Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Nad Narwią

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Nad Narwią

    Witam. To moje pierwsze zdjęcia, zrobione prawdziwym aparatem ( mam fujifilm finepix s2950). Pierwszy raz również wstawiam gdzieś coś swojego z prośbą o ocenę... będę bardzo wdzięczna za wszystkie uwagi, pozytywne i negatywne. Nie stosuję żadnych filtrów, photoshopa, zdjęć nie przycinam, ani nie poprawiam w żaden sposób, jak coś nie wyjdzie, po prostu leci do kosza, zostawiam tylko najlepsze...
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.Łabędź.JPG
Wyświetleń:	81
Rozmiar:	1,62 MB
ID:	212472Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.Widok na Narew.JPG
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	1,48 MB
ID:	212473Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	03.Przez trzciny.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	1,64 MB
ID:	212474Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.Wierzba.JPG
Wyświetleń:	67
Rozmiar:	1,75 MB
ID:	212475Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	05.Kaczki.JPG
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	1,52 MB
ID:	212476Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	06.To kiedyś też będzie wierzba.JPG
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	1,54 MB
ID:	212477Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	07.Za WOPR-em.JPG
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	1,61 MB
ID:	212478Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	08. Z mostu kolejowego.JPG
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	1,42 MB
ID:	212479

  2. #2
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria

    Post

    Witaj Safijja
    1. Publikując w wątku zmniejsz wielkości plików. np. 1080 (1200) na dłuższym boku.
    2. Przy większej ilości zdjęć do omówienia numeruj lub nadaj tytuł co ułatwi odniesienie sie do komnkretnej fotki.
    3. Zdjęcia nastrojowe z pięknej okolicy ale niestety zawieraja troszke błędów.
    - niebo jednobarwne bezchmurne i wystarczyło by jego w kadrze -zgodnie ze sztuką 1/3 wielkości (staraj się dzielić zdjęcia 2/3+1/3
    lub 1/3 +1/3+1/3 oczywiście dopuszczalne sa odstepstwa -uzasadnione). Można było w wiwlu miejscach odejść nieco. ustawić aparat niżej i na pewno w dolnej części kadru znalazło by się więcej ciekawych elementów.
    - np. na zdjęciu 3, 4 i 6 roslinność na pierwszym planie zupełnie dominuje a nie ma żadnych przesłanek żeby tak było. Ciekawiej jest poza.
    - np. na zdjęciu 7 po prawej stronie (prawie w mocnym punkcie jest fatalny złupek i jakieś pragmenty ogrodzenia. Kilka kroków w prawo wyeliminowało by go.
    Z takiego fotograficznie pięknego miejsca koniecznie trzeba przyweźć piękne zdjęcia!. A piękne raczej nie wyjdą na zdjęciach robionych w "żarówiaste" południe ale o świcie lub o zachodzie.
    Przepraszam ale nie chodziło mi o wymądrzanie się a mój osobisty odbiór Twoich prac..
    Ostatnio edytowane przez DzejPi ; 3.07.19 o 14:24

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    1. Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem, jak to zrobić, publikując z telefonu (nie mam komputera).
    2. OK, będę o tym pamiętać.
    3. Czyli jednak zdjęcia do niczego... jakich błędów?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    OK, rozumiem... Chociaż akurat ta dominująca roślinność mi się podobała. Czyli mówisz, że jeśli nie mogę jechać w takie miejsce na zdjęcia o świcie, ani o zachodzie słońca, to lepiej sobie odpuścić?

  4. #4
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Safijja Zobacz posta
    1. Szczerze mówiąc, nie bardzo wiem, jak to zrobić, publikując z telefonu (nie mam komputera).
    2. OK, będę o tym pamiętać.
    3. Czyli jednak zdjęcia do niczego... jakich błędów?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    OK, rozumiem... Chociaż akurat ta dominująca roślinność mi się podobała. Czyli mówisz, że jeśli nie mogę jechać w takie miejsce na zdjęcia o świcie, ani o zachodzie słońca, to lepiej sobie odpuścić?
    ) zdjęcia sa najładniejsze.

