Strona 26 z 33 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #251

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dzięki jeszcze raz.Jak widzę, masz obydwa te aparaty, dobrze sie uzupełniają jak widać.Jeśli mogę zapytać jeszcze , to jak wygląda w Olku funkcja Pro Capture, czy wystarczy nacisnąć spust raz, odjąc palec od spustu i po jakimś czasie tym razem nacisnąć spust do końca by zarejestrować sekwencję zdjęć zainicjowaną tym pierwszym naciśnięciem spustu czy też raczej nacisnąć spust częsciowo i trzymać go cały czas wciśniety by na koniec po jakimś czasie wcisnąć spust do końca?
    Czy w Fuji i Olku można przyporządkować ktorys z przycisków na tylnej sciance do wyzwalania zdjęcia {zamiast spustu}, bo chyba taka funkcja jest możliwa przy aktywnym ekranie dotykowym, a mi chodzi o fizyczny przycisk.
    Obawiam sie trochę niecałkowitej kompatybilnośći obiektywow Panasa z body Olympusa {ustawianie przesłony na obiektywie, OIS plus Ibis,nastawy manualne odległości i Bóg raczy widzieć jakie inne} .Bo wbrew tej krytyce Olka, że plastikowy, że starocie wsadzone do nowej skóry itp. to na tle konkurencji wedle mnie prezentuje sie naprawde nieżle a w stosunku do Panasa to b.nieżle {PDAF,gabaryty,ibis itp}

  2. #252
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Dzięki jeszcze raz.Jak widzę, masz obydwa te aparaty, dobrze sie uzupełniają jak widać.Jeśli mogę zapytać jeszcze , to jak wygląda w Olku funkcja Pro Capture, czy wystarczy nacisnąć spust raz, odjąc palec od spustu i po jakimś czasie tym razem nacisnąć spust do końca by zarejestrować sekwencję zdjęć zainicjowaną tym pierwszym naciśnięciem spustu czy też raczej nacisnąć spust częsciowo i trzymać go cały czas wciśniety by na koniec po jakimś czasie wcisnąć spust do końca?
    Aparat robi zdjęcia w momencie, gdy trzymasz spust wciśnięty do połowy, ale rejestruje tylko kilka klatek przed i po wciśnięciem spustu do końca. Jeśli wciśniesz do połowy i puścisz spust, to nic się nie zarejestruje.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Czy w Fuji i Olku można przyporządkować ktorys z przycisków na tylnej sciance do wyzwalania zdjęcia {zamiast spustu}, bo chyba taka funkcja jest możliwa przy aktywnym ekranie dotykowym, a mi chodzi o fizyczny przycisk.
    Chyba nie można, nigdy o tym nie słyszałem.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #253
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Czy w Fuji i Olku można przyporządkować ktorys z przycisków na tylnej sciance do wyzwalania zdjęcia {zamiast spustu}, bo chyba taka funkcja jest możliwa przy aktywnym ekranie dotykowym, a mi chodzi o fizyczny przycisk.
    Można w G9, jest to opisane w necie i instrukcji. Kiedyś tak miałem jak mi spust główny był za delikatny. Potem się wyrównało, więc wyłączyłem.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  4. #254

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Czy w Olku tryb self timer jest możliwy bez towarzyszącego mu głośnego dzwiękowego pikania i mrugania lampki, jaki mam np. w Panasoniku i którego w Panasie nie można wyłączyć? Czy tryb Pro Capture lub tryb sekwencyjny wieloklatkowy jest możliwy z Manual focus?Przeglądnąłem user manual, ale nie znalazłem tam wyjaśnienia .
    Pozdrawiam.

  5. #255
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Czy w Olku tryb self timer jest możliwy bez towarzyszącego mu głośnego dzwiękowego pikania i mrugania lampki, jaki mam np. w Panasoniku i którego w Panasie nie można wyłączyć?
    Lampka świeci ciągłym światłem, a pod koniec mruga. Dźwięków żadnych nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Czy tryb Pro Capture lub tryb sekwencyjny wieloklatkowy jest możliwy z Manual focus?
    Tak, jest MF, ale tylko przed wciśnięciem spustu migawki do połowy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #256

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Hmm, nie za bardzo zrozumiałem, z tym MF w Pro Capture.Jeśli chcę pstrykać z funkcją PC i mam wcześniej ustawiony MF to czy aparat "zachowuje" nastawioną odległość w MF podczas realizacji Pro C czy przechodzi w autofocus?
    Odnośnie obydwu aparatów tzn. Olka i Fuji x-100v to czy poza self timerem jest możliwośc robiena 1 zdjęcia lub kilku np. 3-5 z opóznieniem czasowym czyli naciskam spust a zdjęcie sie realizuje po kilku sekundach?Czy jest możliwość ustawiania tego dystansu czasowego i ilości klatek za jednym naciśnięciem?Miałem kiedyś jakiegoś panasa i pamiętam, że była taka opcja czyli zdjęcie robiło sie jak pamiętam po bodajże 2 czy 5 sek. od naciśniecia spustu, ale wtedy z tego nie korzystałem.
    Nie mam na myśli interwalometru. ani self timera.
    Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.Acha, przeglądałem stronkę epicure.pl i ....bardzo mi sie spodobał sposób prezentacji, subiektywnie ale treściwie i szzczerze.
    Warto to kontynuować moim "osobistym" zdaniem.
    Niejeden dzierży w ręku potężny reflektor i nie potrafi dobrze oświetlić dziur w chodniku, innym do tego wystarczy mała świeczka .

