Strona 4 z 19 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 188

Wątek: gulasz się szlaja - Kolumbia =)

  1. #31
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Tak jest od dłuższego czasu i nic na to nie poradzisz.
    To wynika z tego, że powstała jakaś alternatywa dla tego forum, ludzie porzucili Olympusa, jest jakiś powód?
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  2. #32
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    To wynika z tego, że powstała jakaś alternatywa dla tego forum, ludzie porzucili Olympusa, jest jakiś powód?
    Ktoś kiedyś powiedział, że facebuk zabił fora. Jak widzę na fb witię, dżemika, Piotra, to zaczynam w to wierzyć.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #33
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    To wynika z tego, że powstała jakaś alternatywa dla tego forum, ludzie porzucili Olympusa, jest jakiś powód?
    Powodów jest wiele, trudno je wszystkie wymienić, ale na pewno początek sypania się forum to kwiecień 2016. Niezależnie jednak od przyczyn i ich skutków, czasem mam wrażenie, że zwykłe "nie chce mi się" też jest jednym z powodów. Nie sądzę, żeby to FB był "winny".
    Ale nagadaliśmy w Ulki wątku, ja uciekam
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  4. #34
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Uli nie ma, to gadamy. Ula lubi ofty
    Z takich fajnych dziewczyn to jeszcze jest Ola i Lola
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #35
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Uli nie ma, to gadamy. Ula lubi ofty
    owszem lubię
    używajcie sobie do woli

    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Cześć!. Bardzo fajnie, że zdecydowałeś się na tę relację. Kierunek oryginalny i egzotyczny więc na pewno będzie ciekawie. Napisz jak z bezpieczeństwem, wiele o tym czytałem w kontekście Kolumbii. Osobiście wybieram się w listopadzie do Meksyku i z każdej strony jestem straszony bezpieczeństwem (o dziwo Ci którzy byli stwierdzają, że nie ma z tym problemu, ciekawy jestem jak w Kolumbii).
    Myślę że w Kolumbii tak jak i wszędzie - jak masz głowę na karku i nie pałętasz się po slumsach i podejrzanych okolicach to jest git
    przez 3 tyg. żadnej krzywej akcji nie mieliśmy - no może jedną dziwną jak nam w Bogocie jacyś panowie doradzali byśmy nie szli drogą tylko jakoś inaczej bo tam napadają na turystów
    niemniej nic takiego miejsca nie miało
    a druga akcja jak policjanci w Santa Marta podjechali na skuterach do mnie i Miśki ( bo już byłyśmy we dwie tylko) żebyśmy schowały aparaty - bo kradną - ale to dwa duże miasta były
    niemniej z mojego punktu widzenia było ok
    W Meksyku z kolei był mój tata z wycieczką i też nie narzekał na niebezpieczeństwo - ale to też wiadomo ze z grupą inaczej a inaczej w pojedynkę


    jak ma ci się coś stać to i w Polsce Cię dopadnie . czytałam że w Kolumbii uprowadzili jakiś autobus turystów w okolicach kolorowej rzeki - ale to o takich krzywych akcjach się po prostu czasami słyszy...


    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    Bardzo dużo fajnych ujęć. Jak sobie radzisz z fotografią ludzi? Strzelasz z biodra niepostrzeżenie, czy zagadujesz z pytaniem, czy możesz zrobić zdjęcie? Ja osobiście zawsze mam z tym problem i ciężko mi przełamać barierę.
    strzelam po prostu - z reguły normalnie kadruję (tylko czasami z biodra - ale z reguły nie trafiam ) - a często za granicą uśmiech wystarczy - z reguły po zrobieniu foty (przed w przypadku streeta psujesz moment )
    w PL miałam więcej oporów - ale na wyjazdach jakoś przychodzi mi to łatwo

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    22 jest zarąbiste
    Ula, jak nadal nam każesz czekać po 12 dni na kolejną wrzutkę, to jak pojadę do Krakowa, jak wezmę przerzucę przez kolano, jak wleję...
    oj tam oj tam

    Cytat Zamieszczone przez henry1 Zobacz posta

    Gulasz"u, tak z ciekawości zapytam - "Liścia żułaś" ?
    Jeśli tak, to jakie wrażenia.
    Bo tam można w sklepach kupić legalnie.
    nie żułam - ale ponoc nie za dobre
    piłam herbatę i wcinałam ciasto - były pyszne
    bo tylko odsetek uprawy idzie w stronę narkotyków - większość jednak wykorzystywana jest w pozytywny sposób zarówno rzeczach spożywczych jak i leczniczych

    28.
    Nazwa:  P9250304.jpg
Wyświetleń: 163
Rozmiar:  915,6 KB



    Cytat Zamieszczone przez osiem1984 Zobacz posta
    A ja dzięki groźbom Bodzipa dowiedziałem się, że Gulasz do Ula.
    a i owszem - miło mi - nie ty jeden pewnie dowiadujesz się tak późno

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Bo Ula to takie nasze dziecko - Krakmana i moje. Bardziej Krakmana bo w jednym mieście mieszkają, ja tylko w zastępstwie wujkuję
    Yyyyy a to nie Saboor to już się pogubiłam
    w każdym razie wielu ojców forumowych mam - i dobrze mi z tym

