Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Omd Em5 II - jakie tylko dwa obiektywy

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Wroclaw/Kopenhaga
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Omd Em5 II - jakie tylko dwa obiektywy

    Witam,
    przesiadłem się z Sony na Olympusa i kupiłem ostatnio OM-D E-M5 Mark II z obiektywem M.Zuiko Digital 45MM F/1.8. Interesuje mnie fotografia ulicy (reporterka, głównie postacie), czasami krajobraz, portret oraz makro. Dodatkowo filmuję. Dlatego chciałbym dokupić jeszcze max. dwa obiektywy, jeden do reporterki drugi szerokokątny. Powinny być jasne i małe (Pancake?), najlepiej z serii Pro i do kwoty 4000 PLN.

    Po przejrzeniu internetu, porad na forum itp. zastanawiam się nad wyborem np. obiektywów:
    Panasonic LEICA DG SUMMILUX 15 mm f/1.7 ASPH
    Olympus M.ZUIKO DIGITAL 9-18 mm f/4.0-5.6 ED PRO - używka
    Olympus EW-M1718

    Może inne propozycje?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Olympus 12-40 PRO wykona Ci prawie wszystkie zdjęcia.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #3
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.793
    Siła reputacji
    382
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Olympus 12-40 PRO wykona Ci prawie wszystkie zdjęcia.
    Ale niestety swoje rozmiary i masę ma. Coś za coś - jak się chce mieć jasnego zooma trzeba się pogodzić z tym, że mały i lekki nie będzie.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Założenia nie powiem ambitne mały jasny pancake i jeszcze z serii PRO, jakby takie szkło istniało to by musiało być oznaczane PRO(do potęgi....)
    Niestety nie ma cudów, albo 12-40, ale mały to on taki znowu nie jest, jeśli komuś na tym zależy, choć w porównaniu do innych systemów nie ma co narzekać, albo pancake 14-42EZ, mam panasonica 12-32 no i może nie jest przesadnie ostry, ale wielkość, a raczej małość ma swoje ogromne zalety, z małym body powstaje miniaturowy zestawik.
    Ten M.ZUIKO DIGITAL 9-18 mm f/4.0-5.6 ED PRO to chyba nie jest taki znowu pro, wolałbym polować na panasonica 7-14 f4

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Wroclaw/Kopenhaga
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Ale niestety swoje rozmiary i masę ma. Coś za coś - jak się chce mieć jasnego zooma trzeba się pogodzić z tym, że mały i lekki nie będzie.
    Właśnie, a mnie zależy na małym i jasnym obiektywie szerokokątnym

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Założenia nie powiem ambitne mały jasny pancake i jeszcze z serii PRO, jakby takie szkło istniało to by musiało być oznaczane PRO(do potęgi....)
    Niestety nie ma cudów, albo 12-40, ale mały to on taki znowu nie jest, jeśli komuś na tym zależy, choć w porównaniu do innych systemów nie ma co narzekać, albo pancake 14-42EZ, mam panasonica 12-32 no i może nie jest przesadnie ostry, ale wielkość, a raczej małość ma swoje ogromne zalety, z małym body powstaje miniaturowy zestawik.
    Ten M.ZUIKO DIGITAL 9-18 mm f/4.0-5.6 ED PRO to chyba nie jest taki znowu pro, wolałbym polować na panasonica 7-14 f4
    Ambitne, zgadza się Panasonic 7-14 f4 - ciekawa propozycja, poszukam w internecie. Jaki obiektyw do zdjęć ulicznych, mały i jasny?

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Ja przy sobie zawsze mam 12-40/2.8 PRO, czasami używam 7-14/4, ale na upartego to wystarczyłby mi stałki 15 i 45, które też mam.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #7
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Mniejszy od 12-40 jest 12-35mm/2,8. Skoro masz 45/1,8, to będzie też dobry wybór.

  8. #8
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Panasonic 12-35 2.8 świetne szkiełko popieram

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Tak coś mi się wydaje, że autor wątku mógłby znaleźć ukojenie właśnie w zestawie tych "tylko dwóch" szkieł panasonica 12-35 i 35-100 ze stałym f2.8, nawet ta 45 by chyba była zbędna
    Ale tak naprawdę to ja nie bardzo rozumiem co Kolega potrzebuje, tu jasne, tu małe, tu portret, tu makro, tu szeroko, właściwie to sprawę by załatwił jakiś 7-60 f1,8 macro pancake
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 20.07.19 o 17:27

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Wroclaw/Kopenhaga
    Posty
    5
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Tak coś mi się wydaje, że autor wątku mógłby znaleźć ukojenie właśnie w zestawie tych "tylko dwóch" szkieł panasonica 12-35 i 35-100 ze stałym f2.8, nawet ta 45 by chyba była zbędna
    Ale tak naprawdę to ja nie bardzo rozumiem co Kolega potrzebuje, tu jasne, tu małe, tu portret, tu makro, tu szeroko, właściwie to sprawę by załatwił jakiś 7-60 f1,8 macro pancake
    Wiem co chcę więc może powtórzę cyt. siebie "...jeden do reporterki drugi szerokokątny. Powinny być jasne i małe". Przy okazji jakiś portret, jakiś krajobraz, jakieś makro". Dopiero zaczynam w tym systemie więc pytam tych którzy się znają. Dzięki konstruktywnym odpowiedzią wydaje mi się, że najlepszy do moich potrzeb będzie Panasonic 12-35 2.8.

Podobne wątki

  1. Jakie obiektywy do E-M10 Mark II?
    By kejpi in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12.10.15, 10:11
  2. Jakie obiektywy do OM-D EM-5?
    By Jarkod in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 30.08.12, 13:50
  3. Nowy w m43 - jakie obiektywy?
    By erol in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 23.01.11, 19:21
  4. jakie obiektywy do e 300?
    By radek in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29.06.05, 16:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.