Strona 27 z 33 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #261
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Można ustawić opóźnienie, dotyczy ono każdego otwarcia migawki. Czyli zdjęcia w serii też będę między sobą opóźnione.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  2. #262

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    To już chyba moje ostatnie pytanie, dotyczące Pro Capture w Olku, czy ta funkcja może być używana z cichą migawką {silent mode}?
    Bo jeśli dobrze zrozumialem to antishock jest realizowany przez migawkę mechaniczną?
    W całym tym moim wywodzie chodzi mi o możliwość robienia zdjęc w trybie cichym,dyskretnym z opóżnieniem lub w funkcji Pro Capture tak by nie było tego slychać ani widać {migajace lampki}
    w cichym pokoju,ani kościele ani tym bardziej na ulicy.
    Do takiego max dyskretnego streeta z punktu widzenia ergonomii,prostoty użycia to chyba jednak lepszym wyborem wydaje sie jednak Fuji?

  3. #263
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    To już chyba moje ostatnie pytanie, dotyczące Pro Capture w Olku, czy ta funkcja może być używana z cichą migawką {silent mode}?
    Pro Capture działa tylko z migawką elektroniczną.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Bo jeśli dobrze zrozumialem to antishock jest realizowany przez migawkę mechaniczną?
    Tak.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    W całym tym moim wywodzie chodzi mi o możliwość robienia zdjęc w trybie cichym,dyskretnym z opóżnieniem lub w funkcji Pro Capture tak by nie było tego slychać ani widać {migajace lampki}
    w cichym pokoju,ani kościele ani tym bardziej na ulicy.
    No w Olku zrobisz to przy użyciu antishock, tyle że jeśli chcesz zrobić serię zdjęć, to będziesz musiał trzymać wciśnięty spust migawki tak długo, jak trwa opóźnienie i seria zdjęć, którą chcesz wykonać. W Fuji z kolei zrobisz to przy użyciu samowyzwalacza i trybu cichego, a w przypadku zdjęć seryjnych jednokrotne wciśnięcie spustu migawki spowoduje wykonanie serii 5 zdjęć.

    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    Do takiego max dyskretnego streeta z punktu widzenia ergonomii,prostoty użycia to chyba jednak lepszym wyborem wydaje sie jednak Fuji?
    Takie mam zdanie.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #264

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Jeszcze raz dzięki.Tytułem upewnienia sie: migawka elektroniczna w Pro Capture jest cicha?

  5. #265
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Tak, jest jest zupełnie bezgłośna.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  6. #266

    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    20
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Pytanie do użytkowników EM5 III. Czy u Was też ta gumka pod kciuk się ciągle odkleja? Mój egzemplarz już raz był na gwarancji na wymianę tej gumy ale problem po krótkim czasie powrócił.
    https://500px.com/p/arturwrotek?view=photos 2 Olki, 6 szkieł i 3 błyskotki.

  7. #267
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    U mnie odkleiła się raz i z doświadczenia z tymi gumkami wiem, że nie ma sensu tego odsyłać do serwisu, bo będzie się odklejała zawsze, a gwarancja kiedyś się skończy. Użyłem kropelki i gumka już się nie odklei.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #268

    Dołączył
    Sep 2013
    Mieszka w
    Toruń
    Posty
    20
    Siła reputacji
    12
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź. No jest to jakieś rozwiązanie. Czyli nie jestem odosobnionym przypadkiem. Mnie jednak takie rzeczy irytują. Ludzkość opanowała już dawno technologie kosmiczne a trwałe przyklejenie gumki to problem.
    https://500px.com/p/arturwrotek?view=photos 2 Olki, 6 szkieł i 3 błyskotki.

  9. #269

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    OMD EM-5iii to cudowny aparat, bo cud kojarzy mi sie z czarami, a Olympus czaruje wciąż i wciąż, bez końca.A tak na poważnie, to nie mogę uaktywnic Pro Capture, probowalem po wielekroć, resetowałem, ustawione same JPEGI, zamontowałem obiektyw Olympusa i ..kicha, funkcja nieaktywna.Z pewnością to moja wina, ustawilem coś w menu, co koliduje, ale nie wiem co.Może ktoś coś podpowie?Podobnie ze zmianą funkcji przycisków, raz udało mi sie przycisk ISO przyporzadkować do MF, teraz funkcji MF tam nie ma, zniknęła przy zabawie z menu, ale udało mi sie MF przypisać do przełącznika AFL/AEL i tu jest ok.Sam aparat fajny,zgrabny ale to olympusowe menu jak dla mnie gorsze nawet od sony w pewnych aspektach.Nie wiem, czy sie z tym aparatem polubię, myslalem, ze z tych dwojga {EM-5 i pen ep-7} zostawie sobie EM-5iii, jako generalnie lepszego pod wieloma wzgledami,{wizjer, bogatszy zakres funcji itp} ale zaczynam wątpić.Acha, aparat nowy, sklepowy więc nikt w nim nie grzebał przede mną a i ja jestem na etapie zabawy z ustawieniami i jakies kontrolne kliknięcia w pomieszczeniu. .

  10. #270
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andrzejeko Zobacz posta
    OMD EM-5iii to cudowny aparat, bo cud kojarzy mi sie z czarami, a Olympus czaruje wciąż i wciąż, bez końca.A tak na poważnie, to nie mogę uaktywnic Pro Capture, probowalem po wielekroć, resetowałem, ustawione same JPEGI, zamontowałem obiektyw Olympusa i ..kicha, funkcja nieaktywna.Z pewnością to moja wina, ustawilem coś w menu, co koliduje, ale nie wiem co.Może ktoś coś podpowie?Podobnie ze zmianą funkcji przycisków, raz udało mi sie przycisk ISO przyporzadkować do MF, teraz funkcji MF tam nie ma, zniknęła przy zabawie z menu, ale udało mi sie MF przypisać do przełącznika AFL/AEL i tu jest ok.Sam aparat fajny,zgrabny ale to olympusowe menu jak dla mnie gorsze nawet od sony w pewnych aspektach.Nie wiem, czy sie z tym aparatem polubię, myslalem, ze z tych dwojga {EM-5 i pen ep-7} zostawie sobie EM-5iii, jako generalnie lepszego pod wieloma wzgledami,{wizjer, bogatszy zakres funcji itp} ale zaczynam wątpić.Acha, aparat nowy, sklepowy więc nikt w nim nie grzebał przede mną a i ja jestem na etapie zabawy z ustawieniami i jakies kontrolne kliknięcia w pomieszczeniu. .
    Mogę się mylić, ale tak mi się wydaje, że to mają być obiektywy "Pro". Ale jak mówię - nie jetem pewien.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.