Strona 31 z 33 PierwszyPierwszy ... 212930313233 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #301

    Dołączył
    Nov 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    41
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Całkiem możliwe
    Olympus O-MD E-M10 Mark III + 14-42mm f/3.5-5.6 EZ

  2. #302
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Za rok za tyle kupisz OM-5
    Optymista z Ciebie. Obawiam się że inflacja na zrealizowania tych marzeń nie pozwoli.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #303

    Dołączył
    Nov 2020
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    41
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Może aż tak tanio OM-5 nie będzie kosztował, ale na pewno jego cena w połowie przyszłego roku spadnie gdzieś w okolice 5 500 zł. Przyjdzie czarny piątek, dojdzie cashback. Cena może spaść do poniżej 5 tysiaków.

    Natomiast tegoroczna cena za E-M5 mark III (3900 zł) jest okazyjna. W przyszłym roku może już go nie być w ofercie.
    Olympus O-MD E-M10 Mark III + 14-42mm f/3.5-5.6 EZ

  4. #304
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ems Zobacz posta
    [...]
    Natomiast tegoroczna cena za E-M5 mark III (3900 zł) jest okazyjna. W przyszłym roku może już go nie być w ofercie.
    To całkiem prawdopodobne - można się spodziewać że właściciele OM Systems będą chcieli szybko pozbyć się zapasów sprzętu z nazwą Olympus.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  5. #305
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ems Zobacz posta
    Może aż tak tanio OM-5 nie będzie kosztował, ale na pewno jego cena w połowie przyszłego roku spadnie gdzieś w okolice 5 500 zł. Przyjdzie czarny piątek, dojdzie cashback. Cena może spaść do poniżej 5 tysiaków.

    Natomiast tegoroczna cena za E-M5 mark III (3900 zł) jest okazyjna. W przyszłym roku może już go nie być w ofercie.
    Zapisałem sobie Twoją prognozę cen na przyszły rok.
    Okaże się za rok.
    Ja takim optymistą nie jestem. Prędzej spodziewam się że będzie kosztował 8500, albo i więcej.

    Jeśli nawet jesteś w mniejszości, prawda zawsze pozostanie prawdą.



  6. #306

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Prędzej spodziewam się że będzie kosztował 8500, albo i więcej.
    Tyle to będzie kosztował OM5 mark 2 z nieplastikowym body, matrycą, procesorem i baterią z om1.Om5 będzie dążyć do obecnej ceny m5mark3 ze względu na niesprzedawalność w wyższych cenach.Zresztą popatrz na ceny innych firm w obecnym black friday.W stodunku do om1 Gh6 dużo tańszy, a7m4 cena identyczna, a7m3 tańszy, s5 tańszy,z6m2 tańszy, r6 cena identyczna. Om5 będzie tańszy od om1..natomiast om5 będący rebrandingiem m5m3 nie da się sprzedać nawet w obecnej cenie i będzie klapą sprzedażową. A mógł być sukcesem, bo ludzie potrzebujący małego lekkiego uszczelnianego body do fotografii są sporym segmentem rynkowym. Zmarnowali tu szanse sprzedażowe.Nawet ja bym kupił serię 5 ale: albo om5 mark2 w cenie 8-8,5tys.zł albo obecny w cenie poniżej 4000zł (mając na uwadze jego wady). M5mark3 się sprzedaje w cenie poniżej 4000zl i to jest jego prawdziwa wartość rynkowa.
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  7. #307
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Tyle to będzie kosztował OM5 mark 2 z nieplastikowym body, matrycą, procesorem i baterią z om1.Om5 będzie dążyć do obecnej ceny m5mark3 ze względu na niesprzedawalność w wyższych cenach.
    A ja się obawiam że ze względu na inflację 8500 będzie kosztowała kolejna generacja E-M10 - o ile OM Systems nie zrezygnuje z kontynuacji tej linii. Tanio to już było
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #308

