Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 81

Wątek: Co kupić: Panasonic Lumix DC-G9 czy Olympus OM-D E-M1 Mark II???

  1. #71
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Wyczuwam nutkę nieuzasadnionej histerii. Co ma Olympus do Panasonica ?? ... pomijając , że nie sprzedał , a zamierza i to wszystko będzie trwało jeszcze latami . Micro 4/3 ma się całkiem nieźle i nikt nie ogłasza śmierci systemu . Szukaj info o planach Panasonica , albo szybciutko pozbywaj się tego co masz . Nie ma nic gorszego jak brać do ręki z obrzydzeniem fajną rzecz tylko dlatego , że konkurent się wysypał ...

  2. #72
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    Wyczuwam nutkę nieuzasadnionej histerii. Co ma Olympus do Panasonica ?? ... pomijając , że nie sprzedał , a zamierza i to wszystko będzie trwało jeszcze latami . Micro 4/3 ma się całkiem nieźle i nikt nie ogłasza śmierci systemu . Szukaj info o planach Panasonica , albo szybciutko pozbywaj się tego co masz . Nie ma nic gorszego jak brać do ręki z obrzydzeniem fajną rzecz tylko dlatego , że konkurent się wysypał ...
    głównym napędem m4/3 był Olympus, już jakiś czas temu chodziły słuchy o możliwości "restrukturyzacji" działu obrazowania w firmie, panas ma swoją linię S, kwestia co tęgie głowy wymyślą ciągnąć dwa wózki czy tylko jeden w postaci S ? co może zaowocować zaprzestaniem prac nad szkłami i korpusami m4/3, sprzęt który mamy teraz nie przestanie robić zdjęć, ale.. mnie osobiście brakuje szkła od panasa/olka 500/4 lub 500/5,6 i coś mi się zdaje , że już nie doczekam, FF jak dla mnie nie jest potrzebne, właśnie idealnym korpusem jest EM1/G9, pożyjemy - zobaczymy, nie ma co panikować !!
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #73

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Pożyjemy zobaczymy. Absolutnie nie zamierzam nic sprzedawać. Dobrze podsumował to @viruuss. Grunt, że mam dobry aparat
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

  4. #74
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    mnie osobiście brakuje szkła od panasa/olka 500/4 lub 500/5,6 i coś mi się zdaje , że już nie doczekam, FF jak dla mnie nie jest potrzebne, właśnie idealnym korpusem jest EM1/G9, pożyjemy - zobaczymy, nie ma co panikować !!
    Myślę , że 500/4 byłby dla nas nieosiągalny cenowo (patrz na 300/4) , moooże 500/5.6 . No ale teraz to raczej zapomnijmy , panas nie pójdzie w tym kierunku. Pozostaje potestować kiedyś np Sigmę/Tamron 150-600 i metabones pod micro, całkiem ciekawe efekty.

  5. #75

    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    6
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cześć,

    Podepnę się do tematu, bo sam stoję przed tym dylematem, a raczej rozważam możliwości. Udało mi się pozbierać fajną szklarnię 12-40/2.8, 40-150/2.8, Sigmę 16/1.4 i 30/3.5 macro.
    Po długich przemyśleniach okazuje się, że doskwiera mi brak drugiego korpusu. Początkowo zamierzałem kupić coś mniejszego niż OMD 5m2, ale ostatecznie potrzebuję czegoś co jest uszczelnione.

    Pytanie z tematu jest jak najbardziej na miejscu, ale zastanawia mnie kwestia AF-u i stabilizacji. Przyznam szczerze, że nie mam żadnego szkła Panasonica, a G9 korci mnie ergonomią, wybierakiem pól AF-u i wielkością korpusu, no i ceną. Poza tym wydaje mi się, że jakoś tak lepiej leży w ręce.

    Moje pytanie brzmi jak to wygląda w kwestii stabilizacji - wszystko będzie ok jak podepnę do niego 12-40 od Olka?
    Drugie pytanie dotyczy AF-u czy to będzie działać poprawnie?
    Widziałem, że Olympus i Panasonic podeszli do tematu AF-u w różny sposób i zastosowali różne technologie.

    Przejrzałem sporo tematów związanych z podpinaniem szkieł do Panasa czy do Olympusa. Przeglądałem blogi, grupę na flickrze, czytałem nasze forum, ale dalej jestem nieco zdezorientowany czy to będzie działać.

    Czy ktoś, coś z posiadających obie rodziny szkieł i korpusów może się wypowiedzieć?
    Ostatnio edytowane przez Bucik ; 25.02.21 o 10:25

  6. #76
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ja się na tym nie znam, ale chyba wygodniej jest mieć korpusy z jednej stajni. Podobne jotpegi, podobna obróbka, podobna guzikologia, trudniej o pomyłki.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #77
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Podobno szkła Olka na korpusach Panasa działają wolniej, bo nie dostarczają jakichś tam informacji potrzebnych do poprawnego działania AF opartego na DFD (choć dla mnie to DFD to jest i tak voodoo i średnio wierzę, że czymkolwiek się to różni od zwykłej detekcji kontrastu nieopakowanej w marketingowe złotko).
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  8. #78
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Jak jest wolne szkło to wolno działa na Olu i Panasie. Tak mam z 14-42.
    Jak jest szkło szybkie, a takie jest 14-150 to działa szybko i na Olku i na Panasie.
    Ja tam nie widzę różnicy.
    Wszystko zależy co kto chce sprzedać. Takie bleblanie marketingowe.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  9. #79
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Jak jest wolne szkło to wolno działa na Olu i Panasie. Tak mam z 14-42.
    Jak jest szkło szybkie, a takie jest 14-150 to działa szybko i na Olku i na Panasie.
    Ja tam nie widzę różnicy.
    Wszystko zależy co kto chce sprzedać. Takie bleblanie marketingowe.
    Jakieś różnice pewnie są, ale wyrażane w mikro sekundach , ważna informacja dla nielicznych.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  10. #80

    Dołączył
    Dec 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    168
    Siła reputacji
    27
    Moja galeria
    Przewrotnie dopowiem, że dziś ten temat wątku powinien brzmieć: "Co kupić: Panasonic Lumix DC-G9 czy Olympus OM-D E-M1 Mark III"

    Z tego co czytałem i oglądałem to G9 wypada lepiej niż M1-II, ale gorzej niż M1-III. To oczywiście dość ogólnikowe i mocno subiektywne.

    M1 nie miałem natomiast G9 jest moim ulubionym aparatem, co prawda używam go tylko z jednym obiektywem Panasa, ale za każdym razem gdy biorę go w łapy to jestem zachwycony.

    Mam pewne doświadczenia z podłączaniem szkieł Olka do Panasa G90. Nie zauważyłem żadnych różnic.
    G9 | PL50-200 | PL8-18 | E-M5-II | E-M1-II | 12-100 Pro | 75 1.8 | 45 1.2 Pro

Podobne wątki

  1. [DPR] Panasonic Lumix G9 vs Olympus OM-D E-M1 II
    By RSSBot in forum Co w sieci piszczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 6.02.18, 18:48
  2. Olympus XZ-2 czy Panasonic Lumix LX-7
    By pixa_ns in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27.11.13, 17:18
  3. olympus mju 1010 VS panasonic lumix tz3 co kupic ??
    By kabanosek in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 7.04.08, 14:11
  4. Panasonic Lumix DMC-LZ5 czy może Olympus SP-320
    By bumsiakalaka in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21.09.06, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.