Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49

Wątek: Islandia 2018

  1. #31
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Kolejne bardzo ciekawe zdjęcia i miejsca, które odwiedziłeś. Podobnie jak królik zwróciłam uwagę na opisy do zdjęć, zarówno pod względem przekazywanej w nich treści jak i poprawności stylistycznej. Brawo za to ode mnie, aż miło się czyta .
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  2. #32
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Wypoczynek w Vik był niezwykle potrzebny. Dwa ostatnie dni obdarzające nas obficie deszczem i zatrważająco mocnym wiatrem sprawiły, że potrzebowaliśmy się po prostu ogrzać nasycić ciepłą strawą, zrelaksować przy winie. I tak właśnie spędziliśmy ten wieczór. Warto nadmienić, że niestety ale noclegi na Islandii do najtańszych nie należą, co więcej jest niemały problem ze znalezieniem czegoś, co nie rujnowałoby budżetu a było jeszcze dostępne do zamieszkania. Pamiętam, że planując podróż nie raz kombinowałem i lekko przesuwałem miejsce noclegu aby zmieścić się w przeznaczonych na wyjazd środkach i nie przekroczyć 180-200 zł za dobę od osoby. Plusem natomiast jest zawsze wysoki standard hosteli, w których podróżujący znajdzie praktycznie wszystko, co jest potrzebne w czasie pobytu - dobrze wyposażone kuchnie, pomieszczenia do spotkań, wygodne łóżka, ładnie umeblowane hotele, czystość i schludność. Wszystko stoi na naprawdę wysokim poziomie i pojęcie hostel nabiera innego znaczenia.

    Kolejnego dnia zaatakowaliśmy lodowiec Vatnajokull oraz jezioro Jökulsárlón. Ale po kolei..

    Ruszamy jak co dzień z rana aby jak najwięcej zobaczyć, aby na wypadek jakiejś nieoczekiwanej przygody mieć zapas czasu. Kierujemy się w stronę lodowca. Niestety moim zdaniem oznakowanie na Islandii pozostawia wiele do życzenia. Aby dotrzeć do wraku Dakoty też się nieco musieliśmy pogłówkować, bo oczom nie ukazuje się wcale ogromna tablica z informacją "DROGI TURYSTO TO TU". Podobnie było z lodowcem. To tam? NIee, jedziemy dalej. Wiesz co, to chyba jednak tam? A było jakieś oznaczenie? No właśnie nie, nawigacja prowadzi na wprost, ale tu jest niby zjazd. Próbujemy? Naszym samochodem? Przecież po tej drodze nie damy rady? Hmm... A jak przejedziemy i nie będzie innego zjazdu? Taki właśnie ping-pong niewiadomych grał u nas w samochodzie od czasu, gdy zauważyliśmy coś przypominającego zjazd.

    Zdecydowaliśmy się zjechać. Nasz samochód brodził w błocie, resory na każdym dołku przechodziły nieziemskie katusze a nam oraz większa obawa pukała w okna samochodu. Mijały nas samochody 4 x 4 (całe 3 w czasie naszego 25 minutowego tourne drogą w nieznane). Ale wiecie, że dojechaliśmy? I co najlepsze, to była właśnie ta droga, więc 1:0 dla nas za decyzję. Czapki na uszy w majowe południe i z aparatem strzelać w stronę lodowca.


    15. Lodiwiec Vatnajökull

    Niestety, widać, że lodowiec topnieje. Czytałem, że jeszcze 3 lata wcześniej było go zdecydowanie więcej. Proces postępuje.


    16. LodiwiecVatnajökul

    Schodzimy ze skał, z których wykonywaliśmy zdjęcia i kierujemy się w stronę samochody. Dwie wiadomości zła i gorsza. Zła - zgubiłem zaślepkę na sanki w moim aparacie, gorsza - będziemy musieli tą samą trasą wrócić do głównej drogi. Jak się okaże później to nie była najgorsza trasa jaką się poruszaliśmy.

