Strona 5 z 19 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 188

Wątek: gulasz się szlaja - Kolumbia =)

  1. #41
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez gulasz Zobacz posta
    o widzisz - to nie wiedziałam - to jakieś pokrewieństwo wróblowatych naszych ?? ...
    Tak, to też wróblowe śpiewające, najliczniejszy rząd ptaków
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  2. #42
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Muminek Zobacz posta
    Tak, to też wróblowe śpiewające, najliczniejszy rząd ptaków
    podobne - przynajmniej samiczka

    czas na ostatnią wrzutkę z Bogoty - czyli naszych pierwszych 2ch dni wyjazdu
    będzie wszystkiego po trochu, trochę ulicy i klasycznych Kolumbijczyków, trochę obrazków z placu Bolivara jak i różnych zakamarków dzielnicy La Candelaria, czyli najstarszej części miasta, składającej się z labiryntu małych uliczek pełnych kawiarni i galerii sztuki.

    38. moja ulica
    temu Panu chyba jako pierwszemu machnęłam foto jak pojawiliśmy się w naszym hostelu
    Nazwa:  038.jpg
Wyświetleń: 264
Rozmiar:  700,8 KB


    39. wzdłuż ulicy pełno było grajków i ulicznych sprzedawców dóbr wszelakich
    Nazwa:  039.jpg
Wyświetleń: 233
Rozmiar:  868,4 KB


    40.młody mocno mnie rozczulił - smutno mi się zrobiło że tak tylko patrzył jak jego koledzy grają a on tylko to obserwuje...
    Nazwa:  040.jpg
Wyświetleń: 252
Rozmiar:  842,9 KB


    41. okoliczne budki w których można kupić niemal wszystko
    Nazwa:  041.jpg
Wyświetleń: 257
Rozmiar:  886,1 KB


    42.czytać można wszędzie
    Nazwa:  041a.jpg
Wyświetleń: 236
Rozmiar:  699,1 KB


    43.na Placu Bolivara nie brakuje ulicznych sprzedawców ze swoimi straganami
    Nazwa:  042.jpg
Wyświetleń: 259
Rozmiar:  985,5 KB


    44.młody sportowiec - kopał jakąś handmade'ową piłkę ze swoim kompanem bądź kompanką
    Nazwa:  043.jpg
Wyświetleń: 240
Rozmiar:  600,7 KB


    45. jak widać technika wygrywa z córką nawet w Kolumbii..
    Nazwa:  046.jpg
Wyświetleń: 226
Rozmiar:  750,0 KB


    46.a to cudo samo w sobie które zaobserwowaliśmy na ulicy Bogoty
    Pan przenośna budka telefoniczna
    w tym momencie korzysta z usług jego telefonów 2 osoby równocześnie - no mega było na to patrzeć
    Nazwa:  045.jpg
Wyświetleń: 855
Rozmiar:  718,9 KB


    47. pan barista - prezentował sposób parzenia kawy - ponoć była dobra - ale ja nie jestem amatorem kawy - więc jakoś na mnie wielkiego wrażenia nie zrobiła
    generalnie to była jedna z atrakcji free walking toura jaki sobie ogarnęliśmy
    ale okazał się jedną wielką masakrą i koszmarem
    to był od a do z marketing szemrany
    a pani przewodnik chciała za wszelką cenę zmusić nas do kupowania dóbr wszelakich w odwiedzanych sklepikach i kawiarniach
    no kosmos - nie tego oczekiwałam na free walkingu
    Nazwa:  047.jpg
Wyświetleń: 235
Rozmiar:  707,8 KB


    48. i Bogota nocą - trochę pusta w okolicach w których mieszkaliśmy
    Nazwa:  048.jpg
Wyświetleń: 256
Rozmiar:  876,2 KB
    Ostatnio edytowane przez gulasz ; 18.08.19 o 17:10
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  3. #43
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    3.586
    Siła reputacji
    193
    Moja galeria
    27a/27b - dyptyk z pieskiem najbardziej mi się podobał. Co za poufałość, opiekuńczość, tolerancja.
    Nr 38 (grajek na tle jakiejś dekoracyjnej bramy, a ta wmontowana w gryzący błękit) oraz nr 39 (sprzedawca uliczny i kolega na tle takiej samej krzyczącej turkusem ściany.
    Pzdr TJ