    Ależ nic takiego nie miałem na myśli. Warto jechac o każdej porze. Ale o świcie i o zachodzie (tzw. "złote godziny") zdjęcia beda naj.
    "3. Czyli jednak zdjęcia do niczego... jakich błędów?"
    Nie napisałem, że są do niczego. Oceniam je jako odbiorca zdjęć, dla którego ważne jest to co jest w tzw. "mocnych punkatach" bo tam w pierwszej kolejności wędruje wzrok oglądającego zdjęcie. Poza tym zwróć uwagę , że wszystkie są monotonne w swojej kolorystycze. Może przy kilku krokach w różnych kierunkach udało by się uchwycić np. jakieś refleksy na wodzie itp. Co do roślinności to moim zdaniem taką znajdziesz wszędzie , niekoniecznie w tym urokliwym rejonie ona jest najważniejsza.
    A poza tym roślinność ta stanowi mocne plamy zupełnie przesłaniając rzeczy ciekawsze.
    Przy ostatnim zdjęciu wystarczyło by obniżyć nieco wysokośc aparatu i nie raziły by na horyzoncie fragmenty budynków i anten , które zupełnie nie "współgrają" z krajobrazem a zwracają na siebie uwagę.
    Prosze nie traktuj tego jako uszczypliwości ale jako moje spojrzenie na zdjęcia, które przecież zamieściłaś poniekąd do oceny.
    Pozdrawiam

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Nie odpuszczaj! Takie miejsca mają ogromny potencjał tylko trzeba bardziej umiejętnie podejść do tematu. Wschodzące lub zachodzące słońce dało by miękkie i ciepłe światło co bardzo korzystnie wpłynęło by na odbiór przez widza. Dodatkowo mogłabyś załapać się na poranne mgiełki, które jeszcze bardziej uatrakcyjniłyby to miejsce. Spróbuj sama kiedyś sfotografować to samo miejsce w różnych porach dnia.
    Ostatnio edytowane przez tyrkand ; 3.07.19 o 16:00

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Tylko właśnie ze względu na pracę,rodzinę,i dojazdy (brak samochodu) zupełnie nie mam jak wybrać się na zdjęcia o takiej porze...

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Mamy podobne problemy, czytaj tu : [ #13659 ] https://forum.olympusclub.pl/threads...as-es/page1366. Czasem jednak uda mi się wygospodarować jakiś poranek w sobotę lub niedzielę.

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Mamy podobne problemy, czytaj tu : [ #13659 ] https://forum.olympusclub.pl/threads...as-es/page1366. Czasem jednak uda mi się wygospodarować jakiś poranek w sobotę lub niedzielę.
    Ech, racja... oby i Tobie i mi udało się znaleźć jak najwięcej czasu, żeby gdzieś wyskoczyć...

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar Ola_Olga
    Dołączył
    Sep 2011
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Posty
    2.889
    Siła reputacji
    297
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Safijja Zobacz posta
    (...)Pierwszy raz również wstawiam gdzieś coś swojego z prośbą o ocenę...
    Załóż swój wątek w zdjęcia dla początkujących. Na galerię przyjdzie czas (zasypałaś ją). Nie wrzucaj tak dużo zdjęć na raz.
    Mądrzy ciągle się uczą, głupcy wszystko umieją (Apolinary Despinoix).

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2019
    Mieszka w
    Piaseczno
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Ola_Olga Zobacz posta
    Załóż swój wątek w zdjęcia dla początkujących. Na galerię przyjdzie czas (zasypałaś ją). Nie wrzucaj tak dużo zdjęć na raz.
    Przepraszam, chyba wychodzi mój brak obycia z forami internetowymi... myślałam, że, żeby zobaczyć moją galerię, ktoś musi wejść w mój profil, nie chciałam "zasypać" tym forum...

Podobne wątki

  1. Pełnia nad Narwią
    By RadioErewan in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 4.09.06, 20:55
  2. wschód nad narwią
    By Sławek in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26.06.06, 13:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.