Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 204

Wątek: Początki kozy

  1. #51

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.230
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Bravo, bardzo niezwykłe zdjęcie
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  2. #52
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Pro-capture zrobił robotę
    To mnie skłania do szerszej refleksji. Postęp technologiczny zabija rynek foto. Kiedyś taka fota wymagałaby sporego wyczucia czasu i sporej dawki szczęścia, teraz może ją zrobić każdy. To totalna antymotywacja dla wejścia w foto. Dokładnie tak samo działa sprawa dynamiki. Kiedyś trzeba było coś umieć, wiedzieć coś o świetle, żeby wykorzystać zakres tonalny materiału światłoczułego, teraz wystarczy raw i jakiś automat. To zabija motywację, chęć doskonalenia. Branża foto sama kopie swój grób. I nie tylko branża foto.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez DeWuTe Zobacz posta
    Bravo, bardzo niezwykłe zdjęcie
    To je ono, jak mawiają nasi południowi sąsiedzi
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  3. #53
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Apr 2006
    Mieszka w
    opolskie
    Posty
    4.338
    Siła reputacji
    149
    Moja galeria
    Pierwszy kop wiosny bardzo mi się spodobał bo na pierwszy rzut oka wykonanie wymagało dobrego kunsztu. Po wyjaśnieniu jego ocena sporo spadła ale ocena za prawdomówność poszybowała w górę. Zdjęcia zamku węgierskiego i kawki bardzo na tak.
    pozdrawiam Wiejo

  4. #54
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Postęp technologiczny zabija rynek foto. Kiedyś taka fota wymagałaby sporego wyczucia czasu i sporej dawki szczęścia, teraz może ją zrobić każdy. To totalna antymotywacja dla wejścia w foto. [...]Branża foto sama kopie swój grób
    No to ja myślę, zupełnie odwrotnie. Narzędzia nie są już problemem (i celem) samym w sobie. Teraz liczy się pomysł a nie siedzenie godzinami nad książkami i dziesiątki, często bardzo kosztownych, prób. Przez analogię: mój drugi komputer miał system operacyjny MS-DOS. Żeby odpalić grę trzeba było skonfigurować pamięć, porty, przerwania w magicznych plikach autoexec.bat i config.sys. Zajmowało to dużo czasu, była to wiedza niszowa (latałem po kolegach i im odpalałem różne gry, bo sami tego nie kumali), i w sumie niewiele przydatna, bo celem nie było konfigurowanie PCta, tylko granie. Teraz każdy może ściągnąć grę i ją odpalić. Czy postęp technologiczny zabił rynek PCtów? Nie.

    Czy branża foto sama kopie swój grób? Nie sądzę, raczej marketingowcy niepoprawnie (w ogóle?) zareagowali na pojawienie się aparatów w telefonach. Owszem, pierwszej fali zatrzymać się nie dało, ale przez te 5-10 lat spokojnie można było zdefiniować poprawną strategię marketingową. Niech przykładem będzie ta głupia piłka, której zdjęcie zrobiłem szybko, bez wysiłku, bez znajomości chemii, fizyki i bez ton cierpliwości. Po prostu miałem pomysł na zdjęcie i JE ZROBIŁEM. Czy jakikolwiek "normalny" użytkownik aparatu w komórce zrobi takie zdjęcie? Czy zrobi zdjęcia ptaka w locie? Czy zrobi zdjęcie po zmroku w klubie? Czy zrobi zdjęcie wodospadu z rozmazaną wodą? Czy ktoś mu pokazał jak wygląda zdjęcie z małą, niecyfrową głębią ostrości? Najlepiej porównując obok siebie cyfrową kaszanę z nawet jakąś 45ką m43 na 1.8? "Normalnemu" użytkownikowi komórki nikt nigdy nie pokazał ograniczeń małych matryc i względnie małej mocy obliczeniowej.

    Pierwszy kop wiosny bardzo mi się spodobał bo na pierwszy rzut oka wykonanie wymagało dobrego kunsztu. Po wyjaśnieniu jego ocena sporo spadła ale ocena za prawdomówność poszybowała w górę. Zdjęcia zamku węgierskiego i kawki bardzo na tak.
    No właśnie to jest piękne w nowoczesnych aparatach (i Olku). Biorę aparat i robię zdjęcie i ono wychodzi. Liczy się pomysł. A że mniejszym nakładem pracy niż widz się spodziewał? No cóż, to chyba dobrze . I dzięki za miłe słowa .

