Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76

Wątek: Pożegnanie z Olym!

  1. #1
    Awatar krisder
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    196
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria

    Pożegnanie z Olym!

    Kupując mojego E-520 a następnie E-5 i zamieniając kitowe obiektywy na ZD 12-60, ZD-35 macro oraz Sigmę 50-500mm, miałem w planach pozostanie w systemie do czasu kiedy będę w stanie utrzymać aparat w rekach! W między czasie dokupiłem gripa, lampę FL 35R, conventer EC-14 jednocześnie snując marzenia o przyszłej pełnoklatkowej, flagowej lustrzance Olympusa. W zamian wyczytałem newsa, że "ukochana" firma zakończyła produkcję lustrzanek skupiając się na bezlusterkowcach. Jednym słowem Olympus oznajmił że ma mnie gdzieś i po latach również mogę powiedzieć że mam ich tam, gdzie oni mnie! Fotografuję amatorsko i być może moja epiątka wystarczyła by mi do końca życia ale co w razie poważniejszej awarii body? Czym mógłbym zastąpić moje body? Jakimś PEN-em czy OM-5, które nie wiadomo jak trzymać w moich wielkich łapach? Sory, nie jestem przyzwyczajony trzymać aparatu w palcach a już podpięcie do tego czegoś mojej Sigmy, która waży tyle co dziesięć takich wynalazków.....Szkoda, bo trzymając w jednej ręce moją E-5 a w drugiej nowego Canona 6D Mark II widać różnicę wykonania obu body. Oly to solidna, magnezowa obudowa, na której nie ma śladów użytkowania a Canon mimo pełnej klatki i wielu bajerów można określić krótko - fantastic-plastic!
    Trudno, klamka zapadła i prawdopodobnie wszystkie moje graty od Olympusa wylądują w dziale - giełda i może inny zagorzały fan firmy będzie się cieszył nimi za "niewielkie" pieniądze! Mojego zniknięcia z forum nikt nie zauważy, gdyż w ostatnim czasie nie byłem aktywnym uczestnikiem. Żegnał też się nie będę obiecując zaglądać tu czasem! Pozdrawiam! Krzysiek.
    E-5+HLD-4, E-520,ZD 12-60, ZD-14-54, , ZD-35 macro,Sigma 50-500 f/4-6,3 EX DG HSM, FL-35R

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Posty
    5.765
    Siła reputacji
    182
    Moja galeria
    Mi by było szkoda sprzedawać taki zestaw.
    Do marki nie ma co się nadmiernie przywiązywać, najważniejsze to być zadowolonym z zdjęć
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    A zastanawiałeś się nad E-M1X? To body chyba nie wypadłoby ci z ręki.
    jest dobrze

  4. #4
    Awatar krisder
    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    196
    Siła reputacji
    26
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez staryman Zobacz posta
    A zastanawiałeś się nad E-M1X? To body chyba nie wypadłoby ci z ręki.
    Nie miałem okazji trzymać go w rękach ale ta cena.....za te pieniądze można nabyć Canona 5D Mark IV a w tym przypadku nawet miłośnik Olympusa nie jest w stanie wykazać wyższości E-M1X nad Canonem!
    E-5+HLD-4, E-520,ZD 12-60, ZD-14-54, , ZD-35 macro,Sigma 50-500 f/4-6,3 EX DG HSM, FL-35R

  5. #5
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.084
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Czas wszystkich luster już się kończy , więc chcąc nie chcąc dopadnie to i użytkowników C i N .