    Niedaleko lodowca znajduje się lodowe jezioro i plaża po drugiej stronie. O tej porze roku nie ma na nim tak dużo lodowych brył jak chociażby latem, gdy oddziela się ich naprawdę dużo. Jest jedynie mała namiastka ale i tak widok jest niezwykle ciekawy z racji na niesamowitą ich niebieską wręcz barwę. Zdjęcia były robione późniejszym wieczorem, być może to miało wpływ niemniej komu ich nie pokażę, to zawsze każdy pyta bądź o to, czy to jakieś podświetlenie, bądź czy efekt w photoshopie. Odpowiedź 2 x NIE. W tym miejscu organizowane są wycieczki amfibiami pomiędzy bryłami lodu. Trwa ona około 1h, My jednak nie skorzystaliśmy i podziwialiśmy to zjawisko z brzegu.


    17. Jezioro Jökulsárlón

    Z tego miejsca, wystarczy przejść na drugą stronę ulicy aby znaleźć się na diamentowej plaży pełnej od wyrzuconych z morza lodowych brył, przypominających przeróżne formy ludzkie, zwierzęce, itp..


    18. Plaża nieopodal jeziora Jökulsárlón



    19. Plaża nieopodal jeziora Jökulsárlón

    Na nocleg udaliśmy się do oddalonego od jeziora o 80 km
    Höfn.


    20. W drodze



    21. W drodze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	24.jpg
Wyświetleń:	313
Rozmiar:	345,0 KB
ID:	214239Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	23.jpg
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	456,8 KB
ID:	214240



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	329
Rozmiar:	373,4 KB
ID:	214238Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	393,9 KB
ID:	214235Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17.jpg
Wyświetleń:	321
Rozmiar:	262,5 KB
ID:	214236Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21.jpg
Wyświetleń:	328
Rozmiar:	336,8 KB
ID:	214237Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	266,5 KB
ID:	214234
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  3. #33
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.288
    Siła reputacji
    410
    Moja galeria
    Fantastyczne krajobrazy, niesamowite kolory i bardzo ciekawy opis z wyprawy - brawo!

  4. #34
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Ciężki tydzień, dużo pracy, mało sił... Nie było jak się zebrać do opisania kolejnego dnia. Ale jutro lub w sobotę wrzucę kolejny fragment.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  5. #35
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Ciężki tydzień, dużo pracy, mało sił... Nie było jak się zebrać do opisania kolejnego dnia. Ale jutro lub w sobotę wrzucę kolejny fragment.
    Znam ten ból
    bardzo ładna wrzutka.,. Szkoda na niektórych ze światełko nie uraczyli Was choćby na moment, oczami wyobraźni widzę jakby to się pokolorowania całe
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  6. #36
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    miło mi poinformować że ponizsza praca trafiła do konkurssu na najlepsze foto sierpnia 2019
    gratulacje

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  7. #37
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Dzisiejszy post nie będzie specjalnie długi a to z racji na fakt, że po dwóch tygodniach batalii ze zmianą pracy jestem totalnie wykończony . Ale i nie ma specjalnie o czym pisać, bo maskonury pewnie każde z Was widziało ot chociażby na fotografii. Ja osobiście mam wielką słabość do tych ptaszków i zawsze gdy patrzę na ich zdjęcia to poprawia mi się humor. Nie potrafię powiedzieć czemu tak jest, po prostu tak i już. Aby je zobaczyć w naturalnym środowisku pojechaliśmy specjalnie na daleką północ wyspy do Borgarfjörður Eystri.

    Z maskonurami jest trochę tak, że można mieć szczęście i spotkać całą kolonię a można jeździć uparcie w różne miejsca i nie uświadczyć choćby jednego ptaszydła. My mieliśmy szczęście. Wcześniej udało mi się znaleźć informację, że właśnie tam gdzie pojechaliśmy jest największa szansa by je spotkać. Udało się!



















    Powyższy domek w czasie pory letniej jest zamieszkały. Gdy dzień i noc na Islandii stają się zimne (yyy... przecież tam wciąż jest zimno ) wtedy właścicielka nieruchomości przenosi się w miejsce, gdzie może ogrzać zziębnięte kości.
    Załączone miniatury Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	41.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	245,4 KB
ID:	214765   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	31.jpg
Wyświetleń:	219
Rozmiar:	177,0 KB
ID:	214766   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	295,9 KB
ID:	214767   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	29.jpg
Wyświetleń:	28
Rozmiar:	130,8 KB
ID:	214768  

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	28.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	147,7 KB
ID:	214769   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	27.jpg
Wyświetleń:	225
Rozmiar:	633,5 KB
ID:	214770   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	26.jpg
Wyświetleń:	220
Rozmiar:	401,5 KB
ID:	214771   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	25.jpg
Wyświetleń:	222
Rozmiar:	387,5 KB
ID:	214772  

    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #38
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    kolejna fajna porcja zdjęć, maskonury- pocieszne ptaszory
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  9. #39

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Piękna jest ta Islandia.
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  10. #40
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Po dłuższym czasie wraca wspomnieniami do nie tak dawno odbytej wyprawy na wyspę ognia i lodu.

