Strona 9 z 19 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 188

Wątek: gulasz się szlaja - Kolumbia =)

  1. #81
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.575
    Siła reputacji
    192
    Moja galeria
    Bardzo mi się podoba idea fotografowania zwykłych sytuacji, scen, jak ta z malowania domów. Pokazują one kulturę w wymiarze powszednim tym mało zrelacjonowanym, pomijanym przez fotografów, a dającym ogląd kraju od tej strony, która więcej mówi niż festiwale, parady, czy inne występy na pokaz.
    Pzdr, TJ

  2. #82
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    57. Urokliwe. Cała fotorelacja z tej wyprawy bardzo mi się podoba.
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nadgoniłem zaległości, dziękuję za ciekawą relację i czekam na kolejne odcinki!
    Cytat Zamieszczone przez Wiejo Zobacz posta
    Przeglądałem wątek od pierwszej do ostatniej strony. Dziękuję za zdjęcia i relację dzieki której mogłem poznać odległy zakątek naszej planety.
    Dzięki za odwiedziny, odcinków jeszcze sporo , wszystkie nakręcone śle nie wszystkie zmontowane z czasem się ukażą

    Cytat Zamieszczone przez Tadeusz Jankowski Zobacz posta
    Bardzo mi się podoba idea fotografowania zwykłych sytuacji, scen, jak ta z malowania domów. Pokazują one kulturę w wymiarze powszednim tym mało zrelacjonowanym, pomijanym przez fotografów, a dającym ogląd kraju od tej strony, która więcej mówi niż festiwale, parady, czy inne występy na pokaz.
    Pzdr, TJ
    dzieki za komentarz - uwielbiam podglądać ludzi w codziennej pracy - bo to te sytuacje dają mi poznać miejsce takim jakie naprawdę jest - a tej autentyczności szukam w dalekich krajach
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  3. #83
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Też się nie mogę doczekać Twojego kolejnego urlopu
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #84
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Też się nie mogę doczekać Twojego kolejnego urlopu
    zanim kolejny to jeszcze sporo zdjęć z tego mam to dopiero 2gie z powiedzmy 9 miejsc , które Kolumbia odkryła przed nami


    Salento poza plantacjami ziaren do zrobienia napoju bogów j

    69. mała dygresja kawa najlepszej jakości to ta która po wypaleniu ma złotą linię na ziarnie - te ziarenka są najdroższe i najlepsze
    Nazwa:  P9260626.jpg
Wyświetleń: 270
Rozmiar:  1,25 MB



    Tak więc poza kawą - to też świetna baza wypadowa do cudownej doliny - Cocora Valley, która stanowi punkt obowiązkowy wybierających się w te strony
    Do doliny dojeżdżamy jeepem, którego można złapać w centrum miasteczka Salento - to tam na placu czekają na turystów Willys - czyli własnie jeepy z okresu II Wojny Światowej, z których jeden zabiera nas do Doliny - trasa trwa około pół godziny wśród pięknych wzgórz -a naszym oczom ukazują się co raz to lepsze widoki.
    Po wyjściu już na parkingu - naszym oczom ukazują się one - olbrzymie smukłe palmy woskowe, dochodzące do 60 metrów wysokości, rosnące samotnie lub w grupkach na nieprzyzwoicie zielonych stokach lub wystające ponad las tak, jakby był on jakimś zaroślem ledwie. Palmy mogą żyć 200 lat. Palmy te zostały wybrane jako narodowe drzewo Kolumbii w połowie XX wieku. Aktualnie palmy są zagrożone wyginięciem, głównie z powodu hodowli bydła na tych terenach, gdyż zwierzęta zjadają sadzonki, a większość z palm w dolinie jest już w końcowej fazie swojego cyklu życiowego. Szkoda by było tego niesamowitego zjawiska przyrodniczego...
    70.
    Nazwa:  P9270686.jpg
Wyświetleń: 239
Rozmiar:  578,1 KB






    Szlak wiedzie wzdłuż rzeki i soczyście zielonych pastwisk na których wypasają się krowy i konie. Pierwsza część trasy prowadzi właśnie doliną. Początkowo trasa jest łagodna, wśród zieleni, w oddali na wzgórzach majaczą sylwetki pierwszych palm. Następnie wkraczamy w gęsty las mglisty, robi się bardziej stromo i nie raz trzeba przekraczać strumienie po chwiejnych balach lub przez wiszące, chybotliwe mosty. Może z tej części trasy jeszcze uda mi się coś wrzucić w późniejszej części relacji
    kontynuujemy trasę w górę.

