Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 76

Wątek: Pożegnanie z Olym!

  1. #11

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Nie wiem jak szybko, ale odejdą - i chyba jednak zbyt długo nie będziemy na to czekać. A powód jest bardzo prosty - koszt produkcji. Mechanika układu unoszenia lustra oraz pryzmat lub zastępujący go układ luster kosztują i raczej nie stanieją, a elektroniczne wizjery są coraz tańsze i lepsze.
    Tak to jest bardzo mobilizujące dla producentów - szczególnie w dobie spadającej sprzedaży....

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Do tego większa odległość między matrycą a obiektywem konieczna by zmieścić lustro utrudnia (i w konsekwencji podraża) konstruowanie optyki - zwłaszcza szerokokątnej. W efekcie bezlusterkowce i obiektywy do nich da się produkować taniej niż lustrzanki
    Nie byłbym tak pewien - w dobie wyśrubowanych parametrów optyki i wymagań użytkowników to się chyba skompensowało i te szkła pod ML są też bardzo skomplikowane - ergo nie widzę tu jakichś wielkich oszczędności. Chyba że mówimy o możliwości tworzenia szkieł dużo lepszych optycznie o wręcz unikalnych możliwościach no ale te znów też nie są w żadnym znaczeniu tego słowa synonimem oszczędności. Także tanio to już chyba było w tej materii ..

    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    - i to właśnie powoduje, ze w momencie, gdy obraz w wizjerach elektroniczne dorównał jakością obrazowi w wizjerach lustrzanek zaczął się masowy odwrót od lustrzanek - początkowo tych tanich, amatorskich, a ostatnio również w przypadku modeli przeznaczonych dla bardziej wymagających użytkowników.
    No tu (w tym dorównywaniu) jest pewien problem. Po pierwsze nie wszyscy użytkownicy podzielają ten entuzjazm, po drugie (gorsze) w opinii projektantów Nikona ciągle trudne do przeskoczenia będą lagi wizjera EVF - co w przypadku aparatów profesjonalnych może stanowić sporą barierę w odwrocie od dslr.

    Ogólnie mówiąc nie jestem przekonany czy śmierć lustrzanek nastąpi tak szybko i bezboleśnie jak to się niektórym wydaje /*.

    /* - dla jasności, piszę to jako wielki entuzjasta ML - sam fotografuję prawie wyłącznie takim sprzętem

  2. #12
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    lagi w EVF ? popatrz sobie przez wizjer G9 bo chyba nie wiesz o czym piszesz ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  3. #13
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.785
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Nie byłbym tak pewien - w dobie wyśrubowanych parametrów optyki i wymagań użytkowników to się chyba skompensowało i te szkła pod ML są też bardzo skomplikowane - ergo nie widzę tu jakichś wielkich oszczędności.
    Są bardzo skomplikowane, ale nie ulega wątpliwości, ze szczególnie w przypadku obiektywów szerokokątnych możliwość umieszczenia tylnej soczewki bliżej matrycy upraszcza zadanie projektantom umożliwiając wyprodukowanie obiektywu o takiej samej jakości optycznej taniej.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No tu (w tym dorównywaniu) jest pewien problem. Po pierwsze nie wszyscy użytkownicy podzielają ten entuzjazm, po drugie (gorsze) w opinii projektantów Nikona ciągle trudne do przeskoczenia będą lagi wizjera EVF - co w przypadku aparatów profesjonalnych może stanowić sporą barierę w odwrocie od dslr.
    Jakość wizjerów EVF wciąż się poprawia wskutek doskonalenia technologii, a jakość wizjerów lustrzanek nie - a nawet często się pogarsza, gdyż producenci w dobie powszechnego autofocusa tną koszty zastępując drogie i ciężkie pryzmaty układami luster oraz zmniejszając rozmiary obrazu w wizjerze. Co do lagów wizjera EVF - tu również czas opóźnienia maleje wraz z rozwojem technologii i w pewnym momencie lag stanie się niezauważalny dla ludzkiego oka.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.001
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No tu (w tym dorównywaniu) jest pewien problem. Po pierwsze nie wszyscy użytkownicy podzielają ten entuzjazm, po drugie (gorsze) w opinii projektantów Nikona ciągle trudne do przeskoczenia będą lagi wizjera EVF - co w przypadku aparatów profesjonalnych może stanowić sporą barierę w odwrocie od dslr.
    Nie, żebym bronił bezluster, ale lagi ???
    Czy naprawdę miałeś w rękach bezlustro, czy tylko powielasz stare informacje z internetu ?
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #15

