Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 81

Wątek: Co kupić: Panasonic Lumix DC-G9 czy Olympus OM-D E-M1 Mark II???

  1. #41
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Niektórzy wydają 15K na obiektyw i śpią bez problemu
    Wiesz, niektórzy wydają jeszcze więcej na obiektywy i śpi im się dzięki temu tylko lepiej ale dla kogoś kto sobie kompletuje sprzęt do hobbystycznego focenia i nie podciera się banknotami na co dzień, takie wydatki są jednak znaczące a ja chciałem zobrazować jak sprzęt foto zdrożał dwukrotnie na przestrzenie niespełna 10lat.

  2. #42
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ale wiele rzeczy zdrożało . Dwukrotność to chyba przesada . A pensja Twoja zapewne nie jest taka jak 10 lat temu

  3. #43
    Moderator | OlyJedi Awatar apz
    Dołączył
    Mar 2009
    Mieszka w
    Beskid Mały; Andrychów
    Posty
    18.234
    Siła reputacji
    337
    Moja galeria
    Siemek - piszesz o niestosowności podpinania PL 50-200 do E-M5, z podonym zestawem tylko większym zrobiłem wiele zdjęć w Toskanii E-M5 + przejściówka i ZD 50-200 i.... żadnych dysonasów nie zauważałem.
    Po prostu nie trzymasz zestawy za body tylko za uchwyt statywowy i zestaw jest bardzo dobrze wyważomy.
    E-M1 Mark II; E-M5 Mark II; E-PM2 IR red+, E-PL5 IR blue; Fuji X-T1; X-M1; garść słoików; Sigma DP2; Hauwei P20 Pro

  4. #44
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    też nie widzę problemu z małymi korpusami i dużym tele , zawsze trzymam za obiektyw. Podstawa to dobry wizjer

  5. #45
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Zd 50-200 kosztował ok 3,5K - teraz Panasonic 50-200 7,3K
    Najwyższy wtedy model Olympusa E3 + zd14-54 kupiłem za 5,5K do tego dostałem jeszcze gratis lampę wartą wtedy lekko 1,5K - teraz za E-M1III + 12-40 nawet z rabatem trzeba dać prawie 10K, ba, nawet druga jedynka ze szkłem po rabacie kosztuje 8,5K , a trzeba wziąć pod uwagę fakt, że mówię tu o rabacie Irassa mając nadzieję, że jest aktualny. No i wiadomo, że ten rabat tylko dla wtajemniczonych, bo wg oficjalnych cen wygląda to jeszcze niekorzystniej.
    Jakby ktoś się spierał, że to tylko w m4/3 tak jest to dodam, że te 10lat temu najwyższe modele lustrzanek APSC kosztowały właśnie w okolicach 4K, a obecnie ich odpowiednikami tych firm są bezlusterkowce FF i kosztują 8-10K
    Tak, uważam, że sprzęt foto można przyjąć zdrożał dwukrotnie na przestrzeni 10lat i ja wiem, że wszystko zdrożało, ale sprzęt foto wyjątkowo dotkliwie.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 7.03.20 o 19:41

  6. #46
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dobra, trochę żartu @siemek - wszyscy moi znajomi z tego forum, a zna mnie bardzo sporo ludzi - wiedzą, że jak idę focić to szkła za mną niesie moja Marysia.
    Więc co do szerpów i wydatków na sprzęt - kup sobie żonę, albo "wychowaj"
    G9 - nie jest źle jeśli chodzi o wagę. Sam mam sporo lat i tuż przed zawałem byłem z G9 +Marysia oczywiście na Zadnim Granacie idupy nie urwało. Więc spoko
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  7. #47

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dobra, trochę żartu @siemek - wszyscy moi znajomi z tego forum, a zna mnie bardzo sporo ludzi - wiedzą, że jak idę focić to szkła za mną niesie moja Marysia.
    Więc co do szerpów i wydatków na sprzęt - kup sobie żonę, albo "wychowaj"
    G9 - nie jest źle jeśli chodzi o wagę. Sam mam sporo lat i tuż przed zawałem byłem z G9 +Marysia oczywiście na Zadnim Granacie idupy nie urwało. Więc spoko
    No to teraz wszystko jasne Gorzej jak Marysia w trakcie focenia się rozmyśli lub złapie zły humor to wtedy niesiesz sprzęt, szkła i samą Marysię he he
    A po za tym jak jest Marysia to po jasny gwint zawracać sobie głowę słabym m43 - ani to dynamiki nie ma, ani rozdzielczości - jak jest Marysia na tylko Full Frame
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  8. #48
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    ukazał się fajny katalog wszystkich szkieł pod micro, każdy znajdzie coś dla siebie
    https://www.four-thirds.org/en/commo...log2020_en.pdf

  9. #49
    | OlyJedi Awatar chreasy
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Dln Śląsk
    Posty
    343
    Siła reputacji
    38
    Moja galeria
    @siemek

    Mam tak samo jak Ty. Byłem nastawiony na zakup na E-M1 Mark III + 12-100/4 ale tak na chłodno przeglądając ofertę w obu obozach, to ceny olkowe lekka przeginka. E-M1 Mark III odgrzewany kotlet z 2016 roku (E-M1 Mark II) który poza dodanymi bajerami nic nie wnosi. 4 lata różnicy. RLY ?! Doskonale rozumiem przesiadkę z E-M1 Mark I. Zastanawiam się czy jeśli brać G9, to spacerówkę: 12-35 mm f/2.8 II ASPH. O.I.S. czy lepiej 12-60 mm f/2.8-4 ASPH. O.I.S. Zakupie do którejś z tych spacerówek, od razu LEICA 50-200 mm f/2.8-4.0 Power O.I.S. Więc pytanie który się dobrze uzupełni 12-35 v 12-60 z 50-200.
    Ostatnio edytowane przez chreasy ; 8.03.20 o 11:41
    runner

  10. #50
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    12-35 fajny do filmowania , natomiast nie widzę jego przewagi tym 2.8 na końcu w porównaniu do Leica 12-60 , zwłaszcza w podróży gdzie większy zakres ogniskowych się przydaje. Mój wybór na podróż to Leica 12-60 i 50-200 . Dodam , że 12-100 to rewelacyjne szkiełko , i gdyby nie to , że lubię dłuższe tele i jakiegoś ptaka w podróży cyknąć, to bym brał właśnie 12-100. No ale te 100mm to za krótko jednak dla mnie.

Podobne wątki

  1. [DPR] Panasonic Lumix G9 vs Olympus OM-D E-M1 II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.02.18, 18:48
  2. Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7
    By pixa_ns in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27.11.13, 17:18
  3. olympus mju 1010 VS panasonic lumix tz3 co kupic ??
    By kabanosek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.04.08, 14:11
  4. Panasonic Lumix DMC-LZ5 czy może Olympus SP-320
    By bumsiakalaka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21.09.06, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.