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar cissic
    Dołączył
    Jun 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2.036
    Siła reputacji
    222
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez krisder Zobacz posta
    Kupując mojego E-520 a następnie E-5 i zamieniając kitowe obiektywy na ZD 12-60, ZD-35 macro oraz Sigmę 50-500mm, miałem w planach pozostanie w systemie do czasu kiedy będę w stanie utrzymać aparat w rekach! W między czasie dokupiłem gripa, lampę FL 35R, conventer EC-14 jednocześnie snując marzenia o przyszłej pełnoklatkowej, flagowej lustrzance Olympusa. W zamian wyczytałem newsa, że "ukochana" firma zakończyła produkcję lustrzanek skupiając się na bezlusterkowcach. Jednym słowem Olympus oznajmił że ma mnie gdzieś i po latach również mogę powiedzieć że mam ich tam, gdzie oni mnie! Fotografuję amatorsko i być może moja epiątka wystarczyła by mi do końca życia ale co w razie poważniejszej awarii body? Czym mógłbym zastąpić moje body? Jakimś PEN-em czy OM-5, które nie wiadomo jak trzymać w moich wielkich łapach? Sory, nie jestem przyzwyczajony trzymać aparatu w palcach a już podpięcie do tego czegoś mojej Sigmy, która waży tyle co dziesięć takich wynalazków.....Szkoda, bo trzymając w jednej ręce moją E-5 a w drugiej nowego Canona 6D Mark II widać różnicę wykonania obu body. Oly to solidna, magnezowa obudowa, na której nie ma śladów użytkowania a Canon mimo pełnej klatki i wielu bajerów można określić krótko - fantastic-plastic!
    Trudno, klamka zapadła i prawdopodobnie wszystkie moje graty od Olympusa wylądują w dziale - giełda i może inny zagorzały fan firmy będzie się cieszył nimi za "niewielkie" pieniądze! Mojego zniknięcia z forum nikt nie zauważy, gdyż w ostatnim czasie nie byłem aktywnym uczestnikiem. Żegnał też się nie będę obiecując zaglądać tu czasem! Pozdrawiam! Krzysiek.
    Rozumiem Cię doskonale, bo sam w pewnym momencie zostałem na lodzie z flagowym lustrem. Co prawda mam mikrusa, ale zasadniczo ciągle bazuję na szkłach ZD. Też czasem zastanawiam się w którą stronę pójść i chyba pomalutku wiem. Pozdrawiam i wracaj tu czasem. Pozdrawiam

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    465
    Siła reputacji
    118
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Czas wszystkich luster już się kończy , więc chcąc nie chcąc dopadnie to i użytkowników C i N .
    Ja myślę, że lustra tak szybko nie odejdą.

  8. #8
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar helmuth
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Posty
    12.136
    Siła reputacji
    349
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Czas wszystkich luster już się kończy , więc chcąc nie chcąc dopadnie to i użytkowników C i N .
    Zaczynałem swoją przygodę z fotografią cyfrową od SP550UZ. Przez cały czas zastanawiałem się czy, skoro w kompakcie jest wizjer pozwalający widzieć co jest na matrycy, lustro ma jeszcze jakieś uzasadnienie.
    Potem matryca przestała mi wystarczać a lepsze były tylko w lustrzankach, kupiłem więc E520. Potem i ta matryca przestała mi wystarczać, więc kupiłem inny aparat z matrycą o tych samych wymiarach fizycznych co E520.
    Tak oto stałem się posiadaczem bezlustra EM10, zadowolonym posiadaczem. Mam to, o czym myślałem będąc posiadaczem kompakta z malutką matrycą- małe wymiary i jakość lustrzanki.
    Lubię wertykalne piony i horyzontalne poziomy
    W moim wątku, można "grzebać" w moich zdjęciach.
    Główny Prostownik TWA

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Czas wszystkich luster już się kończy , więc chcąc nie chcąc dopadnie to i użytkowników C i N .
    Drobna różnica polega na tym, że w C odbywa się to bezbolesnie, stare szkła nic nie tracą, a nawet się słyszy, że niektóre zyskują drugie życie.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.774
    Siła reputacji
    376
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Ja myślę, że lustra tak szybko nie odejdą.
    Nie wiem jak szybko, ale odejdą - i chyba jednak zbyt długo nie będziemy na to czekać. A powód jest bardzo prosty - koszt produkcji. Mechanika układu unoszenia lustra oraz pryzmat lub zastępujący go układ luster kosztują i raczej nie stanieją, a elektroniczne wizjery są coraz tańsze i lepsze. Do tego większa odległość między matrycą a obiektywem konieczna by zmieścić lustro utrudnia (i w konsekwencji podraża) konstruowanie optyki - zwłaszcza szerokokątnej. W efekcie bezlusterkowce i obiektywy do nich da się produkować taniej niż lustrzanki - i to właśnie powoduje, ze w momencie, gdy obraz w wizjerach elektroniczne dorównał jakością obrazowi w wizjerach lustrzanek zaczął się masowy odwrót od lustrzanek - początkowo tych tanich, amatorskich, a ostatnio również w przypadku modeli przeznaczonych dla bardziej wymagających użytkowników. Do tego dochodzą dodatkowe zalety bezlusterkowców - mniejsze rozmiary i ciężar wizjera (nawet jeśli chce się wyprodukować korpus o rozmiarach i ciężarze narzuconym przez ergonomię można zaoszczędzoną przestrzeń wykorzystać inaczej - choćby na większy akumulator lub dodatkowe gniazda kart pamięci), brak drgań od unoszenia lustra i możliwość wyświetlania wielu dodatkowych informacji w wizjerze.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.