    Głównym celem na kolejny dzień naszej przeprawy przez wyspę miał stać się wodospad Dettifoss, miał bo niestety nie udało nam się do niego dotrzeć. Po przejechaniu niekrótkiego odcinka drogą nr 1 a następnie, skręcając w inną mniejszą po ok 10 km powitała nas tablica informująca, że dalej nie pojedziemy z powodu robót drogowych. Ale jak to? Czyżby prace budowlane mogły całkowicie uniemożliwić dojazd do jednej z większych atrakcji wyspy? Jak się później okazało mogły. Ciężko nam było zrozumieć jak Islandczycy mają do tego luźny stosunek. Mam wrażenie, że w większości krajów zrobionoby wszystko aby umożliwić przeprowadzenie remontu drogi i zastosowanie objazdu, wydzielenie jednego pasa na ruch (który przecież na Islandii praktycznie nie istnieje). Objazdu brak, rozwiązania brak i co gorsza do diaska, kto wymyślił, aby taka tablica informująca o braku możliwości przejazdu znalazła się po 10 km od zakrętu a nie przy nim samym. Hmm... No cóż Dettifoss, nie tym razem..



    Naszym pocieszeniem miał być wulkan Krafla i pomimo, że o tej porze roku nie wyglądał jak na większości zdjęć, które zachęciły nas do jego odwiedzenia (krater wypełniony wodą) to i tak warto było go odwiedzić, chociażby dla malowniczej scenerii.



    W pobliżu wulkanu zatrzymaliśmy się na ciepły posiłek. W tych warunkach butla gazowa jest nieoceniona. Takie biwakowanie w terenie było dla mnie czymś nowym, do tej pory nie miałem okazję zaspokajać głodu w ten sposób ale wiecie co? Nie zamieniłbym ciepłego gulaszu w takiej scenerii na żadną restaurację na ekskluzywnym miejskim deptaku. Pooglądane, "obfotografowane" i pojedzone, no to w drogę..

    Jedziemy do miejsca, gdzie ziemia bulkocze, wyrzuca z siebie opary i śmierdzi nieziemsko zgniłym jajem (oczywiście od siarki). Nasz kolejny przystanek to Námaskarð przepełnione małymi geotermalnymi źródłami. Tutaj ziemia jest wręcz rozrywana od drzemiącego pod jej powierzchnią piekła.. Swoją drogą świetne miejsce dla drona, spróbuję poszukać jakiś ujęć z mojego sparka a póki co, dzielę się tymi wykonanymi z mojej EM5 II.











    Po wątpliwym zachwycie "zapachową jajecznicą" przejeżdżamy do urokliwej portowej miejscowości Husavik. To stąd jest organizowanych najwięcej wypraw obserwacyjnych na wieloryby. My z racji na brak czasu nie możemy sobie pozwolić na taką przygodę nie przeszkadza nam to jednak aby "poszwędać" się po miasteczku, odwiedzić port, zajrzeć do sklepów z pamiątkami.





    Na koniec udaje nam się jeszcze zahaczyć o wodospad Godafoss. Nie mam jednak z tego miejsca zdjęć, którymi mógłbym się pochwalić, więc jeśli jesteście ciekawi jak wygląda to miejsce to odsyłam do wujka google.
    Noc spędzamy w Akureyri.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	40.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	307,0 KB
ID:	215303Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	39.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	265,9 KB
ID:	215304Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	38.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	212,9 KB
ID:	215305Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	37.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	341,5 KB
ID:	215306Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	36.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	426,5 KB
ID:	215307Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	35.jpg
Wyświetleń:	154
Rozmiar:	411,0 KB
ID:	215308Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	34.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	326,4 KB
ID:	215309Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	33.jpg
Wyświetleń:	161
Rozmiar:	314,1 KB
ID:	215310Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	32.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	299,2 KB
ID:	215311
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

Podobne wątki

  1. Islandia ciekawe zdjecia
    By mirusiek in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11.06.09, 21:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.