    71.
    Nazwa:  IMG_0351.jpg
Wyświetleń: 275
Rozmiar:  819,7 KB


    72.
    Nazwa:  IMG_0423.jpg
Wyświetleń: 240
Rozmiar:  871,7 KB


    73.
    Nazwa:  P9270688.jpg
Wyświetleń: 272
Rozmiar:  886,7 KB



    74.
    Nazwa:  P9270691.jpg
Wyświetleń: 247
Rozmiar:  1,18 MB


    75.
    Nazwa:  P9270715.jpg
Wyświetleń: 265
Rozmiar:  529,3 KB


    76.
    Nazwa:  IMG_0388.jpg
Wyświetleń: 268
Rozmiar:  800,2 KB



    Na ostatnim etapie, gdy schodzimy w dół i zbliżamy się do doliny pełnej woskowych palm, zbiera się gęsta mgła, która sprawia, że wysokie i chude giganty wyglądają mocno surrealistycznie.
    Czasem nie było bowiem widać stoku, tylko pióropusze palm kołysały się na tle nieba jakby zawieszone w powietrzu. Droga powrotna do Cocora wiedzie w dół. Po lewej stronie podziwia się dolinę, którą przemierzało się na początku drogi, po prawej gęsty las z najbardziej osobliwymi kwiatami, drzewami i poroślami, jakie tylko można spotkać w Ameryce Południowej.

    77.
    Nazwa:  P9270838.jpg
Wyświetleń: 268
Rozmiar:  733,4 KB


    78.
    Nazwa:  P9270900.jpg
Wyświetleń: 258
Rozmiar:  462,0 KB


    79.
    Nazwa:  IMG_0401.jpg
Wyświetleń: 234
Rozmiar:  366,1 KB


    80.
    Nazwa:  P9270899-2.jpg
Wyświetleń: 260
Rozmiar:  550,9 KB


    81.
    Nazwa:  IMG_0392.jpg
Wyświetleń: 268
Rozmiar:  468,5 KB


    82.
    Nazwa:  IMG_0406.jpg
Wyświetleń: 267
Rozmiar:  330,7 KB



    Cóż - zabrakło nam trochę światła
    ale myślę że mgły w tej cudownej dolinie ewidentnie sprawiły że to miejsce wydało się totalnie tajemnicze i na długo pozostanie w mej pamięci
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  5. #85
    | OlyJedi Awatar koronax
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    silesia
    Posty
    4.661
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Mgła to tez światło . Fajne te zdjęcia .
    Fajne palmy.

  6. #86
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Kolejny odcinek ciekawej relacji. Czy mogłabyś dla porównania pokazać kilka zdjęć tych palm we mgle w wersji kolorowej? Takie mgliste zdjęcia z bardzo słabo, ale jednak widocznymi kolorami też mają dużo uroku.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  7. #87
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    postaram się coś wrzucić wieczorem w kolorze (którego fakt faktem praktycznie nie widać )
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  8. #88
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jurec
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.562
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Bardzo ładne palmy i turystka z aparatem ciekawa .
    "A niekiedy wystarczy mi patrzeć na kamień"...

  9. #89
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Sawa
    Dołączył
    May 2007
    Mieszka w
    Pruszcz Gdanski
    Posty
    1.637
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    Dzięki za odwiedziny i ciepłe przyjęcie wątku – mam nadzieję, że nie zawiodę
    Nie zawodzisz! Cenne obserwacje z Kolumbii przywiozłaś. Zazdroszczę tak fajnej podróży!

    A puszka - jakby była potrzebna - do usług Nie mam takich zasobów jak Jack - ale co mam...

  10. #90
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Sawa Zobacz posta
    Nie zawodzisz! Cenne obserwacje z Kolumbii przywiozłaś. Zazdroszczę tak fajnej podróży!

    A puszka - jakby była potrzebna - do usług Nie mam takich zasobów jak Jack - ale co mam...
    Nawet nie wiesz jak mnie cieszy Twa obecność tu
    dzięki za odwiedziny i za chęć wsparcia w potrzebie - to mega miłe było że z dalekiego Pruszcza do Krakowa byłeś chętny wysłać swego OMD
    na szczęście mój staruszek zmartwychwstał - co prawda po Kolumbii ale kumpel podziałał wymienił co trzeba - i chodzi jak młody bóg
    na szczęście OLEK nie zawiódł i ze wsparciem Jack'a udało sie potestować na wyjeździe OMD EM5 mII wraz z 12-40 - które tak mi się spodobało że też kupiłam dla siebie

    wątek oczywiście ma swój ciąg dalszy - ale na razie totalnie nie dysponuję czasem by cokolwiek dopisać - więc jeszcze chwilkę czasu mi potrzeba by móc kontynuować przygody nasze z odległej Kolumbii
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Podobne wątki

  1. gulasz gania po górach =)
    By gulasz in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 12.02.23, 23:16
  2. Goniąc króliczka - czyli gulasz się szlaja =)
    By gulasz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1385
    Ostatni post / autor: 28.10.21, 17:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.