  7. #257
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    M1 Mark II

    Pro Capture działa z MF i nie przechodzi na AF.
    W samowyzwalaczu możesz ustawić ile zdjęć ma się zrobić i jaki miedzy nimi będzie odstęp czasowy. Możesz też ustawić, żeby przed każdym zdjęciem wyostrzył.
    Ostatnio edytowane przez koza ; 12.02.21 o 19:52

  8. #258

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Tak, ale wiąże sie to jak widać powyżej z sygnalizacją lampką (selftimer}.Gdyby sie ją dało jakoś wyłączyć w menu to byłoby ok, jeśli nie to kłopot.
    Jak wspomniałem w ktoryms z panasów, ktory kiedyś mialem {gx9 bodajże} było chyba cos na kształt funkcji "delay"{?} czyli opóżnienia po nacisnięciu spustu co skutkowało tym, że zdjęcie bylo robione np. 2 sek. po naciśnięciu i przy okazji było stabilniejsze itp.
    Ciekaw jestem, czy w Olku em5 lub fuji x-100v jest coś podobnego, czy tez trzeba wysupłac dodatkowe $$ na jakiś wyższy model co mi nie odpowiada.
    Nie znam kompletnie systemu Olka , ale każdy z producentów "kastruje" swoje różne modele z różnych funkcji w sposób czasem wręcz groteskowy.
    Czy w Fuji nie słychać za bardzo obiektywu przy ostrzeniu {przeczytane} i jak wygląda "przegrzewanie"?

  9. #259
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Hmm, nie za bardzo zrozumiałem, z tym MF w Pro Capture.Jeśli chcę pstrykać z funkcją PC i mam wcześniej ustawiony MF to czy aparat "zachowuje" nastawioną odległość w MF podczas realizacji Pro C czy przechodzi w autofocus?
    Możesz ustawić ostrość manualnie i zostanie ona zachowana, nie przełączy się na AF. Tyle tylko, że w czasie wciskania spustu migawki do połowy pierścień ostrości już nie reaguje.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Odnośnie obydwu aparatów tzn. Olka i Fuji x-100v to czy poza self timerem jest możliwośc robiena 1 zdjęcia lub kilku np. 3-5 z opóznieniem czasowym czyli naciskam spust a zdjęcie sie realizuje po kilku sekundach?Czy jest możliwość ustawiania tego dystansu czasowego i ilości klatek za jednym naciśnięciem?Miałem kiedyś jakiegoś panasa i pamiętam, że była taka opcja czyli zdjęcie robiło sie jak pamiętam po bodajże 2 czy 5 sek. od naciśniecia spustu, ale wtedy z tego nie korzystałem.
    Nie mam na myśli interwalometru. ani self timera.
    W Fuji możesz jednocześnie ustawić samowyzwalacz i zdjęcia seryjne, wówczas aparat po jednokrotnym wciśnięciu spustu migawki zrobi serię 5 zdjęć z opóźnieniem 2 lub 10 s, zgodnie z wybranym trybem samowyzwalacza. W Olku tak się nie da. W obu aparatach można oczywiście włączyć interwałometr z opóźnieniem i wybrać dowolną ilość klatek, ale minimalny odstęp między nimi to 1 s.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Acha, przeglądałem stronkę epicure.pl i ....bardzo mi sie spodobał sposób prezentacji, subiektywnie ale treściwie i szzczerze.
    Warto to kontynuować moim "osobistym" zdaniem.
    Dzięki Trochę zwolniłem, ale kontynuacja będzie - kolejne teksty w przygotowaniu.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Tak, ale wiąże sie to jak widać powyżej z sygnalizacją lampką (selftimer}.Gdyby sie ją dało jakoś wyłączyć w menu to byłoby ok, jeśli nie to kłopot.
    W Fuji można włączyć tryb cichy, który powoduje m.in. wyłączenie diody i dźwięków sygnalizujących odliczanie samowyzwalacza. Wtedy jednak nie będzie też działać lampa błyskowa ani podświetlanie AF, jeśli z nich korzystasz.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Jak wspomniałem w ktoryms z panasów, ktory kiedyś mialem {gx9 bodajże} było chyba cos na kształt funkcji "delay"{?} czyli opóżnienia po nacisnięciu spustu co skutkowało tym, że zdjęcie bylo robione np. 2 sek. po naciśnięciu i przy okazji było stabilniejsze itp.
    Ciekaw jestem, czy w Olku em5 lub fuji x-100v jest coś podobnego, czy tez trzeba wysupłac dodatkowe $$ na jakiś wyższy model co mi nie odpowiada.
    Olśniło mnie... W Olku też to jest, nazywa się antishock. W Fuji tego nie ma, bo funkcja ta na celu wyeliminowanie drgań migawki, a w X100V migawka nie powoduje żadnych wibracji.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Czy w Fuji nie słychać za bardzo obiektywu przy ostrzeniu {przeczytane}...
    Jest bardzo ciche bzyczenie AF i cykanie przysłony, która pracuje także w czasie ustawiania ostrości. W absolutnej ciszy dźwięki te słychać tylko z niewielkiej odległości, a jeśli dojdą do tego odgłosy otoczenia, to skutecznie je zagłuszą. Nie ma się czym przejmować.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    ...i jak wygląda "przegrzewanie"?
    Jeśli używasz zdjęć seryjnych albo dużo klikasz po menu bądź przeglądasz zdjęcia, to aparat robi się lekko ciepły po prawej stronie od ekranu. Nie jest gorący, tak jak przegrzewający się laptop czy telefon. Bynajmniej nie jest to nieprzyjemne wrażenie. Być może przy filmowaniu jest to bardziej odczuwalne, ale nie sprawdzałem tego.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #260

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Dzięki jeszcze raz.Nic tylko kupić krzyżówkę olka i panasa, }}}
    A w Olku funkcja antishock dotyczy jednego zdjecia, możliwość serii, dobieramy sobie sami odstęp czasowy czy jest już narzucony i stały?
    itp.?

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.