Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Raw Therapee 5.6 wydany

  1. #1
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria

    Raw Therapee 5.6 wydany

    wydany dnia 2019-04-20
    RawTherapee zapewnia wybór potężnych narzędzi, dzięki którym możesz ćwiczyć sztukę tworzenia surowych zdjęć. Pamiętaj, aby przeczytać RawPedia, aby zrozumieć, jak działa każde narzędzie, abyś mógł go w pełni wykorzystać. Świetnym miejscem do rozpoczęcia jest artykuł „ Pierwsze kroki http://rawpedia.pixls.us/Getting_Started”.
    Kliknij „Strona główna http://rawpedia.rawtherapee.com/Main_Page” w lewym górnym rogu po przeczytaniu tego artykułu, aby zobaczyć wszystkie inne artykuły.

    Jeśli znajdziesz problem, nie zatrzymuj go dla siebie. Dowiedz się, jak napisać przydatne raporty o błędach http://rawpedia.pixls.us/How_to_writ...ul_bug_reports, aby rozwiązać problem.

    Porozmawiaj z innymi użytkownikami i programistami na naszym wspólnym forum
    https://discuss.pixls.us/c/software/rawtherapee.
    Możesz także prowadzić czat na żywo za pomocą IRC http://rawpedia.rawtherapee.com/IRC - nie wymaga instalacji.
    Ściągnij
    • Instalator Windows jest dostępny na naszej stronie Pobieranie
    https://rawtherapee.com/downloads.
    • Obraz dysku macOS jest również dostępny na w/w stronie.
    • Użytkownicy Linuksa mogą pobrać RawTherapee ze swoich menedżerów pakietów lub pobrać aplikację AppImage ze strony pobierania .

    Wiadomości istotne dla fotografów
    RawTherapee obsługuje większość formatów raw, w tym Pentax i Sony Pixel Shift, Canon Dual-Pixel oraz te z czujników Foveon i X-Trans. Jeśli zastanawiasz się, czy obsługuje on surowy format twojego aparatu, najpierw pobierz RawTherapee i spróbuj sam. Jeśli nieobsługiwany format nie jest obsługiwany, albo nie zostanie otwarty, albo podgląd na karcie Edytor będzie wyglądał na czarny, biały lub będzie miał silny odcień koloru - zwykle w kolorze magenta. W takim przypadku przeczytaj artykuł RawPedia „ Dodawanie obsługi nowych formatów raw”.

    Aby efektywnie korzystać z RawTherapee, powinieneś wiedzieć, że:
    • Możesz przewijać wszystkie panele za pomocą kółka myszy.
    • Możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy nazwę narzędzia, aby automatycznie rozwinąć go podczas zwijania wszystkich innych.
    • Aby zmienić wartości suwaka lub listy rozwijanej za pomocą kółka przewijania myszy, przytrzymaj klawisz Shift. Dzięki temu można bezpiecznie przewijać panele bez przypadkowej zmiany suwaka lub innego ustawienia narzędzia.
    • Wszystkie krzywe obsługują klawisze Shift i Ctrl podczas przeciągania punktu. Shift + przeciąganie powoduje, że punkt jest przyciągany do znaczącej osi (góra, dół, przekątna, inne), podczas gdy Ctrl + przeciąganie powoduje, że ruch myszy jest bardzo precyzyjny, co pozwala na precyzyjne pozycjonowanie punktów.
    • Istnieje wiele skrótów klawiaturowych, dzięki którym praca z RawTherapee jest znacznie szybsza i zapewnia większą kontrolę. Upewnij się, że zapoznałeś się z nimi na stronie „ Skróty klawiaturowe ” RawPedia !
    Nowe funkcje od 5.5:
    • Obsługa Pseudo-HiDPI, dla gładkiego i ostrego interfejsu użytkownika bez względu na rozmiar ekranu. Tryb Pseudo-HiDPI jest domyślnie wyłączony, włącz go w Preferencje> Ogólne> Wygląd. Skalowanie w RawTherapee zależy od rozmiaru czcionki, DPI i skalowania wyświetlania. Podczas gdy skalowanie zostało przetestowane pod kątem poprawnego działania w systemach Windows, Linux i macOS, istnieją pewne tryby wyświetlania systemu MacOS, które są z nim niekompatybilne, w szczególności te tryby z rozszerzeniem „(HiDPI)” w ustawieniach ekranu MacOS. Niektóre wersje macOS (10.14. *) Wydają się nie wyświetlać żadnych trybów, w takim przypadku użytkownik musi spróbować.
    • Możliwość przenoszenia narzędzi do nowej karty Ulubione .