    Dołączył
    Nov 2019
    Mieszka w
    ETM
    Posty
    285
    Siła reputacji
    47
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    A ja się obawiam że ze względu na inflację
    Inflacja nie ma znaczenia.To już przerabialiśmy w latach np 2007-2008.Ważny jest kurs walutowy. Jak złotówka będzie się umacniać to lepiej będzie kupić ten sam model aparatu za 10tys.zł z lokalnego polskiego sklepu fizycznego lub internetowego czy sprowadzony z innego kraju UE za 7500zł po opłaceniu wszystkich podatków i kosztów? Natomiast OMsystem będzie walczył ofertą z konkurencją i musi przekonać klientów by kupili ich system. A często koszt systemu ma istotne znaczenie dla końcowego wyboru.
    Inflacja przecież bierze się z kursu walutowego (nie ma "wszystkiego po 5zł"), kosztów pracy (nadal mamy dużo tańsze - niemiecka stawka godzinowa brutto to12€ czyli jakieś 40zł na rękę przy naszej 16zł), podatków(nadal mamy niższe poza Vatem), marży (tu jest przestrzeń do obniżek), kosztów energii (tu przegrywamy głównie przez tego co jego jest zawsze wina bo brak atomu),koszt maszynerii ( są identyczne lub niższe niż w UE), koszt wynajmu powierzchni (obniżasz albo masz pustostan),oprocentowania leasingu;lub kredytów(można negocjować) . Ceny w twardych walutach będzie dyktować konkurencja producentów.Inflacja w twardych walutach jest inna dla Francji a inna dla Estoni ale cena dystrybutora jest stała.No i po inflacji czasami mamy deflację np jak u nas 9 kwartałów w latach 2014-2016
    Ostatnio edytowane przez pstrykacz_smartfonowy ; 26.11.22 o 19:28
    OM-D E-M10 Mark II + lumix g25 1.7, ED 14‑150mm F4‑5.6 II, xiaoyi 42,5 1,8. / smartfonem już nie focę

  9. #309
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez pstrykacz_smartfonowy Zobacz posta
    Inflacja nie ma znaczenia.To już przerabialiśmy w latach np 2007-2008.Ważny jest kurs walutowy. Jak złotówka będzie się umacniać to lepiej będzie kupić ten sam model aparatu za 10tys.zł z lokalnego polskiego sklepu fizycznego lub internetowego czy sprowadzony z innego kraju UE za 7500zł po opłaceniu wszystkich podatków i kosztów? Natomiast OMsystem będzie walczył ofertą z konkurencją i musi przekonać klientów by kupili ich system. A często koszt systemu ma istotne znaczenie dla końcowego wyboru.
    Inflacja przecież bierze się z kursu walutowego (nie ma "wszystkiego po 5zł"), kosztów pracy (nadal mamy dużo tańsze - niemiecka stawka godzinowa brutto to12€ czyli jakieś 40zł na rękę przy naszej 16zł), podatków(nadal mamy niższe poza Vatem), marży (tu jest przestrzeń do obniżek), kosztów energii (tu przegrywamy głównie przez tego co jego jest zawsze wina bo brak atomu),koszt maszynerii ( są identyczne lub niższe niż w UE), koszt wynajmu powierzchni (obniżasz albo masz pustostan),oprocentowania leasingu;lub kredytów(można negocjować) . Ceny w twardych walutach będzie dyktować konkurencja producentów.Inflacja w twardych walutach jest inna dla Francji a inna dla Estoni ale cena dystrybutora jest stała.No i po inflacji czasami mamy deflację np jak u nas 9 kwartałów w latach 2014-2016
    Odbiegamy od tematu wątku, ale jest dość oczywiste że jeżeli inflacja u nas będzie wyższa niż w USA i strefie Euro to kursy US$ i Euro będą rosnąć. I na tym właśnie opieram swoje prognozy cen. Czynniki o których piszesz mają oczywiście wpływ na kursy walut ale jest on już uwzględniony obecnie - i tak np. na zmiany tych kursów będzie miała wpływ nie sama relacja między kosztem pracy w Polsce i UE a to, w którym z tych miejsc koszty pracy będą szybciej rosły (obawiam się że w Polsce szybciej niż w krajach zachodniej Europy). A w deflację w Polsce w dającej się przewidzieć przyszłości (czyli co najmniej przez najbliższych 10 lat) nie wierzę.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #310
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    @pstrykacz_smartfonowy... zapomniałeś o ważnym, wręcz odważę się powiedzieć bardzo ważnym aspekcje. Koszt obsługi zadłużenia zagranicznego i krajowego. To wpływa na wartość waluty krajowej. A że wartość waluty jest słaba i chwiejna - ot, poleciała na pysk po zamieszaniu z "Patriotami", albo po tokowaniu pana od "wungla".
    I nawet jak inflacja będzie zniżkować, to słaba waluta krajowa spowoduje, że sprzęt będzie kosztował krocie. To nic, że w Stanach czy UE cena będzie akceptowalna, to opłaty celne, VAT itp zjedzą różnicę. Dokąd nie będziemy mieli € to tak będzie.
    Pamiętaj, że w przyszłym roku wybory, więc transfery finansowe do pewnych grup ludności będą przyspieszać, co jeszcze bardziej obniży wartość pieniądza i nakręci inflację.
    ...
    możesz sobie zapisać mój wywód i sprawdzimy w sierpniu przyszłego roku
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.