Type 2 : E-M10MarkII
    Equipment Version : 0100
    Extender : Olympus Zuiko Digital EC-20 2.0x Teleconverter
    Extender Firmware Version : 1.100
    Extender Model : OLYMPUS 2.0x Telecon.
    Extender Serial Number : 272005210
    Flash Firmware Version : 0
    Flash Model : None
    Flash Type : None
    Focal Plane Diagonal : 21.6 mm
    Internal Serial Number : 4173706010893001
    Lens Firmware Version : 1.008
    Lens Properties : 0x4003
    Lens Serial Number : 010207994
    Lens Type : Olympus Zuiko Digital ED 50mm F2.0 Macro
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #76
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Szkoda ze nie ma przysłony, ale potwierdza to dobre opinie o zestawie, cóż zuiko 50 to super obiektyw, więc jest z czego tracić rozdzielczość

    Apropos naprawy Flexa - mi padła we wspomnianej sigmie 105, Serwis FOTO w al Jerozolimskich 113/115 w Warszawie sprowadził odp. czesć z japonii i zrobił to o połowę taniej niż Sigma.....

  7. #77
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Szkoda ze nie ma przysłony, ale potwierdza to dobre opinie o zestawie, cóż zuiko 50 to super obiektyw, więc jest z czego tracić rozdzielczość

    Apropos naprawy Flexa - mi padła we wspomnianej sigmie 105, Serwis FOTO w al Jerozolimskich 113/115 w Warszawie sprowadził odp. czesć z japonii i zrobił to o połowę taniej niż Sigma.....
    Na robalach 7,1 na pająku 6,4 -->> exif viewer w przeglądarce pokaże Ci podstawowe parametry.
    ...
    Ja szukałem dość długo - ani Gdańsk, ani Warszawa, ani Kraków mi nie pomogli. Cóż szkoda. Nie płaczę bo ma Sigmę 150, tyle że ciężka jest.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #78
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.630
    Siła reputacji
    325
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Na robalach 7,1 na pająku 6,4 -->> exif viewer w przeglądarce pokaże Ci podstawowe parametry.
    ...
    Ja szukałem dość długo - ani Gdańsk, ani Warszawa, ani Kraków mi nie pomogli. Cóż szkoda. Nie płaczę bo ma Sigmę 150, tyle że ciężka jest.
    A sprawdzałeś w sklepie o którym pisał Mirek. Mieli tam spory wybór szpejów do aparatów i obiektywów.
    Poszperaj w jego postach, tam był adres tego sklepu.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

  9. #79
    Awatar OLYIRASS
    Dołączył
    Apr 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    143
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Dziś Laowa 25mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro w studio Modelka myślę Wszystkim bardzo dobrze znana.
    Większy rozmiar 2000px: https://live.staticflickr.com/65535/48755353932_6519e09843_k.jpg

    9.

  10. #80
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    zajebiste

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.