Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego na czas podróży

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria

Ubezpieczenie sprzętu fotograficznego na czas podróży

Tak jak w temacie - szukam ubezpieczenia np. turystycznego lub oddzielnego, które obejmowało by ubezpieczenie sprzętu fotograficznego na czas podróży, powiedzmy 10 dni.
    To co znalazłem to ubezpieczenia dla firm albo ubezpieczenie sprzętu foto na okres 1 roku . W ubezpieczeniach turystycznych jest wymieniany aparat fotograficzny, ale wartość tego ubezpieczenia to 3 - 4 tys. albo 700 Euro. Biorąc pod uwagę wartość odtworzeniową aparatu i obiektywu/obiektywów, to stanowczo kwota niewystarczająca.
    Macie jakieś doświadczenia w tym temacie, możecie polecić jakąś firmę lub rodzaj ubezpieczenia?
    EM-1; XZ-2; E-30; E-520;

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    W ubezpieczeniach turystycznych określona wartość sprzętu to wartość odtworzeniowa tzn taka za jaką można odkupić sprzęt na rynku wtórnym . Kwota ta jest ustalana z ubezpieczycielem indywidualnie i nie ma żadnych stałych ramek . Warta Travel oferuje takowe . Bodaj również Allianz. Poprzez Simplesurance ubezpieczysz sprzęt na kilkadziesiąt tysięcy bez łaski .

Mieszka w
    Polska
    Siła reputacji
    6
    Moja galeria
    A tak w ogóle ubezpieczacie sprzęt?

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    W ubezpieczeniach turystycznych określona wartość sprzętu to wartość odtworzeniowa tzn taka za jaką można odkupić sprzęt na rynku wtórnym . Kwota ta jest ustalana z ubezpieczycielem indywidualnie i nie ma żadnych stałych ramek . Warta Travel oferuje takowe . Bodaj również Allianz. Poprzez Simplesurance ubezpieczysz sprzęt na kilkadziesiąt tysięcy bez łaski .
    Ano z łaską, tak jak pisałem -Simplesurance (ubezpiecza Allianz) ubezpieczenie minimum 1 rok (a to nie o to chodzi) i maksymalna stawa 22 tys.
    Obecnie ubezpieczenia turystyczne to pakiety bez możliwości modyfikowania i ustalania indywidualnie wartości sprzętu - parę firm to potwierdziło (Axa, Signal Iduna, Hestia). Albo biorę co jest albo nie.
    Do sprawdzenia mam jeszcze Wartę.
    EM-1; XZ-2; E-30; E-520;

| OlyJedi Awatar yac
    Mieszka w
    k/3M
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Cześć, zajrzyj tu; https://www.pzu.pl/dla-ciebie-i-rodz...-turystycznego
    - po lewej stronie z końca listy - dokumenty do pobrania - aktualne.
    przejrzyj ogólne warunki ubezpieczenia (OWU) i zwróć uwagę na klauzulę nr 9 ( strona 33 ).
    Ubezpieczenie bagażu - sprzęt foto jest również ubezpieczony. Oczywiście nie od wszystkiego - zawsze zwracaj uwagę wyłączenia odpowiedzialności..
    Ubezpieczasz się na okres wyjazdu, nie musisz na cały rok.
    Nie wypowiadam się na temat innych towarzystw bo nie znam ich warunków.
    Ostatnio edytowane przez yac ; 25.09.19 o 20:10
    Jacek

Awatar Ekspert_PZU
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    @yac dzięki za rekomendację!
    @sikor, tak jak napisał yac, w tej sytuacji polecam sprawdzić nasze ubezpieczenie Wojażer. Składkę obliczysz na stronie - https://moje.pzu.pl/
    Jeśli potrzebujesz pomocy naszego pracownika lub po prostu chcesz porozmawiać na temat wyjazdu i ubezpieczenia, to pomogą nasi agenci lub konsultanci infolinii 801 102 102.
    Pozdrawiam!

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ekspert_PZU Zobacz posta
    [...]Składkę obliczysz na stronie - https://moje.pzu.pl/[...]
    Klikałem w ten kalkulator, ale przy podróży rekreacyjnej (czyli turystycznej) kwota ubezpieczenia bagażu, w tym także sprzętu foto, wynosiła, zależnie od rejonu podróży, od 3000 do 5000 Złotych w rekomendowanym najdroższym pakiecie. W tym kalkulatorze Wojażer nie znalazłem możliwości wpisania faktycznej wartości ubezpieczanego sprzętu.

Awatar Hiszpan63
    Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    Jak i w każdym innym też nie ma takiej możliwości . Indywidualna wycena nie polega na Twojej deklaracji wartości , tylko faktycznej wartości ustalonej z konsultantem/przedstawicielem ... fizycznie na spotkaniu . Nie umówisz się z przedstawicielem , to niczego nie załatwisz .

Mieszka w
    Warszawa
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jack Zobacz posta
    Klikałem w ten kalkulator, ale przy podróży rekreacyjnej (czyli turystycznej) kwota ubezpieczenia bagażu, w tym także sprzętu foto, wynosiła, zależnie od rejonu podróży, od 3000 do 5000 Złotych w rekomendowanym najdroższym pakiecie. W tym kalkulatorze Wojażer nie znalazłem możliwości wpisania faktycznej wartości ubezpieczanego sprzętu.
    Po rozmowie z konsultantem PZU wartość ubezpieczenia bagażu została podniesiona do 10000 zł. Mówisz o wartości faktycznej czyli pomniejszonej o zużycie, a ja bym przyjął wartość odtworzeniową - jak ukradną to muszę kupić.
    Tak po paru dniach szukania można stwierdzić, że w zasadzie dla osoby fizycznej, amatora (nie dla firmy) nie ma możliwości ubezpieczenia sprzętu fotograficznego o wartości większej niż 10 000 zł. Biorąc pod uwagę koszt mZD 300 + mZD 150 + mZD 12-40 +EM-1 (ot taki przykładowy zestaw) to 10 tys. starcza na waciki .
    EM-1; XZ-2; E-30; E-520;

| OlyJedi Awatar Jack
    Mieszka w
    Błonie
    Siła reputacji
    108
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    [...] Mówisz o wartości faktycznej czyli pomniejszonej o zużycie, a ja bym przyjął wartość odtworzeniową - jak ukradną to muszę kupić.[...]
    Nie, napisałem to wyłącznie przepełniony troską, bo jeden tylko obiektyw może kosztować (czy mieć wartość) nawet 2x większą niż 5000,- a bagaż ubezpieczony jest tylko na 5000,-