Strona 29 z 33 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #281
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Tyle , że miałeś możliwość zrobienia np 36 klatek tylko w słońcu , lub tylko w pomieszczeniach . A jak brałeś ilforda deltę (chyba 3200) to tylko w ciemnicy (koncerty , muzea itp) Czyli za każdym tematem musiałeś mieć inną rolkę , z inną czułością i konkretnym ziarnem . I mało tego , musiałeś mieć własną wiedzę jak naświetlony "po Twojemu" wyjdzie na konkretnym papierze . Dzisiaj po prostu się to ustawia w zależności od warunków i tematu .

    ... ale spoko . Ludziska pstrykają na awtomacie i też mają frajdę .

  2. #282
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ok, musiałem zaplanować każdą "sesję". Nawet wybierając się na spacer do Doliny Kościeliskiej musiałem podjąć decyzję o "presecie" w zależności od pogody. Pewne pozostałości mam do dziś. Lubię z grubsza zaplanować zdjęcia i brać na sesję jedną ogniskową (jeśli wypada ona w zoomie, to blokuję pierścień ogniskowych taśmą klejącą). Oczywiście nie dotyczy to fotografii turystycznej.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #283

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Wiadomo, że najlepiej obrobić każde zdjęcie odddzielnie, indywidualnie itd.Ja się pytam o cos w rodzaju własnie z góry zaimplementowanych presetów, by mieć coś gotowego, na szybko, z wygody, lenistwa, z braku dostatecznych umiejętności itp. to nie ma znaczenia.Pytam się w kontekscie tego, że np. Fuji oprócz fabrycznych symualcji filmów ma także "gotowe" presety wykoncypowane przez kogoś, kto poświęcił na to czas, próby, błędy itp.Podobnie np. Ricoh ma swoje "receipe", które można sobie ustawić.
    Nie miałem i nie mam olympusa pena F, ale "słyszałem", że własnie z tego pena F wychodziły świetne gotowe B&W, trudne do osiągnięcia poprzez obróbkę{albo też pracochłonne i wymagajace doświadczenia }..Ja po spacerze lubię sobie od razu wrzucić gotowe jpegi na ekran tv lub monitora i popatrzeć na te kolorowe i ich dublety czarno-białe, bo jak dla mnie kolor i b&w to jakby dwa inne światy, zupełnie inaczej się je odbiera.W penie ep-7 są juz gotowe 4 różne presety w mono, ale może ktoś ma swoje presety, inne, może ciekawsze.?

  4. #284
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Pytanie do użytkowników olympusa omd em-5iii {a także pena ep-7 jeśli tacy są} jakie macie ustawione parametry {ziarno, ostrość, kontrast, światła,cienie itp.} jeśli ktos robi czarno-białe w jpeg-ach lub wywoluje rav-y w aparacie ?Mam na myśli ulubione nastawy.
    E-P7 ma inny silnik JPEG, podobny do tego w PENie F - pozwala na dużo więcej niż ten w E-M5 III. Najlepiej sam poeksperymentuj z RAWami w aparacie.

    Mała wskazówka: wywoływanie RAWów w Olympusach jest trochę głupie, delikatnie mówiąc. Jeśli chciałbyś zmienić gradację, kontrast, nasycenie, odszumianie, wyostrzanie itp., to w menu wywoływania tego nie zrobisz. Musisz pozmieniać te parametry w Super
    Control Panelu przed wejściem do menu wywoływania RAWów.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #285

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Wywoływanie rawów w aparacie fajna rzecz, ale niesie w sobie wiele ograniczeń, do tego malutki ekranik, trudno na bieżąco dobrze ocenić itp. i dlatego {z lenistwa?} dopytuję się o jakieś gotowe presety {B&W}.Ja odszumianie wyłączyłem, ostrość ustawiłem na -1, filtr albo żółty, albo bez, ziarno na "brak" lub "low",gradacji, kontrastu, nasycenia nie zmieniam, bawię się krzywą {światła,cienie} i tyle.W penie ep-7 jest o tyle fajnie, że można sobie zrobić parę prestów mono i są one zapisane i mogą być użyte na życzenie.Wesołych świąt wszystkim .

  6. #286

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Ale marzy mi się B&W choć trochę zbliżony do starych filmów ot choćby Kodaka Tri-X, Ilforda, Fuji itp., W Fujifilm i Ricohu można takowe receptury znależć, w Olku też by się przydały.

