Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Ognie sztuczne

  1. #1
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Ognie sztuczne

    Witam wszystkich,
    zrobilem troche fotek ogni sztucznych - pierwszy raz w zyciu. Niestety mialem fatalna pozycje do pstrykania, dlatego prosze o wybaczenie nienajlepszego kadrowania. Wszystkie zdjecia byly robione z parametrami:

    ExposureTime : 2,00Sec
    FNumber : F8,0
    ExposureProgram : Manual
    ISOSpeedRatings : 80
    ExposureBiasValue : EV0,0
    MeteringMode : Division
    LightSource : Cloudy
    Flash : Not fired(Compulsory)
    FocalLength : 22,90(mm)
    ExposureMode : Manual
    WhiteBalance : Manual

    W niektorych -tych deczko bardziej rozmazanych - czas byl zmieniony na 3 do 4 sek. Nie wiem jak sie to ma do terii, ktora mowi, ze zdjecia ognii sztucznych powinny byc robione z czasami duzo wiekszymi, nawet powyzej 10 sek. W takim ukladzie wszystki wyszlyby rozmazane.
    Zapraszam serdecznie do przejrzenia zdjec i konstruktywnej krytyki.

    Zdjecia sa pod adresem:

    http://fotogalerie.pl/galeria/krzwoj840

    Przy okazji: mozna tez zerknac na moje pozostale "osiagniecia" . Chetnie poslucham wszelkich opinii.

    http://fotogalerie.pl/galeria/galeria_krzwoj

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2004
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    1.287
    Siła reputacji
    22
    Moja galeria
    No to zaczne, co by nie bylo ze nie oceniam, a sam sie domagam krytyki. Zdjecia sztucznyhc ogni sa dobre, bym powiedzial, ze mi sie nawet bardzo podobaja, jedynie to czasem sprzydalby sie szerszy kadr, co by widziec caly blysk i odrobine czarnego nieba (chociaz wiem jak trudno jest robic zdjecie czemus, czego sie nie widzi i co jest nieobliczalne - przyklad blyskawice). Najbardziej mi sie spodobaly ognie nr: 1, 2, 3, 4, 6, 7 i 9.

    Co do pozostalych, to podoba mi sie to z zameczkiem, szkoda tych lisci w kadrze oraz Neckar Noca 1 i 2.
    Olympus C-750, 2 x 128MB + 16MB xD Olympus, Tuleja + UV King + PL-CIR HOYA STD + Filtr gwiazdkowy 6x + Dekielek, Velbon DX-888

  3. #3
    Awatar wrocek
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    380
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Sztuczne ognie - ciekawe efekty, ale troche brakuje mi jakis konturow budynkow na linii horyzontu. Z ich braku calosc jest jakos nieokreslona w przestrzeni. Ale to jest moje absolutnie subiektywne odczucie

  4. #4
    | OlyJedi Awatar krzwoj
    Dołączył
    May 2004
    Mieszka w
    Heidelberg
    Posty
    396
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Dzieki serdeczne za cieple slowa. Co do ogni sztucznych problem polegal na tym, ze mialem kijowa pozycje - za pozno niestety przyszedlem i klops.

    Faktem jest, ze przydalyby sie conajmniej jakies kontury budowli - niestety bylo to zupelnie niemozliwe do uchwycenia. Fajerwerki byly puszczane z mostu na rzece, po ktorej z obu stro sa calkowicie zalesione gory. Ponadto, tak jak pisalem wczesniej - jesli chcialbym zlapac tez jakies kontury, musialbym znacznie wydluzyc czas ekspozycji - wtedy sztuczne ognie wychodzily mi baaaaardzo rozmazane. Byc moze cos robilem zle, nie wiem napewno, jako, ze robilem to pierwszy raz.

    W kazdym razie dzieki za zainteresowanie.

Podobne wątki

  1. Sztuczne ognie
    By Rysiek_O in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 8.01.13, 09:46
  2. Sztuczne zwiększenie głębi ostrości
    By RadioErewan in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 4.02.09, 01:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.