Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM Sport

  1. #1
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria

    Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM Sport

    Sigma 60-600 mm w zastosowaniu do korpusów m4/3

    To nie jest obiektyw do korpusów w systemie m4/3 - miałem tego pełną świadomość, a jednak to był dobry wybór. Trudno było mi uwierzyć, że można skonstruować 10-krotny zoom przeznaczony do pełnoklatkowej lustrzanki o tak dobrych właściwościach optycznych, a do tego jeszcze tak uniwersalny. Ale przekonały mnie do niego testy na poważnych portalach, opinie użytkowników, a teraz własne zdjęcia. Płacę za to jednak noszeniem zestawu ważącego ponad 3 kg. Tyle tylko, że fotografuję nie z podchodu a z zasiadki, i noszę go na krótkie odległości – do 1 km. Nie fotografuję też z ręki, a jedynie ze statywu. Statyw powinien być wystarczająco sztywny i mieć odpowiednio dużą głowicę. W przeciwnym razie należy włączyć stabilizację - na trzęsącym się statywie działa świetnie. Bardzo korzystna jest krótka minimalna odległość ostrzenia – od 60 do 260 cm zależnie od ogniskowej. To nie jest obiektyw do fotografowania owadów i kwiatów, ale… Jeżeli fotografując ptaki czy grubszą zwierzynę spotykam jakąś drobnicę, to monstrum pokazuje swoją uniwersalność. Rewelacyjną sprawą jest możliwość personalizacji zakresów i szybkości ostrzenia przy użyciu stacji dokującej.
    A wady czy minusy? W moim przypadku minusem, obok masy, jest konieczność zastosowania adaptera na korpus m4/3 skutkujące fałszowaniem (zaniżaniem) otwarcia przysłony na wyświetlaczu i w exifie, nawet dla 600 mm nadal widzę przysłonę np. 4,5 albo 6,1, chociaż powinienem widzieć 6,3.
    Po więcej i pierwsze przykładowe zdjęcia zapraszam tu: http://naturephotocloseup.eu/main.php?g2_itemId=10325
    Ostatnio edytowane przez Aleksandr ; 25.06.19 o 16:30

  2. #2
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Hmmmm Nazwa:  facepalm.png
Wyświetleń: 645
Rozmiar:  809 Bajtów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu z 2019-06-25 13-22-46.png
Wyświetleń:	743
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	212294
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #3
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    No pewnie fajne szkło, ale czemu w takim razie jak i tak już czatujesz z takim klocem nie kupisz dedykowanego body to tego szkła marki C lub N ?

  4. #4
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    No pewnie fajne szkło, ale czemu w takim razie jak i tak już czatujesz z takim klocem nie kupisz dedykowanego body to tego szkła marki C lub N ?

    A dlaczego mam wchodzić w nowy system, kiedy polubiłem m4/3. Dla jednego szkła kupować kolejny korpus, kiedy mogę używać te dwa, które już mam. Teraz dopasowuję wszystko do systemu, który mi najbardziej odpowiada. Odkąd pojawił się pierwszy korpus pozbawiony lustra i pryzmatu Lumix g1 moje lustrzanki poszły do szafy, a potem do muzeum. Przez kilka miesięcy miałem do Sigmy 100-300 podrzucony mi przez kolegę korpus Canona. Nie, do lustrzanek nie wrócę. Ergonomia i przyzwyczajenie do tego co leży mi w ręce i na ślepo mogę operować nastawami jest dla mnie ważniejsze niż potencjalna wyższa jakość obrazka.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Hmmmm Nazwa:  facepalm.png
Wyświetleń: 645
Rozmiar:  809 Bajtów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu z 2019-06-25 13-22-46.png
Wyświetleń:	743
Rozmiar:	63,7 KB
ID:	212294
    Przepraszam, już poprawiłem. Byłem właśnie w toku rezygnacji z zabezpieczenia SSL, który mi właściwie nic nie dawał, a nawet trochę nabroił w szablonie mojej strony. Teraz jest: http://naturephotocloseup.eu/main.php?g2_itemId=10325