    • Profil przetwarzania „ Unclipped ”, aby ułatwić zapisywanie obrazu przy zachowaniu danych w całym zakresie tonalnym.
    • Regulowane przez użytkownika ustawienia płytek na wątek w Preferencje> Wydajność dla użytkowników, którzy chcą znaleźć optymalne wartości dla swojego systemu. Domyślna wartość 2 płytek na wątek działa najlepiej ogólnie.
    • Setki optymalizacji prędkości, poprawki błędów i ogólne ulepszenia.
    RawTherapee i inne projekty open-source wymagają dostępu do przykładowych plików raw z różnych marek i modeli aparatów, aby poprawnie obsługiwać te formaty raw. Możesz pomóc, przesyłając surowe pliki do RPU: https://raw.pixls.us/
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  2. #2
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Zapomniałem podać, że wreszcie można ustawić w Preferencjach GIMP-a, RAW Therapee jako wywoływacz RAW i działa poprawnieKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2019-04-25_180337.png
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	30,1 KB
ID:	210843
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  3. #3
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta
    ...Wiadomości istotne dla fotografów
    RawTherapee obsługuje większość formatów raw, w tym Pentax i Sony Pixel Shift, Canon Dual-Pixel oraz te z czujników Foveon i X-Trans. Jeśli zastanawiasz się, czy obsługuje on surowy format twojego aparatu, najpierw pobierz RawTherapee i spróbuj sam. Jeśli nieobsługiwany format nie jest obsługiwany, albo nie zostanie otwarty, albo podgląd na karcie Edytor będzie wyglądał na czarny, biały lub będzie miał silny odcień koloru - zwykle w kolorze magenta. W takim przypadku przeczytaj artykuł RawPedia „ Dodawanie obsługi nowych formatów raw”....
    Proszę nie odczytywać tej wypowiedzi jako "złośliwość", "czepienie się".
    Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby RawTherapee nie odczytał pliku RAW. Nawet wówczas gdy zainstalowana wersja RT była powiedzmy 2 lata starsza, od aparatu (pliku RAW).
    Przykładowo RT 5.4 nie ma żadnego problemu aby odczytać RAW (ORF) z aparatu OMD EM1 Mark II, a bodajże są 2 lata różnicy w powstaniu programu i aparatu (dokładnie już nie powiem). W każdym razie RT odczytuje RAW-y z puszek, które są dopiero w fazie projektów i nie ma z tym problemu ( w zasadzie wszystko odczytuje, w każdym razie nie spotkałem się tu kiedykolwiek z problemem). Zachodzi ewentualne pytanie, czy to dobrze, czy źle ?
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27.04.19 o 18:06
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  4. #4
    | OlyJedi Awatar zbyma72age
    Dołączył
    Jul 2006
    Mieszka w
    Tarnowo Podgórne
    Posty
    697
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Moja informacja była tłumaczeniem ze strony RAWTherapee, nic nie zmieniałem.
    Moim celem było przekazanie informacji czytelnikom tylko polsko języcznym.

    A czy to dobrze czy to źle to pytanie rozumiem retoryczne.
    "Kiedy się chce otrzymać dobrą odpowiedź, trzeba zadać dobre pytanie"

  5. #5
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.568
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez zbyma72age Zobacz posta
    ...A czy to dobrze czy to źle to pytanie rozumiem retoryczne.
    Można tak powiedzieć.
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

Podobne wątki

  1. Raw therapee
    By ahutta in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 72
    Ostatni post / autor: 30.05.14, 12:44
  2. Hugin 2013.0.0 wydany dnia 27-10-2013r
    By zbyma72age in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 5.11.13, 21:45
  3. Raw Therapee 2.3beta (po polsku!)
    By mathu in forum Cyfrowa ciemnia
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 7.02.08, 22:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.