Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 76

Wątek: Pożegnanie z Olym!

  1. #31
    +++ ZASŁUŻONY +++ Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar hades
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Posty
    5.312
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Hades, jesteś adwokatem Olka? Jeśli tak, to nie mam pytań. Jeśli nie, to piszesz bzdury.
    Adwokat firmy? Bzdury? Ja tu zachęcam jedynie do zapoznania sie z tematem użytkowania akcesoriów 4/3 z dostępnymi obecnie korpusami. Nie zniechęcam przy tym do zmian, a nawet życzę powodzenia z nowym (w domyśle jakimkolwiek) systemem (autor wątku pewnie tego już nie przeczyta), a ty mi wyskakujesz, że "w Canonie kupujesz przejściówkę...". Fret, kto tu jest adwokatem firmy?

    Jestem daleki od trzymania się kurczowo marek, ale trochę znam się na Olympusach i na forum Olympusa będę doradzał tak jak potrafię w temacie, który znam. Ty dorzucisz swoje o Canonie. Wyjdzie z tego subiektywny koktail informacji dla innych. Każdy sobie skorzysta na ile potrzebuje.

    A co do reszty, to temat na polemikę. To co przedstawiłeś widzę zupełnie inaczej. Nawet mam zarys tego co mógłbym napisać, ale może rozwinę to jutro.

    W skrócie, sprawdziłem jak te bezlusterkowce Canona wyglądają. Przejściówka w obu systemach bezlusterkowych to takie samo rozwiązanie jak w Olympusie, by zapewnić zgodność wsteczną. Poza tym przejściówka swoje kosztuje, chyba że 500 zł to mało. Ale zastanawiam się po co Canon ma dwa systemy bezlusterkowe, dlaczego wejście w oba wymaga osobnej szklarni (RF lub EF-M), i (popraw jeśli się mylę) dlaczego między nimi nie ma przejściówek?

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dcs Zobacz posta
    -Żartujesz, prawda?
    Lepiej działały z entry level 4/3 niż z innymi modelami niż Olkowe Jedynki m4/3.
    Po pierwsze, nie żartuje z tego co pogrubiłeś. Tu wcale nie chodzi o twarde testy porównawcze. Sytuacje znam z relacji osób, które korzystały z kombinacji szkło 4/3 - body u4/3, bo spotykaliśmy się na zlotach. Niektórzy lubili tą kombinacje (mimo problemów) i niewykluczone, że dalej ich używają (tu musiałbym zaktualizować dane).

    Po drugie, sformułuj drugie zdanie w sensowny sposób, by dało się je odczytać.

  2. #32
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez hades Zobacz posta
    ... Przejściówka w obu systemach bezlusterkowych to takie samo rozwiązanie jak w Olympusie, by zapewnić zgodność wsteczną. ...
    Przejściówka może taka sama, tylko korpusy Olka jakby mniej chętne do współpracy W Canonie masz 100% współpracy ze starymi szkłami. 500 zł to mało jeśli alternatywą jest pozbycie się starych szkieł za grosze i kupno nowych, droższych. Przejściówka + 50/1,8 kosztuje w Canonie mniej niż w Olku sam 45/1,8. Z tego punktu widzenia można napisać, że przejściówka w Canonie jest gratis i jeszcze dostaje się pare groszy na piwo i kwiaty dla żony Poza tym są producenci niezależni, promocje...
    Tak, są dwa bagnety w systemach bezlusterkowych, ale tak jest od początku, może się to nie podobać, ale nikt nie może się czuć oszukany.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #33
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    635
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    . Przejściówka + 50/1,8 kosztuje w Canonie mniej niż w Olku sam 45/1,8. ......Poza tym są producenci niezależni, promocje... .
    ... tylko powinieneś brać pod uwagę nie 50 tkę , a 85mm f1,8 canona i tu już takiego miodzika nie będzie . A niezależni producenci i promocje , to są do każdego systemu .


    ... strasznie jesteś "ambasadorski" ...

  4. #34
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... tylko powinieneś brać pod uwagę nie 50 tkę , a 85mm f1,8 canona i tu już takiego miodzika nie będzie . A niezależni producenci i promocje , to są do każdego systemu .


    ... strasznie jesteś "ambasadorski" ...

    A co ma 85/1,8 na M do 45/1,8??? Przestańmy robić sobie jaja i ciągle porównywać Olka do FF Do 85/1,8 na FF możesz porównać najwyżej olkowe 45/1,2 i znów jest miodzik Dwóch "amabasadorów" się spotkało...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #35
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    635
    Siła reputacji
    127
    Moja galeria
    Jeżeli coś jest nominalną wykładnią ,( a FF taką jest ), to należy porównywać do wzorca . Tyle , że ja porównuję a nie przyrównuję . To jest istota rzeczy . Zawsze można znaleźć przykłady i ich kombinacje , na potwierdzenie własnego zdania . W obie strony tutaj , jak i w każdym innym systemie

  6. #36
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    Jeżeli coś jest nominalną wykładnią ,( a FF taką jest ), to należy porównywać do wzorca ...
    Za bardzo kombinujesz, 50/1,8 też można w ten karkołomny sposób odnieść do pełnoklatkowego 85/1,8. Różnica polega na tym, że w Canonie każdy wie, że to bzdura, a w Olku ten mit/kit jest wiecznie żywy Tu właśnie nie trzeba kombinować, tylko szukać odpowiedników wśród obiektywów dających takie same obrazki. Żaden 45-50/1,8 na mniejszej matrycy nie da obrazka jak 85/1,8 na FF. Niestety, najbliższym odpowiednikiem olkowego 45/1,8 jest w Canonie 50/1,8 podpięty do APS-c. Nie mieszajmy marketingu do fizyki i logiki.
    Ostatnio edytowane przez fret ; 26.06.19 o 07:57
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  7. #37

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Tak aby wszyscy zobaczyli to co chcą daje link do fajnego kalkulatora - czysta fizyka
    https://www.pointsinfocus.com/tools/depth-of-field-and-equivalent-lens-calculator/#{"c":[{"f":8,"av":"1.8","fl":45,"d":5000,"cm":"0"}],"m":1}

    Tam można zobaczyć jak małe i jak wielkie są różnice w GO czy kontach widzenia obiektywów.

    A co do systemów to będąc przez wiele lat canonowcem dokupiłem olka i nie żałuje nawet gdyby jutro miał paść system.
    Ostatnio edytowane przez fotna ; 26.06.19 o 08:33

  8. #38

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 26.06.19 o 11:09

  9. #39
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Celna uwaga
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #40

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    hades

    Obiektywy 4/3 lepiej działały z aparatami entry level 4/3 niż z innymi modelami m4/3 niż Olkowe Jedynki.
    -To co stracili posiadacze niższych bezlusterkowców.

    A część posiadaczy topowych obiektywów 4/3 straciła cierpliwość w oczekiwaniu na E-6.
    Sam za psie pieniądze kupiłem duży zestaw: E-30, 7-14, 14-35, 35-100, 50, 150, 300mm (i uszkodzony E-5 w gratisie) od osoby przechodzącej na Canon 7D której odmówiono przyjęcia tego w rozliczeniu.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 26.06.19 o 12:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.