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Dziękuję
    ===edit===
    jest nowy Viltrox EF-M2 z funkcją "speed booster"
    Ostatnio edytowane przez Bodzip ; 25.06.19 o 16:59
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #6
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Dziękuję
    ===edit===
    jest nowy Viltrox EF-M2 z funkcją "speed booster"
    Tak, sprawdzałem, ale skraca ogniskową ok. 0,7, a ja wolę długą ogniskową niż trochę więcej światła.
    Nie mniej, dobrze że jest wybór. Każdy może sam decydować.
    Na 600 mm szkło jest ostre, co rzadko spotyka się w długich zoomach.
    Miałem Panasa 100-300 mm. Był użyteczny do 200, a na siłę do 250 mm.
    Manipulując ekspozycją można sobie poradzić przy braku dobrego światła.
    Niżej nocny lis we mgle

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Nocny lis.jpg
Wyświetleń:	175
Rozmiar:	597,2 KB
ID:	212295

    Pozdrawiam,
    Aleksander
    Ostatnio edytowane przez Aleksandr ; 25.06.19 o 17:19 Powód: literówka

  7. #7

    Dołączył
    Dec 2015
    Mieszka w
    PE RPA
    Posty
    78
    Siła reputacji
    52
    Moja galeria
    Bardzo ciekawy dla mnie wątek. Na jakim body masz ten obiektyw zapięty? Jak sobie radzi AF?

    Oczywiście czekam też na więcej fotek, chętnie też zobaczyłbym foto zestawu!

  8. #8
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Zaledwie iso800 a jaka akwarelka już. Jeśli wybrałeś to zdjęcie aby zaprezentować moc obiektywu , to chyba nie wyszło
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 27.06.19 o 22:11

  9. #9
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.005
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Blacklude Zobacz posta
    Bardzo ciekawy dla mnie wątek. Na jakim body masz ten obiektyw zapięty? Jak sobie radzi AF?

    Oczywiście czekam też na więcej fotek, chętnie też zobaczyłbym foto zestawu!
    Nie to żeby zaciekawił mnie obiektyw, ale raczej Viltrox. Działający sprawnie AF przy matrycy tylko z kontrastem i obiektywem po fazie.... no no no.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  10. #10
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Zaledwie iso800 a jaka akwarelka już. Jeśli wybrałeś to zdjęcie aby zaprezentować moc obiektywu , to chyba nie wyszło
    Tak, celowo dałem najgorsze zdjęcie z najgorszych warunków (brak światła i mgła) i na dodatek mocno niedoświetlone, żeby pokazać że z korpusem m4/3 ta Sigma jednak sobie poradziła. Chyba mi wolno. A że się nie podoba to trudno.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Blacklude Zobacz posta
    Bardzo ciekawy dla mnie wątek. Na jakim body masz ten obiektyw zapięty? Jak sobie radzi AF?

    Oczywiście czekam też na więcej fotek, chętnie też zobaczyłbym foto zestawu!
    Po więcej fotek i zdjęcia zestawu zapraszam tu:
    http://naturephotocloseup.eu/main.php?g2_itemId=10325

    W klubie pokazuję rzadko, tylko jak jest coś ciekawszego. Ale dla przykładu dam tutaj ważkę z odległości ponad 2 m przy ogniskowej 600 mm.
    Można zatem uprawiać fotografię zbliżeniową nie płosząc owadów.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Ważka czteroplama.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	411,5 KB
ID:	212366

    Korpus Lumix GX8. Ostrzenie czasem zawodzi - trzeba na obiektywie odpowiednio ustawić zarówno zakres dedykowany jak i ten spersonalizowany, wtedy jest O.K. W trudnych warunkach (brak światła, za mały kontrast) wyłączam zasilanie, włączam ponownie i już ostrzy, z tym że dość wolno. Przy dobrym świetle śmiga aż miło. Można jeszcze zmienić ustawienia w obiektywie lub korpusie dot. trybu szybkości ostrzenia.
    Krótko mówiąc, tego zestawu trzeba się nauczyć nie z instrukcji a sprawdzając pracę metodą prób i błędów. Stacja dokująca bardzo się przydaje.


    Pozdrawiam,
    Aleksander

Podobne wątki

  1. Sport
    By dawid_gaszynski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 17.04.23, 17:07
  2. EP-1 a sport
    By snuffi in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 10:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.