Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Obiektyw 25 mm do om-d e-m10 mark II

  1. #1

    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Obiektyw 25 mm do om-d e-m10 mark II

    Jestem szczęśliwym posiadaczem olympus e-m10 mark II z obiektywami kitowymi 14-42 i 40-150. Głównie strzelam fotki street + życie codzienne (dzieciaki, rodzinka, imprezy ze znajomymi). Ostatnio mocno zainteresowałem się tez portretem. Podczas sesji „brzuszkowej” mojej żony, zauważyłem ze brakuje mi jasnego obiektywy dzięki któremu mógłbym rozmyć tło i jednocześnie nie musiał odchodzić zbyt daleko od fotografowanej osoby. Dodatkowo zaraz urodzi mi się dziecko i chciałbym zrobić córkę sesje noworodkową na własna rękę w domu (nie mam studia).

    Rozwazam zakup dodatkowego obiektywu. Pomyślałem ze kompromisem będzie obiektyw o ogniskowej 25 mm. I tu rodzi się pytanie. Czy kupic panasonica 25mm czy M.zuiko 25 mm który jest ponad 2 razy droższy? Czy między tymi dwoma obiektywami jest aż taka różnica w jakość ze warto płacić W razy więcej?

    Dodam, że w przyszłości chciałbym tez uzupełnić kolekcje o obiektyw M.zuiko 45 mm.
    Ostatnio edytowane przez Craxxi ; 4.05.19 o 20:46

  2. #2
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Ja mam Panasonica 25mm i mogę go z czystym sumieniem polecić, jest lekki, jasny, szybki, cichy i mega ostry.
    W zeszłym roku jak mi się córeczka miała urodzić, po wizycie na oddziale położniczym stwierdziłem, że 25mm jest trochę za wąski...kupiłem dodatkowo Panasonica 20mm 1.7.
    To jest szkło wolniejsze nieco(do wideo nie nadaje się bo często gubi, w foto w domowych warunkach jest OK) i bardziej hałaśliwe(lekko burczy przy ostrzeniu) - jednak to właśnie to szkło jest z małą od sali porodowej do dziś i nie wyobrażam sobie iść gdziekolwiek, bez tej 20-tki. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w domu, gdzie potrzeba szerszego kąta.

    Jeśli wolisz ciaśniejsze kadry to Panasonic 25mm będzie ekstra, dla mnie było za ciasno. W tej chwili rzadko tego szkła używam, choć za każdym razem z wielką przyjemnością.

    Olka nie miałem to się nie wypowiadam.

    Dodam, że w przyszłości chciałbym tez uzupełnić kolekcje o obiektyw M.zuiko 50 mm.
    - a co to obiektyw, nie znam takiego?
    czasami mniej znaczy więcej..

  3. #3

    Dołączył
    May 2019
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    3
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Dzięki za odpowiedź. Miało być 45 mm Właśnie boje się że 20 mm będzie dla mnie za szeroka zwłaszcza ze chciałbym go tez wykorzystać do portretów.

    Jak wyglada podpiecie obiektywu panasonica do Olka? Pytam bo gdzieś na forum zagranicznym czytałem ze nie będę miał możliwości aktualizacji softa obiektywu. Tylko czy to jest aż tak istotne?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Craxxi Zobacz posta
    Dzięki za odpowiedź. Miało być 45 mm Właśnie boje się że 20 mm będzie dla mnie za szeroka zwłaszcza ze chciałbym go tez wykorzystać do portretów.

    Jak wyglada podpiecie obiektywu panasonica do Olka? Pytam bo gdzieś na forum zagranicznym czytałem ze nie będę miał możliwości aktualizacji softa obiektywu. Tylko czy to jest aż tak istotne?
    widzę, że jesteś z Gd, mam 20 i 42,5 Panasa jak chcesz możemy się spotkać na testy
    https://cs.olympus-imaging.jp/en/sup...m/e1/index.cfm , tutaj masz wszystko wytłumaczone jeżeli chodzi o wgrywanie softu w szkło panasa na body olka
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  5. #5
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Rozważasz 25 mm. Może 30 ze światłem 1,4 ??
    Nie bój się go, nie jest taki wąski. Chcesz mieć fajne portretowe ? to rozważ jeszcze 16 mm też ze światłem 1,4

    https://www.sigma-sklep.pl/sigma-obi...m,3,4649,19352

    https://www.sigma-sklep.pl/sigma-obi...m,3,4649,35169
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #6
    Moderator - opiekun giełdy Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Iwo
    Dołączył
    May 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    1.473
    Siła reputacji
    48
    Moja galeria
    Polecam Obiektyw Panasonic Lumix G 25mm f/1.7. Ostry, szybki AF, bezgłośny, tani (700PLN)- https://m.ceneo.pl/41752480
    Sigma 16mm f/1,4 odpuściłbym na rzecz bardziej kompaktowego i w metalowej obudowie mZD 17mm f1,8.
    Ew. za Bodzipem niezła Sigma C 30mm f/1.4 DC DN za 1500 PLN... https://m.ceneo.pl/43517308

  7. #7

    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    55
    Siła reputacji
    9
    Moja galeria
    Ja mam zaufanie do sigm z tej serii f1.4
    Jest fajna sztuka na allegro i pewnie nie będzie chętnych w licytacji : https://allegro.pl/oferta/obiektyw-s...4-3-8056249853
    E-M1 II | Sigmy 16 f1.4 i 56 f1.4 |

Podobne wątki

  1. Olympus OM-D E-M10 Mark II nowy obiektyw - jaki?
    By zajec in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 7.03.19, 11:38
  2. Olympus OM-D E-M10 Mark II - obiektyw
    By heangel in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14.12.18, 12:00
  3. Olympus M10 mark II lub Mark III + jasny obiektyw
    By SarsaParilla in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 7.11.18, 20:24
  4. Olympus OM-D E-M10 Mark II - jaki obiektyw?
    By balcerox in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12.10.17, 10:06
  5. Obiektyw filmowy do Olympusa M5 Mark II (m43) - Samyang?
    By Warszawa in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 3.05.16, 19:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.