Strona 4 z 21 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 204

Wątek: Początki kozy

  1. #31
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Niewiele więcej, ale tak.
    Tutaj opis wsi.

    Boli, że stary cmentarz popada w ruinę, większość grobów to już tylko małe wzgórza... a obok stoi wielki, odnowiony za grube pieniądze kościół.

  2. #32
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Niszowy artykuł mojego autorstwa o makro-inspiracjach w grach fabularnych.

  3. #33
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    22. Pszczółka zapylarka
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pszczola_crop.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	594,0 KB
ID:	225011

  4. #34
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Dzisiaj znowu produktowo. Byłby ktoś miły i podzielił się uwagami? Zdjęcia robię nieodpłatnie dla portalu fantastycznego (polter . pl) i nie chciałbym wrzucać słabości...

    23. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ANIA991122.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	6,09 MB
ID:	225505

    24. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	BG.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	3,65 MB
ID:	225506

  5. #35
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Dzisiaj znowu produktowo. Byłby ktoś miły i podzielił się uwagami? Zdjęcia robię nieodpłatnie dla portalu fantastycznego (polter . pl) i nie chciałbym wrzucać słabości...

    ...
    Czyli odbierasz pracę fotografom i jeszcze oczekujesz pomocy? A gdyby tak w twojej firmie zjawił się ktoś proponujący wykonanie twojej pracy za darmo?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #36
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Nie wydaje mi się, abym odbierał komuś pracę.

    Piszę recenzje podręczników (hobbistycznie) i uzupełniam je o zdjęcia swojego autorstwa. Firmy, które wydają podręczniki (te, które recenzuję) to giganci (oczywiście relatywnie do rynku podręczników), mający swoich fotografów. Jednakowoż, staram się podchodzić do tematu recenzji profesjonalnie stąd moje pytanie.

  7. #37
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Jesień idzie, chciałbym nauczyć się w portrety. Czy ktoś może ma opinie czy taki zestaw (+ew. kartonowe tło) + softbox 60x90 z gridem na tym samym statywie co w zestawie i lampa stroboss 60 (z nawigatorem) będzie dobry na start? Ktoś może korzystał z tych freepowerów i może się wypowiedzieć w kwestii jakości? Dziękuję!

  8. #38
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Zależy jakie portrety, jeśli coś na wzór zdjęć paszportowych, to zestaw spoko, jeśli coś więcej, jeszcze jedna lampka, jakaś prosta, odpalana z fotoceli i blenda. Przydatne też bywają wyższe stojaki.. Są nie tylko wyższe, ale też bardziej stabilne jednak zajmują więcej miejsca.
    W sumie, trzeba od czegoś zacząć, można i od takiego zestawu, a można też zupełnie inaczej, kupując samą lampę. Za tło wystarczy biała ściana, Ciekawe efekty można uzyskać odbijając światło lampy od ścian i sufitu. Później można stopniowo dodawać kolejne elementy.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #39
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Dziękuję za odpowiedź. Kupiłem zestaw bez tła. Pierwsze wrażenia, dla potomnych:

    • Stroboss 60 to killer, ciężki i noszenie go na aparacie raczej od grubego święta.
    • Walenie Strobossem po suficie daje fajne efekty, muszę więcej potestować ten patent.
    • Navigator jest w miarę lekki i powieszenie go na aparacie jest git.
    • Obsługa Navigatora + Strobossa jest bajecznie prosta, połączenie Navigator + Stroboss to kwestia może minuty.
    • Statywy za kilkadziesiąt złotych to, zgodnie z przypuszczeniami, niezły szajs (kupiłem inne niż w linku powyżej). Jakby ktoś miał obcykane porządne statywy o wysokim współczynniku jakość/cena to chętnie przygarnę linka.
    • Softbox + lampa + blenda to fajne kombo, ale wygląda, że zrobienie dobrej foty nie jest proste. Będę kombinował dalej, no i potem chcę też dodać parasolkę + lampę.


    Problemy jakie napotkałem po bardzo krótkich testach: odbicia na twarzy modelki i dość duże odbicia softboxa w oczach modelki

  10. #40
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    - z mikrusem to killer, z normalnym aparatem jest ok,
    - wal pod różnymi kątami, po ścianach też, chyba, że masz różowe lub zielone,
    -
    -
    - wystarczy taki sam szajs, tylko największy rozmiar (jak jest mały rozstaw nóżek, to nawet najlepszy stojak będzie wywrotny), fajna zabawa jest jak się dokupi kółka, oczywiście pod warunkiem, że masz kawałek wolnej podłogi,
    - w pierwszej kolejności brałbym blendę i lampę. W sumie wyróżnia się cztery podstawowe rodzaje światła: główne, pomocnicze, kontrujące i oświetlenie tła. Podstawowe odpowiada za układ cieni ma modelce i to już masz, pomocnicze zmniejsza kontrast i tu wystarczy na początek blenda, kontra separuje modelkę od ciemnego tła, a oświetlenie tła przydaje się np. do kolorowania tła lub uzyskania idealnie białego koloru. Na początek wystarczy jedna lampa robiąca raz za kontrę, raz za oświetlenie tła. Na początek to wystarczy.

    Na odbicia od skóry dobry jest puder, a duże odbicia w oczach, to raczej zaleta, jak ci nie pasują, to trzeba zmieniać wzajemne ustawienie światła i modelki
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. poczatki nub'a
    By pho in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16.09.17, 21:36
  2. Początki
    By zabka2002 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27.02.11, 14:40
  3. Początki, początki...
    By Piotras_L1 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10.01.11, 17:47
  4. Początki
    By pawel11 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13.09.09, 01:50
  5. Początki z E-520
    By Lukas77777 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22.05.09, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.