Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Olympus OMD EM10 MarkIII, 14-42, 40-150 początkujący

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Olympus OMD EM10 MarkIII, 14-42, 40-150 początkujący

    Witam,
    Zaczynam przygodę z fotografią bezlusterkową.
    Jestem baaardzo początkujący i potrzebuje pomocy.
    Mam Olympusa OMD EM10 MarkIII, obiektyw 14-42 i 40-150


    Czy ten model zapisuje zdjęcia we wszystkich formatach (np .jpg).?
    O czym powinienem wiedzieć w ogóle i od czego zacząć?
    Dodam, że trochę bawiłem sie lustrzanką Olympus E510, ale tylko trochę (totalny brak czasu).
    I jeszcze chciałbym dokupić jakiś sensowny teleobiektyw, jaki?
    Czytałem inne wątki, ale nie rozwiały one moich wątpliwości.

  2. #2
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    To w jakich formatach aparat zapisuje masz w instrukcji i menu. Teleobiektyw już masz. Dlaczego chcesz inny?

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    To w jakich formatach aparat zapisuje masz w instrukcji i menu. Teleobiektyw już masz. Dlaczego chcesz inny?
    Ktoś mi napowiadał o Tamronach (nie znam sie na tym zupełnie), że sa lepsze. Czy taki obiektyw, mimo, że ma inną średnice da sie zamocowac do tego aparatu? I czy w ogóle ma sens taka zamiana?
    I czy w ogóle jest jakis lepszy teleobiektyw niż 40-150 ??
    Czu obiektyw od lustrzanki da się jakos zainstalować do ww bezlusterkowca?

  4. #4
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Zaczynasz kombinować kompletnie w niewłaściwą stronę . Masz doskonały zestaw na start i te dwa obiektywy wystarczają na "dzieńdobry" do ogarnięcia wszystkiego . Popstrykaj trochę we wszystkich kierunkach , a dopiero potem szukaj co Cię ogranicza . Inaczej wydasz majątek na szkiełka lepsze /gorsze , ale żadne nie zrobi za Ciebie dobrej fotografii. Nie słuchaj Kolegów , tylko pstrykaj foty .

  5. #5
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Nie kombinuj z Canonami, Tamronami. Masz b. duży wybór m4/3 w Olympus, Panasonic, Sigma. Są lepsze i gorsze. Przejrzyj ich oferte, zastanów sie do czego będą Tobie potrzebne. Są lepsze i gorsze np. Oly Pro. ale to zupełnie inna półka cenowa. Podejmij j (jak pisze Hiszpan63) sam.

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Ja to bym jeszcze doradził kupić zamiast Olympus OMD EM10 MarkIII jego starszą wersję czyli OMD EM10 Mark II

    jest znacznie taniej, a nie wiem czy zauważysz różnice.
    Z tego co zostanie to można sobie jakąś fajną stałkę na początek przygód kupić, zobaczysz jaka jest różnica między kitami a jasnymi stałkami i tu dopiero zacznie się przygoda.
    Na start OMD EM10 Mark II + 14-42 EZ + 40-150 i np. 45 1.8 lub panasonic 25mm 1.7
    czasami mniej znaczy więcej..

  7. #7
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jurec
    Dołączył
    Oct 2010
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    1.562
    Siła reputacji
    106
    Moja galeria
    Ja bym proponował Panleica - bardzo fajna nazwa i można spotkać w telefonach - ktoś robi jaja, a wy się nabieracie .
    "A niekiedy wystarczy mi patrzeć na kamień"...

  8. #8
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.117
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    Ja to bym jeszcze doradził kupić zamiast Olympus OMD EM10 MarkIII jego starszą wersję czyli OMD EM10 Mark II jest znacznie taniej, a nie wiem czy zauważysz różnice.
    Z tego co zostanie to można sobie jakąś fajną stałkę na początek przygód kupić, zobaczysz jaka jest różnica między kitami a jasnymi stałkami i tu dopiero zacznie się przygoda.
    Na start OMD EM10 Mark II + 14-42 EZ + 40-150 i np. 45 1.8 lub panasonic 25mm 1.7
    A może ja sobie kupię OMD EM10 Mark II + 17 1.8 lub 17 2.8 na wycieczki i aby wykorzystać stare szkła do zabawy, adapter + mam samyang 8, zuiko 9-18, 35, 14-54 2.8, 40-150 3.5 , 14-42 i OM 50 1.8. Jak działają duże szkła w m. EM10 Mark II.
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

  9. #9
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar RafS
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Myślibórz
    Posty
    303
    Siła reputacji
    57
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez ajan Zobacz posta
    A może ja sobie kupię OMD EM10 Mark II + 17 1.8 lub 17 2.8 na wycieczki i aby wykorzystać stare szkła do zabawy, adapter + mam samyang 8, zuiko 9-18, 35, 14-54 2.8, 40-150 3.5 , 14-42 i OM 50 1.8. Jak działają duże szkła w m. EM10 Mark II.
    17 2.8 odradzam, miałem, sprawiał wrażenie mułowatego, a i jakość specjalnie optycznie też do mnie nie przemawiał.

    stare szkła niestety nie są demonami szybkości - delikatnie mówiąc - ja używałem tylko z 40-150 i 70-300, szału nie ma, da się jakoś z tym pracować, ale komfortu nie ma prawie wcale.

    to, co podałem wcześniej to chyba najtańszy zestaw do pokrycia na prawdę większości zastosowań na wycieczkach
    czasami mniej znaczy więcej..

  10. #10
    | OlyJedi Awatar ajan
    Dołączył
    Sep 2004
    Mieszka w
    SIEDLCE
    Posty
    1.117
    Siła reputacji
    154
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez RafS Zobacz posta
    17 2.8 odradzam, miałem, sprawiał wrażenie mułowatego, a i jakość specjalnie optycznie też do mnie nie przemawiał.

    stare szkła niestety nie są demonami szybkości - delikatnie mówiąc - ja używałem tylko z 40-150 i 70-300, szału nie ma, da się jakoś z tym pracować, ale komfortu nie ma prawie wcale.

    to, co podałem wcześniej to chyba najtańszy zestaw do pokrycia na prawdę większości zastosowań na wycieczkach
    OMD EM10 Mark II z jakim obiektywem [ M.Zuiko Digital 14-42 mm f/3.5-5.6 ED; M.Zuiko Digital 14-42 mm f/3.5-5.6 ED EZ; M.Zuiko Digital 14-42 mm f/3.5-5.6 II; M.Zuiko Digital 14-42 mm f/3.5-5.6 II R; ] a może z lepszym światłem może być PRO. Do fotografii krajobrazy, foto zbiorowe grupy, w ciasnym domu. Lubie fotografię dobrze wyostrzoną. Zestaw E-30 mnie nie zadowala.
    " Fotografując staraj się pokazać to, czego bez Ciebie nikt by tego nie zobaczył".

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 1.12.18, 18:35
  2. Pierwszy olympus -em10 mk2
    By Badtorro in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18.02.17, 21:41
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13.07.16, 00:38
  4. Olympus omd em5 czy em10 mkii - Co wybrać.
    By orbiitt in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14.10.15, 09:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.