Strona 14 z 33 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #131
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A moim zdaniem takie porównanie wcale nie jest głupie. Te aparaty chyba kosztują podobnie, a wielu jest takich, dla których rozmiar matrycy ma trzeciorzędne znaczenie (np. ja).
    Rozmiar matrycy rodzi bezpośrednie konsekwencje przy wyborze szkieł. Dla Ciebie to też pewnie baz znaczenia (jeśli dobrze kojarzę, to uprawiasz fotografię blogowo-spacerową), ale są sytuacje, w których ma to pierwszorzędne znaczenie i takich sytuacji jest całkiem sporo.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #132
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Największy problem nowego Olka widzę tutaj:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Captura.JPG
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	216752

    Tak przy okazji lektury testu Optycznych nowego Fuji na to wpadłem i mocno w oczy ubodło.

    To jest bardzo fajny aparat, ale w tej cenie...

    Tak się zastanwaiam co bym wybrał gdybym teraz od zera miał szpej kupować (i z jakichś powodów musiał by to być sprzęt nowy). Stabilizacja Olka to nadal mocna karta przetargowa (zarówno w zdjęciach jak i modnym ostatnio filmowaniu), ale ta cena w porównaniu z X-T30 czy A6500 biorąc pod uwagę obrazownaie to przepaść.
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

  3. #133
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Rozmiar matrycy rodzi bezpośrednie konsekwencje przy wyborze szkieł. Dla Ciebie to też pewnie baz znaczenia (jeśli dobrze kojarzę, to uprawiasz fotografię blogowo-spacerową), ale są sytuacje, w których ma to pierwszorzędne znaczenie i takich sytuacji jest całkiem sporo.
    Już sam wybór takiego czy innego systemu, bez względu na wielkość matrycy, rodzi konsekwencje przy wyborze szkieł. Zawsze ma to znaczenie, niezależnie od sytuacji. I niezależnie od wielkości matrycy.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #134
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jurec
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.562
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez salvadhor Zobacz posta
    Miał być e-m5 III, jest… Nowy zestaw audio No cóż, wygrały priorytety i jakość wykonania
    @salvadhor Pochwal się proszę .
    "A niekiedy wystarczy mi patrzeć na kamień"...

  5. #135
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hrr Zobacz posta
    Największy problem nowego Olka widzę tutaj:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Captura.JPG
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	40,2 KB
ID:	216752

    Tak przy okazji lektury testu Optycznych nowego Fuji na to wpadłem i mocno w oczy ubodło.

    To jest bardzo fajny aparat, ale w tej cenie...
    Pozostaje nadzieja, że to cena nowości i szybko spadnie. A jeśli nie spadnie, to sprzedawać się zbyt dobrze ten aparat nie będzie. Ja odpuściłem czekanie na E-M5III (zraził mnie dość mocno mniejszy wniż E-M5II wizjer), pogodziłem się z nieco większymi rozmiarami i kupiłem Panasonica G9. Niezależnie od różnic w funkcjonalności i jakości wykonania w porównaniu z obecną ceną E-M5III zaoszczędziłem ponad 500zł.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 26.11.19 o 09:46
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  6. #136

    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    13
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tak się zastanwaiam co bym wybrał gdybym teraz od zera miał szpej kupować (i z jakichś powodów musiał by to być sprzęt nowy). Stabilizacja Olka to nadal mocna karta przetargowa (zarówno w zdjęciach jak i modnym ostatnio filmowaniu), ale ta cena w porównaniu z X-T30 czy A6500 biorąc pod uwagę obrazownaie to przepaść.
    Czy A6500 (czy ogólnie Ax00) ma tak dużą przewagę nad sposobem obrazowania Olka? Właśnie myślę o wyborze "od zera" (a dokładnie wysiadam z systemu EOS). W Ax00 brakuje mi trochę optyki. To, co jest dostępne dla APSC, odstaje od jakości FF. Użycie FF jest też mało praktyczne - większe, cięższe i mocno zmieniony zakres ogniskowych. Pojawił się dopiero Sony 16-55/2.8G za +5200zł. Zostaje też trójca Sigmy (16/30/56), ale podróżny zoom mi też potrzebny.
    Olympus zdaje się tu lepszy - w optyce daje z siebie wszystko co najlepsze, np. 12-100/4 - nie jest tani, ale na amazon.de już < 1100 euro, zakres ogniskowych spory z jednoczesnym zachowaniem jakości, uszczelniony. Można pracować zimą, w deszczu bez większych obaw, przekręcania obiektywów.

    AKra

  7. #137
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez adamkrak1 Zobacz posta
    Czy A6500 (czy ogólnie Ax00) ma tak dużą przewagę nad sposobem obrazowania Olka? Właśnie myślę o wyborze "od zera" (a dokładnie wysiadam z systemu EOS). W Ax00 brakuje mi trochę optyki. To, co jest dostępne dla APSC, odstaje od jakości FF. Użycie FF jest też mało praktyczne - większe, cięższe i mocno zmieniony zakres ogniskowych. Pojawił się dopiero Sony 16-55/2.8G za +5200zł. Zostaje też trójca Sigmy (16/30/56), ale podróżny zoom mi też potrzebny.
    Olympus zdaje się tu lepszy - w optyce daje z siebie wszystko co najlepsze, np. 12-100/4 - nie jest tani, ale na amazon.de już < 1100 euro, zakres ogniskowych spory z jednoczesnym zachowaniem jakości, uszczelniony. Można pracować zimą, w deszczu bez większych obaw, przekręcania obiektywów.

    AKra
    Nie popadajmy w przesadę , nie ma żadnej przepaści, różnica to jakieś pół EV . Sprawdź sobie choćby tablice na dpreview. Za to ergonomia na plus dla korpusów micro , stabilizacja , doskonałe kolory , dostępność szkieł .

  8. #138
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez adamkrak1 Zobacz posta
    Czy A6500 (czy ogólnie Ax00) ma tak dużą przewagę nad sposobem obrazowania Olka? Właśnie myślę o wyborze "od zera" (a dokładnie wysiadam z systemu EOS)...
    AKra
    Toś chłopie wykombinował z tym Sony... Wygląda na to, że chłoniesz reklamy i wszelkie inne influencje jak gąbka. Dla mnie istnieją obecnie dwa cropowe systemy ML. Mały i elegancki, to Olek. Do bólu praktyczny, to Canon M.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #139
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Może komuś się przyda:
    https://youtu.be/tF-u4-X1y0U
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #140
    | OlyJedi Awatar Hrr
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Las Palmas
    Posty
    812
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Pół EV? Hmm no nie wiem od której strony. Dynamika, szumy i elastyczność w obróbce są wyraźnie lepsze. Tryb filmowy (jeśli komuś potrzebny) u sony też ma przewagę.

    Optyka faktycznie u Olka lepiej rozbudowana i dzięki temu, że to "umierający system" często do wyrwania całkiem tanio z drugiej ręki. Podobnie zresztą jak starsze korpusy (które się specjalnie nie starzeją biorąc pod uwagę, że w obrazowaniu od pierwszego em-5 wiele się nie zmieniło). Generalnie budując od zera m4/3 jest chyba uniwersalniejszy, trzeba znać słabe i mocne strony. Jeżeli któraś z tych słabych (głębia ostrości, dynamika, szumy zwłaszcza po obróbce) stron nie jest fundamentem naszych zdjęć to Olek / Panas jest świetnym sprzętem (kupowany na rynku wtórnym!).
    Pozdrawiam

    Zapraszam na Instagrama

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.