Strona 12 z 33 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #111
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Jednej rzeczy nie rozumiem, czy czujniki fazowe działają tylko ze starymi obiektywami 4/3 czy również z nowymi m4/3?

  2. #112
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Działają z nowymi.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #113
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Pamiętam, że w pierwszym OMD 1 pkt fazowe działały tylko ze starymi obiektywami. W OMD 1mk2 i OMD 5mk3 znaleźli sposób na fazę z obiektywami, które miały pracować po kontraście? Jak to możliwe?

  4. #114
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    A dlaczego miałoby nie być możliwe? Zarówno przy AF z detekcją fazy jak i AF z detekcja kontrastu wystarczy by obiektyw rzucał na matrycę obraz i przestawiał ostrość w kierunku nakazanym przez korpus. Całą resztę obsługuje korpus. Oczywiście obiektyw może korpusowi robotę ułatwiać - choćby przekazując informację o swoim typie (co umożliwia korpusom Panasonica realizację funkcji DoD - na podstawie znajomości sposobu rozmywania nieostrości wybranych obiektywów aparat wie o ile i w którym kierunku przestawić ostrość co przyspiesza ustawianie ostrości) ale to tylko dodatkowe udoskonalenia. Jeśli w starych wersjach E-M1 AF fazowy nie działał z obiektywami m4/3 to było to tylko ograniczenie wnoszone sztucznie przez firmware aparatu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #115
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Teoretycznie masz rację, ale teoretyzując jeszcze bardziej, to AF fazowy wymaga napędu o większej precyzji i jeśli obiektyw nie był konstruowany z myślą o fazowym AF, to mogą być kłopoty z dokładnością działania.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #116
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.854
    Siła reputacji
    384
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Teoretycznie masz rację, ale teoretyzując jeszcze bardziej, to AF fazowy wymaga napędu o większej precyzji i jeśli obiektyw nie był konstruowany z myślą o fazowym AF, to mogą być kłopoty z dokładnością działania.
    Chyba raczej teoretycznie, bo jednak w E-M1 po wymianie firmware'u AF fazowy zaczął działać z obiektywami, z którymi początkowo był niekompatybilny i jakoś nie słyszałem, by na jego precyzję gromy rzucano.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #117
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Zrobiłem coś złego. Przeczytałem wszystkie komentarze na Optycznych pod artykułami o E-M5 III. Po tym doświadczeniu zacząłem lubić Olympusa trochę bardziej
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #118
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    @epicure możesz to dla nas streścić jednym zdaniem i zaoszczędzić nam tej przykrości?

  9. #119
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Streszczać nie będę, ale podzielę się przemyśleniem, że Olympus musi coś robić cholernie dobrze, skoro ma taką ilość zajadłych hejterów, używających tak głupich i niemerytorycznych argumentów, że już głupszych i mniej merytorycznych nie da się wymyśleć.

    Ja bywam marudą, wszędzie znajdę gdzieś coś, co mi się nie podoba, ale takiego wściekłego ujadania jak tam to nie widziałem nigdzie indziej, może za wyjątkiem polityki.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #120
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Streszczać nie będę, ale podzielę się przemyśleniem, że Olympus musi coś robić cholernie dobrze, ...
    Ostatnia plotka głosi, że Olympus cholernie dobrze generuje straty w dziale foto.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.