Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: 50-200 SWD - a body inne niż E3

  1. #1
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar kowal73
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    2.223
    Siła reputacji
    140
    Moja galeria

    50-200 SWD - a body inne niż E3

    Czy ktoś z użytkowników pracował na starym i na nowym 50-200? Chodzi o szybkość działania najlepiej z e300 lub/i e330. Czy warto inwestować w SWD (przyszłościowo pod kątem nowych body) czy różnica szybkości jest pomijalna jak np 14-54 i 12-60 (w przypadku E3) Co do jakości nie mam pytań zastanawiałem się nad 70-300 ale zdjęcia Piotra Grzesia z obu obiektywów przesądziły że na 70-300 szkoda mi kasy.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Ja też dołączam się do pytania ( interesuja mnie głownie trudne warunki oswietleniowe) I jak praca z E-3
    Ostatnio edytowane przez dobas ; 11.05.08 o 18:32
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  3. #3
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar geo
    Dołączył
    Nov 2007
    Mieszka w
    widzę Morze
    Posty
    737
    Siła reputacji
    46
    Moja galeria
    no właśnie seria SWD (dłuugo szuka z 510 i 410 ) to seria pod E3 i to był dla mnie problem dlatego kupiłem 40D bo E-3 był za drogi a szkoda...
    A7II słoiki
    jerzykulesza.zenfolio.com

  4. #4
    th3big
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Ciekawe pierwsze słysze takie bajki żeby szkiełko nie śmigało tak jak należy z innym korpusem niż E-3 <lol>
    Oczywiście opierasz się o własne doświadczenia Zapewne masz i E-510 i 50-200 SWD, a dodatkowo E-3 więc w Twoim przypadku nie ma problemu z weryfikacją tych informacji

  5. #5
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    Znalazłem kilka pytań, wątpliowści i rozbieżnych zdań na Forum dotyczących tego szkła. Jak wygląda współpraca z korpusami innymi niż E3 - czy warto dopłacać do wersji SWD mając starsze body ?

    jest kilka wątków na ten temat - jednak nie ma w nich zbyt wiele wypowiedzi opartych na doświadczeniach użytkowników - raczej były to gdybania w momencie premiery obiektywów SWD

    to co powyżej - jest przeklejone z wypowiedzi na ten temat z innych wątków

    Jesli ktoś ma doświadczenia - najlepiej empiryczne - prosze tutaj pisać jak to jest

  6. #6
    rocco
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    Znalazłem kilka pytań, wątpliowści i rozbieżnych zdań na Forum dotyczących tego szkła. Jak wygląda współpraca z korpusami innymi niż E3 - czy warto dopłacać do wersji SWD mając starsze body ?
    Marcin, MSZ warto.
    Raz, że jest szkło na przyszłosc, dwa że jest nie tylko szybciej ale prawie bezgłośnie i bardzo pewnie. To szkiełko z E-510 nie jest tak szybkie jakz E-3 ale nieporównywalnie szybsze od 70-300 (ktore też mialem) a poza tym praktycznie nie pudłuje.
    Jak ustawi to jest.
    Zaznaczam tylko, ze ja próbowalem je wyłączniez użyciem centralnego czujnika w E-510, jest to jedyny krzyżowy w tym modelu a poza tym, tak jestem przyzwyczajony.

  7. #7
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Nie mam porównania ale bez jaj nie możliwe, że szkło nie śmiga jak powinno... To tak samo jak ktoś by napisał, że stare 50-200 nie współgra z E-3 Pisał gdzieś coś olek oficjalnie na temat szkieł z SWD, że nie działają ze starszymi modelami?!?

    Pozdrawiam
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  8. #8
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    ale nikt tego nie twierdzi - ja sądzę że gorsze niż 50-200 być nie może
    Może być tylko lepsze - pytanie czy mając na przykład E300 widać wyraźną różnicę między SWD a nie SWD

    dobas

  9. #9
    | OlyJedi Awatar MicSzu
    Dołączył
    Sep 2007
    Mieszka w
    Wioska
    Posty
    1.189
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez dobas Zobacz posta
    ale nikt tego nie twierdzi - ja sądzę że gorsze niż 50-200 być nie może
    Może być tylko lepsze - pytanie czy mając na przykład E300 widać wyraźną różnicę między SWD a nie SWD

    dobas
    Twierdzi kolega geo... A co do szybkosci to poczytaj o różnicy między ZD14-54 a ZD 12-60 w tym przypadku musi byc tak samo...
    E-3,E-510;F8, ZD14-54,S30,ZD40-150,FL50,FL50R,FL36R... i co dalej ? ? ?

  10. #10
    th3big
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Nie mam porównania ale bez jaj nie możliwe, że szkło nie śmiga jak powinno...
    Co oznacza dla Ciebie "jak powinno"? Napisz mi jak powinno śmigać... tak obrazowo

    Cytat Zamieszczone przez MicSzu Zobacz posta
    Pisał gdzieś coś olek oficjalnie na temat szkieł z SWD, że nie działają ze starszymi modelami?!?
    W tym problem... w nie zrozumieniu tekstu czytanego. Czy ktoś napisał w tym wątku o niekompatybilności nowych obiektywów SWD ze starszymi modelami korpusów? Przeczytaj cały wątek jeszcze raz I NIE RÓB SOBIE JAJ

    Pozdrawiam...
    Ostatnio edytowane przez th3big ; 11.05.08 o 21:59

Podobne wątki

  1. Wybor body pod m42
    By krzysiekz in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30.09.08, 20:55
  2. E-500 body, ja chcę samo body!
    By Smerf Maruda in forum E-System
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 6.12.05, 12:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.