  4. #44
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Śmieszna sprawa z tą budką przenośną. Z drugie strony, myślałem, że już nawet w najbiedniejszych krajach każdy dysponuje swoją komórą.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  5. #45
    | OlyJedi Awatar Mcarto
    Dołączył
    Oct 2009
    Mieszka w
    Irlandia
    Posty
    1.914
    Siła reputacji
    78
    Moja galeria
    Wielkie kontrasty z jednej straszna bieda, sprzedawca używanych szczoteczek i Pan budka telefoniczna a z drugiej sklep Adidasa na którego pewnie mało kto może sobie pozwolić. Podoba mi się to, że pomino biedy miasto wydaje się czyste i i zadbane.
    Znajomi to z jakiejś grupu turystycznej czy "prywatni"? Sam mam w planach Peru i Ekwador czy Boliwię. Na zorganizowaną wycieczkę nie pojadę bo ich nie znoszę a samemu wydaje się trochę niebezpiecznie.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

  6. #46
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Mcarto Zobacz posta
    Podoba mi się to, że pomino biedy miasto wydaje się czyste i i zadbane.
    Znajomi to z jakiejś grupu turystycznej czy "prywatni"? Sam mam w planach Peru i Ekwador czy Boliwię. Na zorganizowaną wycieczkę nie pojadę bo ich nie znoszę a samemu wydaje się trochę niebezpiecznie.
    fakt - zdecydowanie było czyściej niż w Azji którą odwiedziłam ( Bangkok/Kambodża)
    byłam ze znajomymi mymi - w sumie to z roboty
    sami organizowaliśmy wszystko
    zaczynaliśmy w 8 kończyliśmy w 2, a pomiędzy mieliśmy różne konfiguracje - 6, 5, 3, 5, 2 więc dało radę
    sama ja bym się nie odważyła bo nie jestem do tego stworzona - potrzebuję ludzi wkoło
    ale ludzie w pojedynkę też podróżowali - wielu takich spotkałam
    na pewno w Ameryce Południowej przyda się hiszpański (choćby podstawy podstaw) - bo po angielsku to mało kto gada
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  7. #47
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Jeśli ktoś potrzebuje towarzystwa w podróży to ja zawsze się polecam. Sam mam zazwyczaj problem, z znalezieniem chętnych do tzw trudniejszych wypraw, czyli takich w których celem jest zobaczenie jak najwięcej, bez większej dbałości o luksusy związane np z zakwaterowaniem. Zazwyczaj latam 2 razy do roku - raz z rodziną i wtedy jest wszystko tip top, a raz zabieram swojego tatę lub kumpla i wtedy wyciskamy z takiego wyjazdu ile się da .
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  8. #48
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    JeszcZe co do Peru Ekwadoru
    do Peru póki co mnie w ogóle nie ciągnie - daleko na liście kierunków - chyba dlatego ze tak bardzo popularny a my staramy wybierać się mniej oczywiste kierunki.. poza tym chyba ludzie tez w innych krajach jacyś bardziej życzliwi niż w Peru
    ale Ekwador jak najbardziej jest na top liście i mam nadzieje Ze może za 2-3 lata się zisci.. mały kraj wulkanów z pięknymi trasami trekkingowym z mym kochanym Banos z cudna huśtawką targiem Otavalo, no i z Galapagos, które początkowo przez cenę chciałam pominąć ale po rozmowach z wieloma turystami w Kolumbii wiem ze trzeba tam być ( początkowo nasza Kolumbia miała być Ekwadorem, wiec cały plan na 3 tygodniowy Ekwador miałam praktycznie gotowy, no ale wyszła Kolumbia i cieszę się jak dziecko ze tak to się skończyło )
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  9. #49
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar lisiajamka1
    Dołączył
    Feb 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    7.312
    Siła reputacji
    415
    Moja galeria
    Fajnie jest, 42 i 46 super!

  10. #50
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Fajna ta Bogota, taka egzotyczna ale nie za bardzo. Część zdjęć faktycznie równie dobrze mogłaby być z Krakowa czy innego większego polskiego miasta. Ale widok ze wzgórza nad miastem imponujący, zabudowania po horyzont. Czad!

    Piękne streetowe portrety, i ciekawostki jakże dalekie od naszych krajobrazów. Pan budka świetny!

Podobne wątki

  1. gulasz gania po górach =)
    By gulasz in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 12.02.23, 23:16
  2. Goniąc króliczka - czyli gulasz się szlaja =)
    By gulasz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1385
    Ostatni post / autor: 28.10.21, 17:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.