Strona 11 z 33 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 324

Wątek: Olympus OM-D E-M5 Mark III

  1. #101
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Może wrzucą ze 40M i będą obrabiać obrazki jak w smartfonach. To byłoby ciekawe.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #102
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    No chyba nie może być już ta sama odgrzewana.......
    Ależ może
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  3. #103
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Ja lubie metal głównie z uwagi na wrażenie dotykowe. jego wpływ na trwałość sprzetu jest drugorzedny.
    ]

    Plastik gorzej przewodzi ciepło, zatem w niskich temperaturach w ręce bez rękawiczki mi się go trzryma przyjemniej.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Upadek to extremum, może stłuc się wizjerek, wyrwać odchylony ekran, wyłamać obiektyw, zgiąć pokrętła, nie mówiąc o uszkodzeniach w srodku (stabilizacja?) i chyba niewiele tutaj wnosi akurat obudowa.
    Właśnie co do uszkodzeń wnętrza wnosi - bo dobrze zaprojektowana plastikowa obudowa na szkielecie metalowym przy uderzeniu ugina się w miejscu uderzenia zmniejszając przeciążenia elementów wewnętrznych. Metal jest sztywniejszy - też się ugina, ale znacznie słabiej.

    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    Miejmy świadomośc że za kilka lat zarówno metalowe jak i plastikowe aparaty a.d 2019 będa technicznie przestarzałe To już nie te czasy, kiedy w 100% metalowym Nikonem F strzelało sie przez 20 lat coraz lepsze fotki (bo obiektywy i filmy poprawiały jakość).
    W tej kwestii masz 100% racji.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #104
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Ja akurat większość zdjec robie latem i metalowe body jest wtedy fajniejsze w dotyku

    co do tej amortyzacji plastikiem, wystarczy spojrzeć na str 3 tego wątku gdzie jest przekrój EM-10, Za wiele tego miejsca na amortyzujące bufory nie widac, obawiam sie że porzadny upadek skończy się źle i dla całkowicie plastikowego jak i czesciowo metalowego aparatu cyfrowego....generalnie uważam, że plastikowe aparaty są równie trwałe co metalowe, oczywiście za wyjątkiem podwodnych pancerników typu OLY Tough

  5. #105

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Aparat to nie samochód i te strefy buforowe to raczej fikcja. Z jakiegoś powodu puszki pro nie są z plastiku i raczej to dowodzi wyższości metalu w kwestii wytrzymałości. Ja podobnie organoleptycznie wolę metal.

    A co do nowej piątki kolejny ładny aparat Olka. Wiele rzeczy na plus ale bateria z 10m3 to powinien być żart. Wszyscy idą w odwrotnym kierunku i to jest kierunek właściwy. Nawet Sony w końcu zmienił Aku w a6600.
    Ostatnio edytowane przez Boost ; 24.10.19 o 15:34

  6. #106
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Wszyscy idą w odwrotnym kierunku i to jest kierunek właściwy. Nawet Sony w końcu zmienił Aku w a6600.
    A6600 to najwyższy model APS-C Sony. W A6400 jest już mniejszy akumulator.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #107

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A6600 to najwyższy model APS-C Sony. W A6400 jest już mniejszy akumulator.
    Ale co z tego? Można powiedzieć, że jest to co najwyżej 6 model Sony licząc od góry a 5m3 jest trzeci To nie ma znaczenia. Ważne, że najnowszy model dostał stare rozwiązanie zasilania z niższej półki. Normą jest stare ale zastosowane wcześniej w wyższym modelu.

  8. #108
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Podobno poprawili energooszczędność i ten mniejszy aku starcza na tyle samo, co większy. Nie ma co biadolić, tylko trzeba to sprawdzić w praktyce.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #109
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    Z zasilaniem OLY się "porobiło". Jak do e-M5.1 dokupiłem EM-1.1 to jednym z ważnych argumentów za było używanie tego samego BLN-1, co ułatwia logistykę i używanie zamiennie obu body, jako rezerwe itp. Ta sama ładowarka. Teraz podobne zestawienia rodza kłopoty. E-M1 mark2 ma już inny, większy akumulator, 5 mark3 jeszcze inny, kompatybilny z "10" i Pen. Czyli zależnie od posiadanych body trzeba mieć 2-3 typy akumulatorów i tyleż ładowarek. Żeby chociaz Olek był w stanie zaoferowac uniwersalna ładowarke do wszystkich typów aku..........Do tego jeszcze ten nowy grip bez zasilania.....co szkodziło powielić fajny pomysł kontynuowany przez 2 generacje, że "5" miała dwuczęsciowy grip, pozwalający używac aparat w wersji S ("goły"), M- z gripem i L - z gripem i 2 baterią zależnie od potrzeby.

    Jedno sie wyjasniło, ze jest jednak mozliwość ładowania mark3 z powerbanku (ale chyba nie zasilania aparatu w czasie pracy, gdy potrzeba energii na dłuższy czas-tu jakoś nie znalazłem konkretnej informacji)

  10. #110
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Wychodzi na to, ze ten aparat nie ma Auto ISO w wideo. Ustawiasz sobie przysłonę i czas i masz zablokowaną ekspozycję :/
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Podobne wątki

  1. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 6.08.18, 15:19
  3. Olympus OMD E-M5 Mark I czy. Mark II
    By Maguro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 3.08.18, 01:38
  4. Olympus AC-3 Zasilacz do E-M5 mark I i II, E-M1 Mark 1
    By apz in forum [K] Akcesoria micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22.10.16, 16:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.