Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Wątek: Sigma 60-600mm F4.5-6.3 DG OS HSM Sport

  1. #21
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.600
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Aleksandr Zobacz posta
    Sigma 60-600 mm w zastosowaniu do korpusów m4/3

    To nie jest obiektyw do korpusów w systemie m4/3 - miałem tego pełną świadomość, a jednak to był dobry wybór. Trudno było mi uwierzyć, że można skonstruować 10-krotny zoom przeznaczony do pełnoklatkowej lustrzanki o tak dobrych właściwościach optycznych, a do tego jeszcze tak uniwersalny. Ale przekonały mnie do niego testy na poważnych portalach, opinie użytkowników, a teraz własne zdjęcia. Płacę za to jednak noszeniem zestawu ważącego ponad 3 kg. Tyle tylko, że fotografuję nie z podchodu a z zasiadki, i noszę go na krótkie odległości – do 1 km. Nie fotografuję też z ręki, a jedynie ze statywu. Statyw powinien być wystarczająco sztywny i mieć odpowiednio dużą głowicę. W przeciwnym razie należy włączyć stabilizację - na trzęsącym się statywie działa świetnie. Bardzo korzystna jest krótka minimalna odległość ostrzenia – od 60 do 260 cm zależnie od ogniskowej. To nie jest obiektyw do fotografowania owadów i kwiatów, ale… Jeżeli fotografując ptaki czy grubszą zwierzynę spotykam jakąś drobnicę, to monstrum pokazuje swoją uniwersalność. Rewelacyjną sprawą jest możliwość personalizacji zakresów i szybkości ostrzenia przy użyciu stacji dokującej.
    A wady czy minusy? W moim przypadku minusem, obok masy, jest konieczność zastosowania adaptera na korpus m4/3 skutkujące fałszowaniem (zaniżaniem) otwarcia przysłony na wyświetlaczu i w exifie, nawet dla 600 mm nadal widzę przysłonę np. 4,5 albo 6,1, chociaż powinienem widzieć 6,3.
    Po więcej i pierwsze przykładowe zdjęcia zapraszam tu: http://naturephotocloseup.eu/main.php?g2_itemId=10325
    A ja Ci dziękuję za ten temat, a czy to ma sens czy nie to sprawa indywidualna.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #22
    Awatar Aleksandr
    Dołączył
    Oct 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    108
    Siła reputacji
    77
    Moja galeria
    Przykro mi o tym pisać, ale z uwagi na sprawy zdrowotne (nie, nie covid) jestem zmuszony pożegnać się z tym technicznym cudeńkiem.
    Muszę się ograniczać do jak najlżejszego sprzętu.

    Sigma 60-600 mm zdominowała (obok M.Zuiko 60 mm macro) moje fotografowanie przez ponad rok.
    Stan idealny. Przednia soczewka jest chroniona przez wysokiej jakosci filtr UV.

    Efekty pracy można obejrzeć na mojej stronie: http://naturephotocloseup.eu/main.php
    Moją opinię po pierwszych tygodniach użytkowania napisałem na blogu:
    http://naturephotocloseup.eu/main.php?g2_itemId=10325

    kontakt: aleksander.chmiel@umed.lodz.pl

    Pozdrawiam i życzę dobrego roku 2021 w pełnym zdrowiu, Aleksander

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	475,2 KB
ID:	229034

Podobne wątki

  1. Sport
    By dawid_gaszynski in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 133
    Ostatni post / autor: 17.04.23, 17:07
  2. EP-1 a sport
    By snuffi in forum System micro 4/3
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 2.02.10, 10:07

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.