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez wyszomir Zobacz posta
    Jakość wizjerów EVF wciąż się poprawia wskutek doskonalenia technologii, a jakość wizjerów lustrzanek nie - a nawet często się pogarsza, gdyż producenci w dobie powszechnego autofocusa tną koszty zastępując drogie i ciężkie pryzmaty układami luster oraz zmniejszając rozmiary obrazu w wizjerze. Co do lagów wizjera EVF - tu również czas opóźnienia maleje wraz z rozwojem technologii i w pewnym momencie lag stanie się niezauważalny dla ludzkiego oka.
    Tak to prawda. Ale pytanie pozostaje jak szybko to nastąpi. Opóźnienie obrazu w wizjerze elektronicznym to zresztą problem tylko w wybranych dziedzinach fotografii - głównie sportowej. Co nie zmienia faktu, że technicznie pozbycie się tego problemu może nie być tak łatwe i szybkie jak początkowo sądzono. Dlatego uważam że śmierć dslrów niekoniecznie musi nastąpić tak szybko jak niektórzy sądzili.

    Dla osób które nie wiedzą o co chodzi z tym lagiem polecam wywiad z inżynierami Nikona - był kilka miesięcy temu min. na dpreview.

    BTW: pytanie zupełnie na marginesie - dlaczego ten temat jest w tym dziale?
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 23.06.19 o 13:31

  6. #16
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Mi w elektronicznych wizjerach podoba się to, że nie odrywając oka od wizjera mogę sobie wszystko ustawić w aparacie i widzieć to na załączonym obrazku czyli głębię, jasność zdjęcia itp... to jest nie do pobicia. A w słoneczny dzień przykładam oko do wizjera i oglądam sobie zdjęcia zapisane na karcie bez refleksów itp.

  7. #17
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Kolekcjoner zapewne mówi o profesjonalnych użytkownikach DSLR , zajmujących się fotografią sportową . Tam być może ten problem występuje. Co by nie mówić jeszcze EVF jeszcze do doskonałości brakuje kilku lat

  8. #18
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar szafir51
    Dołączył
    Aug 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.818
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    nawet jak DSLR odejdą i zostaną zastąpione przez bezlustra z EVF to jestem pewny, że po kilku-kilkunastu latach wrócą jako "super nowość, wynalazek XXII wieku, przełom" itp. Zrobi się specjalne wersje topowych modeli z lustrem i OVF i będzie sprzedawać jak świeże bułeczki. Coś jak z wzmacniaczami lampowymi w audio

  9. #19
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.085
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez szafir51 Zobacz posta
    nawet jak DSLR odejdą i zostaną zastąpione przez bezlustra z EVF to jestem pewny, że po kilku-kilkunastu latach wrócą jako "super nowość, wynalazek XXII wieku, przełom" itp. Zrobi się specjalne wersje topowych modeli z lustrem i OVF i będzie sprzedawać jak świeże bułeczki. Coś jak z wzmacniaczami lampowymi w audio
    Ale to są promile sprzedaży. Zapewne szybko nie umrą

  10. #20
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tyrkand Zobacz posta
    Ja myślę, że lustra tak szybko nie odejdą.
    Będą jeszcze w Ikei przynajmniej przez najbliższe 100 lat. Później zastąpią je ekrany OLED z wbudowanymi kamerkami
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.