  7. #287
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Dwie receptury możesz sobie zrobić. Jedną przypisać pod C, drugą pod standardowe B&W.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #288
    tt
    Gość
    Postanowiłem nie robić nowego wątku, tylko zapytać użytkowników tego aparatu tutaj.
    1. Wizjer. W mk2 w okularach polaryzacyjnych widzę w wizjerze ciemność - muszę przekręcić głowę o minimum 45 stopni. Pytałem na FB jak to jest w mk3 i dostałem odpowiedź, że nie ma tego problemu. Czy ktoś byłby tak miły i to jeszcze sprawdził? Bo nie mam gdzie pomacać aparatu.
    2. Punkt oczny ma 27mm (mk2 21mm). Czy użytkownicy w okularach mogą potwierdzić, że jest lepiej, w sensie: łatwiej ogarnąć cały wizjer)?
    3. Custom modes. Pobrałem instrukcję i przeczytałem (sic!). Z czterech w mk2 zrobiły się trzy. To przeboleję, ale jak je wywołać?
    a) Z tego co czytam, nie można ich już podpiąć pod ART i iAUTO na kółku, ani pod dowolny przycisk? Można wywołać C z kółka, a C2 i C3 tylko z Menu?
    b) A jeśli tylko z menu, to czy po wyłączeniu i włączeniu aparatu C2 i C3 pozostają aktywne czy uruchamia się z tym, na co ustawione jest kółko?
    c) Pytam, bo mam pod ART podpięte ustawienia pod "ptaki", pod iAUTO mam ustawienia "normalne". Włączając aparat rzut oka na kółko i wiem jak wszystko mam ustawione. Przy okazji resetują się ustawienia przysłony i korekcji EV, jeśli coś tam pozmieniałem do danego zdjęcia. Mega wygodne w terenie.
    d) Pod jeden z przycisków mam podpięte My3 i po zapięciu aparatu na statyw jeden klik i mam Braketing, Custom timer, Iso200 i co tam jeszcze ustawiłem. Wygodniej się nie da...
    4) O tym, że obudowa z plastiku, że mniejsza bateria, że lepszy AF, że nie gorsza matryca to wiem. Poszedłbym w EM1mk2, ale tam wizjer jest jednak identyczny jak EM5mk2. A ja dużo pracuję z wizjerem. W zasadzie ekranik to tylko na statywie. Taki nawyk.

  9. #289

    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    20
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    To ja o obudowie z plastiku bo też mi to nie robiło jak kupowałem, a dziś to chyba jednak nie kupiłbym. Dokupiłem grip ECG5 i przykreciłem go dwa razy dosłownie. Za drugim razem jakiś dziwnie luźny się wydawał. Niby dokrecony a cały czas było czuć luz. Na siłę nie chciałem dokręcać, żeby nie uszkodzić. Po odkręceniu okazało się, że dolna płyta aparatu była popękana wokół gwintu statywowego. Aparat jest teraz w serwisie na naprawie. Co do pozostałych pytań to nie odpowiem niestety bo okularów nie noszę i z custom modes na nim nie korzystam. To moja zapasowa puszka i rzadziej jest w użyciu. Ja na Twoim miejscu mimo wszystko zanim kupiłbym to pomacałbym gdzieś sprzęt.
    Acha i jeszcze ta guma pod kciuk permanentnie się odkleja . Mi 2 razy. Obecnie w serwisie też dodatkowo tą gume mają wkleić.
    Ostatnio edytowane przez Arturi ; 22.04.22 o 14:56
    https://500px.com/p/arturwrotek?view=photos 2 Olki, 6 szkieł i 3 błyskotki.

  10. #290
    tt
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Arturi Zobacz posta
    To ja o obudowie z plastiku bo też mi to nie robiło jak kupowałem, a dziś to chyba jednak nie kupiłbym. Dokupiłem grip ECG5 i przykreciłem go dwa razy dosłownie. Za drugim razem jakiś dziwnie luźny się wydawał. Niby dokrecony a cały czas było czuć luz. Na siłę nie chciałem dokręcać, żeby nie uszkodzić. Po odkręceniu okazało się, że dolna płyta aparatu była popękana wokół gwintu statywowego. Aparat jest teraz w serwisie na naprawie. Co do pozostałych pytań to nie odpowiem niestety bo okularów nie noszę i z custom modes na nim nie korzystam. To moja zapasowa puszka i rzadziej jest w użyciu. Ja na Twoim miejscu mimo wszystko zanim kupiłbym to pomacałbym gdzieś sprzęt.
    Acha i jeszcze ta guma pod kciuk permanentnie się odkleja . Mi 2 razy. Obecnie w serwisie też dodatkowo tą gume mają wkleić.
    Czytałem o tym pękającym mocowaniu statywowym, ale myślałem, że to od noszenia go na tych uchwytach jak od PeakDesign...
    A w EM1.2 z tego co czytam, to gumy też się odklejają... Takie czasy

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.