Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 57 z 57

Wątek: Jestem fotografem mody i właśnie założyłem bloga

  1. #51
    | OlyJedi Awatar Holek
    Dołączył
    Feb 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    323
    Siła reputacji
    70
    Moja galeria
    Mam nieodparte wrażenie, że zanim mi wszystkie włosy wypadną, to siedząc u swojego fryzjera zobaczę kiedyś w jakimś magazynie modofotki tego Pana... i wcale się nie zdziwię... bo wydaje mi się, ze w tym kierunku zmierza świat i młodzieżowa popkultura...

    na razie jednak przeglądam jakieś stare wydania "świat wiedzy" pomijając "branżowe" czasopisma i słucham miejskich plotek...

    pzdr
    Hołek
    "pijąc piwo dbasz o siebie i wyrabiasz zdrowy nawyk picia piwa u dzieci"


  2. #52
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Epicure, podzielam twój jasno przedstawiony pogląd, jeśli chodzi o trendy w fotografii modowej i w ogóle w kulturze. Nie ma co się napinać.
    Pzdr, TJ

  3. #53

    Dołączył
    Mar 2015
    Mieszka w
    Grudziądz
    Posty
    79
    Siła reputacji
    16
    Moja galeria
    Sądząc po wypowiedziach forumowiczów, temu panu chodzi co myślą inni o tym pomyśle. Wszystko to pozbiera w całość i przemyśli raz jeszcze, czy jest warte ''zachodu'' , czy zostawić ten projekt w spokoju i dać sobie luz.

  4. #54
    | OlyJedi Awatar hellbike
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    278
    Siła reputacji
    19
    Moja galeria
    Czy fotografia mody to popkultura? Rynek mody jest to bardzo szerokie zjawisko, i mamy zarówno marki kierujące swoje ciuchy do przeciętnego odbiorcy, jak i takie kierowane do ludzi o bardziej wyrafinowanych gustach. W kontekście tego, co pisałem w swoim ostatnim wpisie - zgadzam się z tym, że akurat Terriego Richardsona można nazwać przedstawicielem popkultury i nie jest to sztuka wysoka. Ale tak ogólnie, fotografia mody jest niezwykle blisko sztuki.

    spójrzcie na przykład na tą, wziętą pierwszą z brzegu, listę najbardziej wpływowych fotografów naszych dziejów - https://www.pictureframesexpress.co....rs-in-history/

    w pierwszej 10-ce jest aż czterech fotografów mody(a dalej jest ich jeszcze więcej)! Pośród nazwisk fotografów najbardziej zasłużonych dla świata sztuki.

    A co do błyskania modelki bezpośrednim fleszem... głównymi, i niemal jedynymi przeciwnikami tej metody są początkujący fotografowie, którzy przeczytali w internecie lub w książce o podstawach fotografii, że tak nie wolno. W rzeczywistości jest to technika w pełni akceptowalna zarówno w świecie fotografii mody, jak i świecie "prawdziwej sztuki fotografii". Problem z tym jest wyłącznie na forach i grupach dla amatorów.
    Ostatnio edytowane przez hellbike ; 9.09.19 o 17:50

  5. #55
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hellbike Zobacz posta
    ... Ale tak ogólnie, fotografia mody jest niezwykle blisko sztuki. ...
    Przyznam, jakoś dla mnie to dość odległe "zagadnienia". Podobną, a raczej większą SZTUKĄ jest według mnie (ale ja się nie znam, jakby co ) fotografia uliczna tzw. street, portret, czy nawet krajobraz.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  6. #56
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hellbike Zobacz posta
    A co do błyskania modelki bezpośrednim fleszem... głównymi, i niemal jedynymi przeciwnikami tej metody są początkujący fotografowie, którzy przeczytali w internecie lub w książce o podstawach fotografii, że tak nie wolno. W rzeczywistości jest to technika w pełni akceptowalna zarówno w świecie fotografii mody, jak i świecie "prawdziwej sztuki fotografii". Problem z tym jest wyłącznie na forach i grupach dla amatorów.
    Problem jest w tym, że disco polo wchodzi do głównego nurtu, podobnie jak niechlujna fotografia a'la instagramowa wchodzi na salony fotograficzne. A czy w disco polo można fałszować? Ano można. Podobnie jak w fotografii instagramowej można błyskać na wprost. Nie ma to nic wspólnego z modą, sztuką, forami, podręcznikami itp. To po prostu źle wygląda.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  7. #57
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    A ja się pytam Panie hellbike, kiedy warsztaty?

    Chciałbym nieco zgłębić tajniki fotografii modowej, najlepiej pod okiem doświadczonego w tej branży fotografa. Zastanawiał się Pan nad organizacją warsztatów? Może przy okazji jakiś wykład na temat aktualnych światowych trendów? Mógłby Pan zaprosić kolegów po fachu z najlepszych światowych magazynów modowych. Z pewnością byłoby to bardzo inspirujące i ekscytujące.
    Praca z modelem, oświetlenie, kreatywne wykorzystanie sprzętu, tajniki modowej obróbki - tyle tematów a tak mało ludzi, którzy potrafiliby tą wiedzę rzetelnie przekazać.

    Czytając wpisy na blogu widzę ogromną wiedzę i świeże, nieoczywiste podejście do tematu. Bardzo mi się to podoba, dlatego chętnie zapisałbym się na Pana warsztaty. Proszę o tym pomyśleć.

Podobne wątki

  1. Wróciłem i zapraszam na bloga o fotografii (nie fotobloga)
    By szuman in forum Ciekawe strony www
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 4.12.18, 14:08
  2. E-Pl 6 własnie zmarł :)
    By fifsztak in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23.01.17, 20:30
  3. Dlaczego właśnie e510
    By luuba in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 4.12.08, 10:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.