Strona 6 z 19 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 188

Wątek: gulasz się szlaja - Kolumbia =)

  1. #51
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Świetna relacja, ciężko mi wyróżnić jednostkowe zdjęcie bo razem tworzą bardzo ciekawą opowieść. Nadrobiłem zaległości i będę tu częstym gościem.
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

  2. #52
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez lisiajamka1 Zobacz posta
    Fajnie jest, 42 i 46 super!


    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    Fajna ta Bogota, taka egzotyczna ale nie za bardzo. Część zdjęć faktycznie równie dobrze mogłaby być z Krakowa czy innego większego polskiego miasta. Ale widok ze wzgórza nad miastem imponujący, zabudowania po horyzont. Czad!

    Piękne streetowe portrety, i ciekawostki jakże dalekie od naszych krajobrazów. Pan budka świetny!
    No nie - początkowo byłam sceptycznie do niej nastawiona - ale jak na to czego się spodziewałam wynik pojedynku expectation vs reality wyszedł na plus dla reality co nie ukrywam mnie zdziwiło
    niemniej - reszta miejsc duuużo bardziej przypadła mi do gustu niż sama Bogota - choć klimatycznie we wrześniu/październiku jesst podobnie do pogody w Polsce ( chyba głównie przez wysokość na jakiej znajduje się miasto)

    Cytat Zamieszczone przez Lilen Zobacz posta
    Świetna relacja, ciężko mi wyróżnić jednostkowe zdjęcie bo razem tworzą bardzo ciekawą opowieść. Nadrobiłem zaległości i będę tu częstym gościem.
    no to cieszę się bardzo - i zapraszam
    muszę zabrać się za obrabianie kolejnego odwiedzonego miejsca - bo foty Bogoty skończyłam
    także może Bodzio mnie nie zbije za czekanie - zwłaszcza że ma co nadrabiać

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    jednocześnie miło mi donieść że poniższe zdjęcie zostało zgłoszone do konkursu na najlepsze foto sierpnia - dziękuję

    Cytat Zamieszczone przez gulasz
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  3. #53
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    JeszcZe co do Peru Ekwadoru
    do Peru póki co mnie w ogóle nie ciągnie - daleko na liście kierunków - chyba dlatego ze tak bardzo popularny a my staramy wybierać się mniej oczywiste kierunki.. poza tym chyba ludzie tez w innych krajach jacyś bardziej życzliwi niż w Peru
    ale Ekwador jak najbardziej jest na top liście i mam nadzieje Ze może za 2-3 lata się zisci.. mały kraj wulkanów z pięknymi trasami trekkingowym z mym kochanym Banos z cudna huśtawką targiem Otavalo, no i z Galapagos, które początkowo przez cenę chciałam pominąć ale po rozmowach z wieloma turystami w Kolumbii wiem ze trzeba tam być ( początkowo nasza Kolumbia miała być Ekwadorem, wiec cały plan na 3 tygodniowy Ekwador miałam praktycznie gotowy, no ale wyszła Kolumbia i cieszę się jak dziecko ze tak to się skończyło )
    U mnie Peru to podstawa, chcę zobaczyć Cuzo, Machu Picchu i Puma Punku (Boliwia). Jak już zrealizuję swój plan to dalej zostają dwa kierunki: Ekwador z Quito (najstarsze miasto Ameryki Południowej) i do tego Galapagos albo dżungla Amazońska.
    Drugi kierunek przejażdżka koleją przec całe Chile aż do Patagonii bo szkoda było by jej nie zobaczyć. Dochodzi też opcja z Wyspą Wielkanocną ale to już chyba na bogato?
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  4. #54
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Argentynę i Patagonie szkoda upychać na sile w taka podróż , lepiej Chile i Argentynę zrobić oddzielnie ewentualnie łącząc z wyspą wielkanocną..
    to moje zdanie na ten temat no chyba ze masz 2 miechy na podróż to luz
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  5. #55
    Zwycięzca popRAWki Awatar ogc13
    Dołączył
    May 2017
    Mieszka w
    Wieliczka
    Posty
    952
    Siła reputacji
    132
    Moja galeria
    Fajne
    Z ostatnich spodobały mi się 42 (czytelniczka), 48 (noc w Bogocie) i oczywiście 46 (centrala telefoniczna).
    Dzięki takim relacjom człowiek zobaczy kawałek świata

  6. #56
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Rabbit
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.742
    Siła reputacji
    225
    Moja galeria
    Świetna fotorelacja z podróży, nadrobiłem zaległości.
    Street w Twoim wydaniu jak najbardziej się podoba, zdjęcia z codziennego życia mieszkańców czasem zaskakują, czasem bawią.
    Panorama miasta kontrast pomiędzy wieżowcami a ogromem niskiej zabudowy.
    Czekam na więcej
    Puntów system nie pozwala dać
    Ostatnio edytowane przez Rabbit ; 20.08.19 o 23:26
    Karol + Olek + kilka szkiełek

