Strona 6 z 33 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #51
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.627
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Dziwny ten grip (mała ilosc pinów łączących). czyżby to był grip bez zasilania? Bez możliwości dopięcia części bateryjnej? Czy dotychczasowy HLD-8 od mark 2 pasuje?
    grip z HLD-8 wydaje sie mieć więcej pinów łączących z body
    https://abfoto.pl/grip-olympus-hld-8g-do-e-m5-mark-ii

    a wogóle zadziwiająco mało emocji wywołuje ten mark3
    Jak dla mnie to tylko ta wysoka rozdzielczość z ręki jest coś warta.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #52
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Dziwny ten grip (mała ilosc pinów łączących). czyżby to był grip bez zasilania? Bez możliwości dopięcia części bateryjnej? Czy dotychczasowy HLD-8 od mark 2 pasuje?
    grip z HLD-8 wydaje sie mieć więcej pinów łączących z body
    https://abfoto.pl/grip-olympus-hld-8g-do-e-m5-mark-ii

    a wogóle zadziwiająco mało emocji wywołuje ten mark3
    Ano, wygląda na pojedynczy grip bez baterii.
    Wątpię by pasowały akcesoria od Mk II, ale przekonamy się niebawem.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #53
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    A czym się tutaj podniecać?
    Drogi, brzydki, plastikowy, praktycznie bez jakichkolwiek nowości technicznych, zapewne znikoma poprawa jakości zdjęć.
    Jeszcze jakiś czas wierzyłem w Olka, jakoś tłumaczyłem sobie, że OM-D E-M10MkIII to wypadek przy pracy, potem to "coś" nazwane OM-D E-M1X... A teraz to...
    Zero pomysłu na markę i cały system.

  4. #54
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Smutne, ale masz rację. Gdzieś sie zatrzymali w pogoni za maksymalnym zyskiem i dbałościa o "segmentację rynku". W obiektywach poza droga serią "1,2" - zastój. w zapowiedziach na razie tylko armata 150-400....może wystrzelą z jakąś niespodzianką? 12/1,2??

    Ma być jeszcze pokazany EPL-10. Ciekawe jakie będą różnice do 9 i 8???? Aczkolwiek mnie ta seria wogóle nie interesuje....

    Jako wieloletni użytkownik serii OM, musze stwierdzić że podobnie wyglądał kres systemu OM. Praktycznie jako ostatni model wypuścili OM-3 i OM-4 w 1984, u progu ekspansji autofokusa, za moment juz ukazał sie przełomowa minolta 7000 AF i wszystkie ówczesne firmy ruszyły do projektowania autofokusów, Canon odpowiedział za moment EOSami , Nikon też (niesamowity "kombajn" F4 AF ukazał sie już w 1988 ) i cała fotografia zaczeła wywracac sie do góry nogami, do końca dekady aparaty bez AF właściwie znikły.

    OM-3/OM-4 był świetną kontynuacja i rozwinięciem odpowiednio OM-1 (mechaniczny manual) i OM-2 (automat), ale tak naprawdę poza świetnym pomiarem multisopot nie wnosiły wiele nowego. System stawał się z każdym rokiem coraz bardziej anachroniczny. Były jeszcze drobne poprawki w formie wersji Tytanowych (+ synchronizacja lampy na wszystkich czasach do 1/2000 - tak tak to OLY wprowadził) które produkowano gdzieś tak do pocz. lat 2000'. Obiektywów nowych juz praktycznie nie było, pojawiły sie tylko b drogie jasne tele (180/2; 250/2 i 350/2,8 ) a na koniec zoom 35-80/2,8 jako "kit" do najdroższego w historii OM-3 Ti.

    Próba wejścia w autofokus była zupełnie nieudana, dwa modele zupełnie amatorski OM-707 (posiadający jedynie programy) i OM 101 (kuriozalny aparat z czujnikiem ostrości, ale bez napędu AF, tak ze kręciło się ostroscią ręcznie do uzyskania potwierdzenia diodką w celowniku ). Uważali że AF to zabawka dla amatorów......

