Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Obiektywy do Olympus e-pl5

  1. #1

    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    1
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obiektywy do Olympus e-pl5

    Cześć, chciałabym się dowiedzieć jakie obiektywy polecacie do zdjęć makro aparatem e-pl5, najlepiej bez przejściówek albo ktoś powie co dokładnie i dlaczego warto by kupić np. zestaw obiektyw i przejściówka. Niestety dobór obiektywu nie jest moją mocną stroną i wole się poradzić bardziej doświadczonych osób. Może ktoś będzie tak miły i powie mi w jaki sposób dobierać do mojego aparatu obiektywy albo powie jakie obiektywy generalnie pasują? Pozdrawiam

  2. #2
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Jeśli tylko masz pieniądze i chcesz fotografować owady to radzę mZD 60f2.8 macro. Tańsze są mZD30f3.5 macro i Panasonic 30f2.8 macro, ale do owadów maja nieco zbyd duży kąt widzenia - co przekłada się na konieczność zbliżenia na mniejszą odległość i ryzyko spłoszenia modela. A jeśli i te są dla Ciebie za drogie - to rozważ kombinację długiego kitowego zooma 40-150 i Raynoxa DCR-250 - też można takim zestawem uzyskać całkiem niezłe rezultaty.
    Przydałby się też wizjer - w plenerze przy ostrym świetle ocenić ostrość na ekraniku będzie ciężko - najlepszy byłby VF-4 ale to znów spore pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez wyszomir ; 8.05.19 o 22:27
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  3. #3
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar yamada
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Bytom
    Posty
    5.801
    Siła reputacji
    253
    Moja galeria
    Da się nawet z 45f1.8 i pierścieniami pośrednimi. Sam tak robiłem przed zakupem 60 makro. 60-tka to najlepszy wybór. 40-150 z pierścieniami też daje radę. Ale nastaw się na 60-tkę, nie będziesz żałował.

  4. #4
    Awatar Makromaniak
    Dołączył
    Jul 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    748
    Siła reputacji
    100
    Moja galeria
    cena tego wizjera pewnie zbliżona do ceny EPL-5, chociaz odchylany do góry wizjerek do makro sie przydaje....

    Też polecam zuiko 60, obiektyw rewelacyjny, również do detali krajobrazu (kąt widzenai podobny do popularnych 135 w starych kliszakach) no i portret tez daje radę....Uzywane zuika można kupic teraz chyba ponizej 1500 zet. Moim zadaniem aktualnie nic lepszego w systemie nie ma.

    Ja po przestawieniu sie na m4/3 przez rok używałem dużo kita 12-50 i jego tryb makro - daja duże powiekszenie jak na zooma, chyba cos 0,7x a więc bliskie klasycznemu 1:1 i dobra ostrośc, brakuje tylko czasem jasności, bo w trybie makro dostajemy obiektyw 43mm f 6.0. Do kwiatów i motyli jak najbardziej

  5. #5
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.786
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Makromaniak Zobacz posta
    cena tego wizjera pewnie zbliżona do ceny EPL-5,
    Mam obawy, że wizjer VF-4 będzie droższy niż EP-L5. Są tańsze wizjery - VF-2 i VF-3, ale rozdzielczość i rozmiar obrazu już gorsze.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

Podobne wątki

  1. m43-obiektywy - mapa drogowa - obiektywy 2023
    By apz in forum [K] Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21.06.15, 10:23
  2. Olympus OM-D E-M5 i niestandardowe obiektywy
    By zwitek in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17.03.13, 13:49
  3. Obiektywy Olympus i Panasonic
    By Marcin.slask in forum E-System
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 15.03.09, 11:09

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.