  7. #57
    | OlyJedi Awatar yac
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    k/3M
    Posty
    2.387
    Siła reputacji
    286
    Moja galeria
    Ależ Cię daleko wywiało. Ciekawa wyprawa i fajne foty.
    Jacek

  8. #58
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    dzięki za odwiedziny
    no wywiało wywiało - chętnie bym tam wróciła - bo to piękny kraj jest - piękny i wielki - jego powierzchnia - to obszar, który zajmują Francja, Hiszpania i Portugalia - dużo nie
    generalnie jakby ktoś się zastanawiał - polecam

    miało już nie być Bogoty - ale zapomniałam o jednym z równie ważnych tematów jakim jest oczywiście jedzenie
    szama na wyjazdach zwłaszcza tak egzotycznych - to coś co zawsze jest znakiem zapytania - ale co też ciekawi - swą innością, różnorodnością, a czasami zbliżeniowością do naszych posiłków

    Także w Bogocie tuż po przyjeździe poszliśmy na szamę do pobliskiej przypadkowej knajpy , spotkaliśmy tam pierwszych Polaków (którym nie doleciały bagaże - tzn części z nich - to coś czego zawsze się boję na wyjazdach )
    ja z całej naszej bandy trafiłam chyba najlepiej - bo moje pierożki najgorsze nie były - ale reszta - raczej słabo..
    49.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	049.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	682,5 KB
ID:	213962

    nauczeni doświadczeniem poprzednich wyjazdów - śniadania ogarnialiśmy niemal zawsze w hostelach
    i to był dobry pomysł - śniadanko hostelowe było świeże i przepyszne - mnóstwo owoców, przetworów własnych - mniam
    50.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	050.jpg
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	690,9 KB
ID:	213961

    kolejny obiad to kolejne przypadkowe miejsce - bo już padaliśmy z głodu po wizycie na wzgórzach Bogoty - to danie raczej klasyczne dla tej części globu
    ichniejsza fasolka to jednak nie moje smaki
    51
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	051.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	932,5 KB
ID:	213960


    Kolejnym miejscem była przepięknie pomalowana knajpa - ale znajomy zamówił w niej nachosy - trochę się zdziwił jak dostał je na brei fasolowej
    fasolki miał już po dziurki w nosie
    52.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	052.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	955,0 KB
ID:	213959

    53. w takich filiżaneczkach częstowali nas herbatką z liści koki - smakowała zupełnie normalnie
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	053.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	714,7 KB
ID:	213958

    a ciasto - smakowało bardzo podobnie jak nasze marchewkowe - było naprawdę dobre
    54.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	054.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	926,5 KB
ID:	213957


    słodycze w tej części globu są zabójczo słodkie - nie byłam w stanie ich jeść - totalnie ni moje smaki
    55.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	055.jpg
Wyświetleń:	143
Rozmiar:	732,4 KB
ID:	213956

    no i rzeczy które były bardzo dobre i ciekawe - ryż z kurą zapiekany w liściu bananowca - normalne jest skojarzenie z naszym gołąbkiem
    było naprawdę smaczne i sycące
    56.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	057.jpg
Wyświetleń:	148
Rozmiar:	854,6 KB
ID:	213955

    i coś o czym czytaliśmy przed wyjazdem i co na pewno chciałam spróbować - bo to jakiś kosmos z mojego punktu widzenia
    gorąca czekolada do picia - podawana z serem - mięciutkim serem, który zatapia się w samej czekoladzie - do tego drożdżowe bułeczki
    o dziwo było to ciekawe doświadczenie smakowe
    57.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	056.jpg
Wyświetleń:	141
Rozmiar:	856,8 KB
ID:	213954


    Skoro tak sporo pisałam o głównym placu w Bogocie - to głupio by nie było zamieścić najbardziej charakterystycznego miejsca - neoklasycystyczna katedra, największy kościół w mieście, pochodzi z roku 1823. Jest ona główną świątynią kraju, co podkreśla jej nazwa: La Catedral Primadade Colombia
    58.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	058.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	799,7 KB
ID:	213953
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  9. #59
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.311
    Siła reputacji
    414
    Moja galeria
    Katedra pięknie słońcem oświetlona, jedzonko apetycznie podane, skusiłbym się na ryż z kurą w bananowcu Liście koki żułem w Peru jak poruszałem się na wysokości powyżej 4000 m n.p.m. - smak okropny Natomiast herbatka z koki jak najbardziej, nawet do domu zapas przywiozłem

  10. #60
    | OlyJedi Awatar Lilen
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Podbeskidzie
    Posty
    1.700
    Siła reputacji
    223
    Moja galeria
    Narobiłaś mi apetytu tymi zdjęciami potraw. Bardzo lubię zwiedzać obce kraje przez pryzmat ich restauracji lub kuchni
    Więcej moich zdjęć na tomekszpila.com lub spotkajmy się na Instagramie

Podobne wątki

  1. gulasz gania po górach =)
    By gulasz in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 12.02.23, 23:16
  2. Goniąc króliczka - czyli gulasz się szlaja =)
    By gulasz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1385
    Ostatni post / autor: 28.10.21, 17:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.