    Potem juz były tylko "hybrydy" IS z wbudowanym na stałe zoomem i winderem, własciwie dla użytkowników kompaktów, i na sam koniec OM-2000, rebrandowany aparat robiony przez Cosinę, majacy z systemem OM tylko jedna rzecz wspólną - bagnet, zaden osprzet nie pasował. prawie 20 lat zajęło im żeby wrócić do gry z cyfrowym E-1 (zakladajac że od 84 nie było już istotnego postepu), no ale wtedy, z uwagi może na ówczesne ceny sensorów wymyslili to 4/3....

    No i niestety coś mi to wszystko przypomina dzisiejsze wypuszczanie mark3 we wszystkich kategoriach.....stagnacja ponizej konkurencji. .
    Ostatnio edytowane przez Makromaniak ; 14.10.19 o 21:16

  5. #55

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    a wogóle zadziwiająco mało emocji wywołuje ten mark3
    Mało emocji, bo nieszczególnie ciekawy ten korpus i jeszcze go nie ma.
    Mało ciekawy, bo nie nic, czego w systemie nie było wcześniej, a parę rzeczy będzie gorszych, niż w poprzedniku (powiększenie wizjera przykładowo).

    Ogólnie ciężko mi sobie wyobrazić, żeby dużo ludzi przesiadło się z czegoś starszego na ten aparat.

  6. #56

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ja patrzę na to z boku. [Parę razy skompletowałem zestawy m4/3 znajomym]

    Ostatnich parę premier aparatów Olympus mogę zrecenzować jednym słowem -rozczarowujące.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Gdzieś sie zatrzymali w pogoni za maksymalnym zyskiem i dbałościa o "segmentację rynku".
    -to samo robi Canon ze swoim systemem bezlusterkowym aps-c i prawdopodobnie będzie robił Nikon (ze swoim systemem bezlusterkowym aps-c). -Tylko "w drugą stronę" -tam nie uświadczysz lepszych obiektywów bo od tego mają systemy pełnoklatkowe.
    Nie wiem co gorsze? -szczególnie w przypadku Canona zmiana z EOS M na EOS R wiąże się ze zmianą mocowania obiektywu -czyli systemu. Przejściówka nie występuje

    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jak dla mnie to tylko ta wysoka rozdzielczość z ręki jest coś warta.
    -będzie też hybrydowy AF
    dotąd zarezerwowany dla "jedynek".
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 14.10.19 o 23:27

  7. #57
    Animator
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Pszczyna
    Posty
    872
    Siła reputacji
    66
    Moja galeria
    Zastanawiam się czy lepszą opcją nie był zakup Fuji X-T20. Ale teraz już i tak za późno, muszę się cieszyć z tego co mam

  8. #58
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Na szczęście jest pare perełek w systemie które w pełni realizują moje potrzeby (jak zuiko 60 macro czy panaleica 25/1,4). Systemik jest mały i poręczny, tyle że jakoś nierozwojowy ostatnio....

    A jakość zdjęć nawet z mojego "starego" E-M5 mark1 chyba wcale jakoś specjalnie nie odbiega od nowszych OLY mimo upływu już dobrych 7 lat od premiery. Nie wymusza zmian

  9. #59
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Bo prawda jest taka, że znaczący postęp w fotografii obecnie odbywa się jedynie na etapie pomiędzy naciśnięciem migawki a wyświetleniem zdjęcia na ekranie.
    Czego dowodzi fotografia smartfonowa.

    Postprocessing w telefonach wyprzedza aparaty o dobrych kilka lat.
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  10. #60
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    To ja sobie zrobiłem niedawno mały eksperyment.
    Wyciągnąłem z szuflady RAW-y ze starego E-400. Już go wprawdzie nie mam, ale zdjęcia zostały. Matryca Kodaka, ISO max=400
    Obrobiłem zdjęcie na najnowszym Darktable i porównałem do tego starego. Jest niebo a ziemia. Sama technologia demozaikowania + dodatkowe opcje w programie których dawniej nie było spowodowały, że można wyciągnąć więcej ze zdjęcia.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.