    Cytat Zamieszczone przez lisiajamka1 Zobacz posta
    Piękne soczyste kolory i ciekawe kadry. Oglądam z wielką przyjemnością
    a dziękuję

    to lecim dalej - bo nie chce mieć czerwone tyłka od dyscypliny Bodzia


    Kolumbijska stolica znajduje się na wysokości 2640 m n.p.m., czyli o 137 m wyżej niż nasz najwyższy szczyt Rysy. Jest jednym z największych miast Ameryki Południowej, liczącym ponad 8 milionów mieszkańców. - co ewidentnie da się zaobserwować na poniższych zdjęciach - widok z najwyższego punktu miasta. Nad Bogotą bowiem wznosi się przepiękne wzgórze Monserrate (3152 m.n.p.m). Na sam szczyt prowadzą trzy drogi – kolejka linowa, szynowa oraz szlak przeznaczony dla pieszych. Dawniej uważany był za bardzo niebezpieczny, ze względu na grasujących tam lokalnych złodziei. Z powodu rosnącej popularności wzgórza, rząd zdecydował się na zabezpieczenie drogi. Stojący co kilka metrów policjanci mają odstraszać przestępców - niemniej tak jak pisalam wspierają też lokalny biznes i kierują turystów do kolejki tak też zrobiliśmy i my - dostając się na górę kolejką

    na szczycie mamy kawałek prypominającej Gubałówki ( stragany z pamiątkami) niemniej są jeszcze dwie przyjemne kawiarenki raz popularny benedyktyński klasztor pod wezwaniem Czarnej Madonny (Monserrat’s Morena Virgin). A dookoła pięknie zagospodarowane wzgórza (sporo ciekawej roślinności i ptaszorków ) oraz pięknie utrzymaną drogą krzyżową ..

    29. Widok na to ogromne miasto
    Nazwa:  P9240143.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  767,3 KB


    30. Bogota o dziwo mimo że ogromna - to mało ma wieżowców - jedynie poniższe budynki górowały nad niską zabudową miasta
    Nazwa:  P9240136.jpg
Wyświetleń: 168
Rozmiar:  980,7 KB


    31.kolejka 1
    Nazwa:  P9240124.jpg
Wyświetleń: 164
Rozmiar:  933,2 KB


    32. kolejka 2
    Nazwa:  P9240125.jpg
Wyświetleń: 167
Rozmiar:  924,8 KB


    33. dzwonnica
    Nazwa:  P9240172.jpg
Wyświetleń: 166
Rozmiar:  620,4 KB


    34.
    Nazwa:  P9240167.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  478,2 KB


    35. ptaki mają raj - i za bardzo nie przejmują się gdzie siedzą
    Nazwa:  P9240181.jpg
Wyświetleń: 167
Rozmiar:  483,2 KB


    36.
    Nazwa:  P9240170.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  865,0 KB


    37. a za straganami zapędziłam się w jakieś zakamarki wzórza a tam osiołki i koniki czekały między swoimi kolejnymi zadaniami
    Nazwa:  P9240160.jpg
Wyświetleń: 165
Rozmiar:  810,8 KB
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  6. #36
    | OlyJedi Awatar osiem1984
    Dołączył
    Jul 2011
    Mieszka w
    Warszawa (aktualnie Młochów pod Warszawa)
    Posty
    1.682
    Siła reputacji
    96
    Moja galeria
    Patrząc na zdjęcie z miastem aż ciężko sobie wyobrazić, że leży tak wysoko. Nieźle. Fajna ta indiańska kapliczka. Takie małe coś a dodaje klimat.
    Fotografuję OM-D EM-5 II, mZD 12-40 2.8, mZD 45 1.8, mZD 75-300, mZD 60 2.8 macro, Samyang Fisheye 7.5

  7. #37
    | OlyJedi Awatar waruga
    Dołączył
    Apr 2009
    Mieszka w
    50 05,3 N 018 33,2 E
    Posty
    12.556
    Siła reputacji
    306
    Moja galeria
    Bogota, przerażająca ilość domów na takiej wysokości, ciekawe jak ilość tlenu w takiej aglomeracji?
    Świetne zdjęcia.
    Moja przygoda z morzem Kapitan I , II , V rejsu PBO

  8. #38
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez waruga Zobacz posta
    Bogota, przerażająca ilość domów na takiej wysokości, ciekawe jak ilość tlenu w takiej aglomeracji?
    Świetne zdjęcia.
    Powiem ci ze lapalam zadyszke duzo szybciej wchodzac na tym wzgorzu pod gorke... Jednak wysokosc robi robote a czlek sie szybciej meczy
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



  9. #39
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Muminek
    Dołączył
    Sep 2008
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Posty
    4.025
    Siła reputacji
    330
    Moja galeria
    Uliczne kadry bardzo mi się podobają w Twoim wydaniu. Z przyjemnością tutaj zaglądam i gratuluję ustrzelenia nr 35. samicy i samca nr 36. pasówki obrożnej .
    Pozdrawiam
    E-M1, E-3, E-30, TG-2, Stylus XZ-2, E-PL2, C-2100 UZ, ZD 8, ZD 7-14, ZD 14-54 II, 12-60 SWD, 50-200 SWD, 35 ED Macro, 50 ED Macro, ED 90-250, EC-20, EC-14, EX-25, FL-50 R, FS-SRF-11, Sigma 150 HSM

  10. #40
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Muminek Zobacz posta
    i gratuluję ustrzelenia nr 35. samicy i samca nr 36. pasówki obrożnej .
    o widzisz - to nie wiedziałam - to jakieś pokrewieństwo wróblowatych naszych ??
    35 dopiero jak wrzuciłam zobaczyłam jak bardzo przestrzelone z ostrością jest
    ale jak poszło to niech wisi
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Podobne wątki

  1. gulasz gania po górach =)
    By gulasz in forum Fotografia podróżnicza
    Odpowiedzi: 472
    Ostatni post / autor: 12.02.23, 23:16
  2. Goniąc króliczka - czyli gulasz się szlaja =)
    By gulasz in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1385
    Ostatni post / autor: 28.10.21, 17:43

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.