Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: szerokokątny ale z M42

  1. #1
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    szerokokątny ale z M42

    macie doświadczenia w tej materii? co polecacie do E500? jaki obiektyw z M42?

  2. #2
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    tylko peleneg 8mm w małym obrazku u nas będzie to 16 - ale to rybie oko. Przez to że mamy przelicznik ogniskowej x2 wszystko to co pod M42 było szerokie już takim nie jest u nas :/
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  3. #3
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    a jak z ostrzeniem na nieskończoność?

  4. #4
    | OlyJedi Awatar dziekan
    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    Tychy
    Posty
    1.112
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez konradkkk Zobacz posta
    a jak z ostrzeniem na nieskończoność?
    nie wiem jak z pelenegiem ale w olkach raczej nie ma z tym problemu - ja nie miałem. a pstrykałem przynajmniej 4 szkłami M42.
    www.tekkenolandia.pl
    E-510 / FL-50 / ZD 8 / ZD 35 / ZD 14-54 / Industar 50/2.8

  5. #5
    | OlyJedi Awatar olifant
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Opole
    Posty
    540
    Siła reputacji
    18
    Moja galeria
    Z ostrzeniem na nieskończoność raczej nie powinno być problemu, zwłaszcza, że przy Pelengu (czyli 8 mm) kalkulator głębi ostrości pokazuje nam, że przy ustawieniu ostrości już na ~1.3 m (i maksymalnie otwartym obiektywie) mamy GO sięgającą od 0.64 m do nieskończoności :P
    .

  6. #6
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Szkła manualne raczej trzeba sobie odpuścić, jeśli chce się mieć z nimi szeroki kąt widzenia w E-systemie. Bardzo szeroko, czyli np. 16mm u nas zamienia się w tylko 32mm, a tyle to i kit ma, a nawet mniej. Jedynie Peleng pozostaje, ale on jest dość drogi, OIDP koło 600-700zł, no i to fisheye. MZ nie warto sobie zawracać głowy szerokimi obiektywami na M42, lepiej do zbierać np. do Sigmy 10-20, ZD 11-22, czy też ZD 8.
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

  7. #7
    Banned Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    594
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    też tak myśle...nie ma co się aż tak bawić.a który z ww obiektywów polecacie?

  8. #8
    Moderator Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar dobas
    Dołączył
    May 2006
    Mieszka w
    Kiełpin / Karkonosze
    Posty
    2.756
    Siła reputacji
    86
    Moja galeria
    peleng - będzie ostrzył na nieskończoność na pewno i bez problemu !
    jednak cena za to szkło to obecnie jakaś porażka - dochodzi do 900 PLN

    każdy z obiektywów wymienionych do Esystemu jest inny

    10-20 - Sigmy nie ujrzał jeszcze światła dziennego w Polsce. Niby ghdzieś tam jest ale u zadnego przedstawiciela SIGMY nic o nim nie wiedzą (mowa o mocowaniu 4:3)

    11-22 Zuiko - bardzo dobre szkło jakościowo na pewno jest dobre optycznie zdania użytkowników są podzielone. Jedni twierdzą że nie warto inwestować w 11-22 mając jakieś szkło od 14mmbo przy tak wydanych pieniądzach zyskujesz nie wiele ogniskowej (ja tak sądzeę) są też ludzie, którzy twierdzą że kupili 11-22 i już go nie zdejmują z korpusu

    8 ZD - to też rybie oko czyli zakrzywia perspektywę wygina linie proste . nie każdy to lubi - ja nie przepadam na dłuższą metę, ale są tacy którzy uwielbiają takie zdjęcie - pocieszające jest że można prostować taką perspektywę
    info tutaj : https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=9708

    7 - 14 również ZUIKO - moim zdaniem niedościgniony ideał, doskonale skorygowane szkło uzupełniające zakres 14-54 (czy 14 42 / 14 -45)
    bardzo szeroko doskonale optycznie obiektyyw wykonany solidnie - ideał
    ma jeden mały minus jakim jest cena - chociaż za 4000 PLN można go już dostać co jest nie złym osiągnięciem !

    chodzą słuchy- nawet z oficjalnych źródeł że w roku 2008 ma się pojawić jeszcze jedno ZUIKO szerokokątne ale z klasy amatorskiej, czy ździebko wyższej - czyli ma być tanie. Kiedy i jakie tego nie wiadomo.

    Pelenga jesli upolujesz za psi pieniądz to nie ma się co wahać jeśli jednak nie trafisz go taniego - ja też bym brał zuiko

    pozdrawiam
    Dobas

  9. #9
    | OlyJedi Awatar suchar
    Dołączył
    Oct 2006
    Mieszka w
    Wa-wa
    Posty
    3.192
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez konradkkk Zobacz posta
    też tak myśle...nie ma co się aż tak bawić.a który z ww obiektywów polecacie?
    Tak naprawdę, co już napisał dobas, wszystko zależy od tego, czego ty potrzebujesz. Jeśli masz koło 2,5k i chcesz mieć szersze szkło do architektury i pejzażu, to ZD 11-22. A jak więcej, to 7-14. No, chyba, że chcesz fisha, to wtedy ZD 8. Sigmy zdaje się, że rzeczywiście jeszcze nie da się kupić. Poszukaj informacji na forum, bo o tych szkłach już mnóstwo zostało napisane i zdjęć też sporo znajdziesz.
    Pzdr
    Strona WŁASNA | Blog Portret Ulicy
    "Fotografujemy rzeczy, by usunąć je z umysłu" - Franz Kafka

Podobne wątki

  1. Konwerter szerokokątny - ostrość
    By bebe in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 4.07.10, 13:20
  2. Obiektyw szerokokątny w M42
    By MeWash in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 3.12.08, 00:00
  3. konwerter szerokokątny
    By chmiel75 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19.06.08, 23:45
  4. Konwerter szerokokatny czy sie oplaca?
    By seta_lp in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23.06.06, 18:35
  5. konwerter szerokokatny do c5050?
    By maja075 in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22.06.04, 07:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.