    Aha, i żeby nie było: zdjęcia komara to nie był jeden pstryk - trochę się napracowałem - światła, statywy, etc. . Cieszy mnie jednakże to, że w ogóle nie musiałem robić obróbki cyfrowej (nie licząc focus stackingu w aparacie ) - uwielbiam sytuacje, gdy klikam Sharpen More w Corelu i zdjęcie wychodzi gorzej niż oryginał .
    Ostatnio edytowane przez koza ; 14.04.21 o 08:31

  5. #55
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Łyżka dziegciu
    Popatrz dokładnie na zdjęcie - naokoło każdej kończyny i korpusu robala masz obwódkę. Wygląda to tak jakbyś suwak światła-cienie użył z automatu, a tam trzeba grzebnąć przy kompresji i promieniu.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #56
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Wygląda to tak jakbyś suwak światła-cienie użył z automatu, a tam trzeba grzebnąć przy kompresji i promieniu.
    Hmmm, o ile suwaki świateł i cieni znam (choć tutaj nie korzystałem), to już kompresja i promień to dla mnie pojęcia nieznane - podpowiesz o co chodzi? Może ta obwódka to efekt focus stackingu?

  7. #57
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    Hmmm, o ile suwaki świateł i cieni znam (choć tutaj nie korzystałem), to już kompresja i promień to dla mnie pojęcia nieznane - podpowiesz o co chodzi? Może ta obwódka to efekt focus stackingu?
    Może, nie znam tajemnic Twojej obróbki O widzisz - wyszło, że to stack, Ale, sam zauważ, że te obwódki psują efekt bardzo ładnego zdjęcia.
    Co do suwaka - każdy innego programu używa, u mnie jest tak:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu z 2021-04-14 08-40-39.png
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	728,0 KB
ID:	232685
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  8. #58
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.741
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    To mnie skłania do szerszej refleksji. Postęp technologiczny zabija rynek foto. Kiedyś taka fota wymagałaby sporego wyczucia czasu i sporej dawki szczęścia, teraz może ją zrobić każdy. To totalna antymotywacja dla wejścia w foto. Dokładnie tak samo działa sprawa dynamiki. Kiedyś trzeba było coś umieć, wiedzieć coś o świetle, żeby wykorzystać zakres tonalny materiału światłoczułego, teraz wystarczy raw i jakiś automat. To zabija motywację, chęć doskonalenia. Branża foto sama kopie swój grób. I nie tylko branża foto.
    Jest w tym dużo prawdy, ale mimo wszystko nadal aparat fotograficzny trzyma żywy człowiek. I to czy pójdzie na łatwiznę czy nie, to jego wybór. Nie narzędzie jest winne, tylko to, że większości populacji przestało się chcieć. Mz u ponad 90% ludzi chęć nauki i rozwoju ulotniła się jak kamfora....
    A "kopa" do nauki i chęci poznawania nie ma dawać chęć budowania ego, tylko wewnętrzna potrzeba...

  9. #59
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Jest w tym dużo prawdy, ale mimo wszystko nadal aparat fotograficzny trzyma żywy człowiek. I to czy pójdzie na łatwiznę czy nie, to jego wybór....
    I niedługo rola człowieka do trzymania się ograniczy. Gołym okiem widać zanik dyskusji o fotografii. Każdego interesuje tylko to, co na zdjęciu i czym zostało zrobione, bo wszak wiadomo, że to aparat zdjęcia robi .
    Problem polega na tym, że fotografia jest dość specyficzną dziedziną.
    Tu nikogo nie interesuje jaką drogą dotarłeś do celu, ocenie podlega tylko końcowy efekt. To nie jest np. przemieszczanie się z punktu A do B, gdzie każdego interesuje sposób pokonania odległości, trasa, środek lokomocji lub jego brak.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #60
    Awatar koza
    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    492
    Siła reputacji
    54
    Moja galeria
    Znowu ja

    Ma ktoś telewizor 4k?

    Pytam, bo aktualnie zmniejszam zdjęcia do rozdzielczości ok. 2500x2000. Zastanawiam się, jakbym kiedyś zmienił jakims cudem telewizor na 4k to czy będzie zauważalna różnica między zdjęciem ok. 5000x4000 a 2500x2000? Oglądam zdjęcia z odległości minimum 2 metrów.

Podobne wątki

  1. poczatki nub'a
    By pho in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 16.09.17, 21:36
  2. Początki
    By zabka2002 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 130
    Ostatni post / autor: 27.02.11, 14:40
  3. Początki, początki...
    By Piotras_L1 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10.01.11, 17:47
  4. Początki
    By pawel11 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13.09.09, 01:50
  5. Początki z E-520
    By Lukas77777 in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22.05.09, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.