Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Olek 40-150 Pro czy PanaLeica 50-200?

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria

    Olek 40-150 Pro czy PanaLeica 50-200?

    Czesc. Jak w temacie, potrzebuje porady.
    Pomimo wrazenia, ze system umiera przebudowuje troche zasob obiektywow. Powoli wyewoluowaly tez moje potrzeby-w strone czestszego uzywania dlugich obiektywow. Po kilku dniach prob Olka 40-150pro z telekonwerterem wyrwalam na aukcji ...uzywka Olka 300mm.
    Teraz pozostaje dlugi zoom.
    Mam obecnie Panasa 100-300 i Panasa 40-175, lekkie ale ciemne.
    Chce zastapic jednym z wymienionych w tytule. Sklaniam sie do Olka + telekonwerter ale mam watpliwosci. Beda pracowaly z aparatami Olka.
    Olek-chyba lepszy optycznie (Leici nie udalo mi sie sprobowac). Transmisja mi odpowiada. I telekonwerter bylby tez do juz nabytej 300.
    Leica-lzejsza. Jak policzyc Olka z tym kolnierzem do statywu i oslona to sporo lzejsza. I ma srednice filtra, ktora umozliwia mi pozostanie przy uzywanym systemie filtrow. Ale drozsza. Ciemniejsza. Nie wiem jak optycznie, jakie da kolorki. Stabilizacja pewnie nie bedzie wspolpracowala z korpusem.
    Do lasu tropikalnego to chyba bym nie nosila ani jednego ani drugiego, chyba ze na jakies bardzo krotkie wyprawy. Czyli na spacery i wyjscia/wyjazdy typowo fotograficzne. Raczej do widoczkow, moze jakies zywe stworzenia dajace sie blisko podejsc.

    Moze ktos foci ta Leica? Zdjecia z Flickra niewiele mowia.

  2. #2
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Tak małe różnice je dzielą, jakość końcowa będzie pewnie nie do odróżnienia (oba doskonałe). Więc czy znajdziesz jakieś zdjęcia czy nie , nie dadzą ci chyba żadnej podpowiedzi. Zasugeruj się wielkością , ciężarem , ogniskową. Jak byś brała częściej na wyjazdy, to jednak leica zgrabniejsza i ciutke fajniejszy zakres, Olek kusi znów jaśniejszym końcem, ale nie sądzę , że lepszy na końcu . I jeśli masz już 300 pro , to konwerter olkowy przyda się do obu szkieł. Ta leica dość mocno przewartościowana to druga sprawa, a używek brak.

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2017
    Mieszka w
    Valence FR/Kourou (Gujana Francuska)/Warszawa
    Posty
    189
    Siła reputacji
    32
    Moja galeria
    Chcesz powiedziec, ze konwerter olkowy bedzie pasowal rowniez do Leici? Bo ja kombinowalam, ze dupki owszem musza miec takie same ale juz czesc od obiektywu, znajac podejscie producentow sprzetu, raczej nie.
    Konwerter najtaniej wypada w pakiecie z obiektywem. Zreszta kupowanie odzielnie uzywek na ebayu zbliza juz cene do nowego kompletu Olek plus konwerter na amazonie fr, z 2letnie gwarancja.

    Ciezar jest istotnym argumentem bo moje zycie stalo sie niestety bardzo wyjazdowe i walizka podreczna ze szklem jest tachana po lotniskach i peronach dosyc czesto. Ale jak juz zmieniam to wollabym nie zalowac decyzji. Niestety Lejki nie da sie latwo znalezc do sprobowania. W sklepach tez trudniej niz Olka, tak zeby chociazby wziac do reki i moc docenic roznice zgrabne (wg obrazkow) gabaryty. A obrazek z Olka bardzo mi sie spodobal. Z konwerterem to daje bodajze 210/4, nawet kilka ptaszkow wyszlo.
    I to przeszacowanie mnie denerwuje, choc cenowo sie ciut zrownowazy mozliwoscia uzywania posiadanych filtrow.

    A jak autofocus Leici bedzie pracowal na Olku? Chyba nikt nie narzekal na taka kombinacje?

    Masz moze te Leice?

  4. #4
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez canimo Zobacz posta
    Czesc. Jak w temacie, potrzebuje porady.
    Pomimo wrazenia, ze system umiera przebudowuje troche zasob obiektywow. Powoli wyewoluowaly tez moje potrzeby-w strone czestszego uzywania dlugich obiektywow. Po kilku dniach prob Olka 40-150pro z telekonwerterem wyrwalam na aukcji ...uzywka Olka 300mm.
    Teraz pozostaje dlugi zoom.
    Mam obecnie Panasa 100-300 i Panasa 40-175, lekkie ale ciemne.
    Chce zastapic jednym z wymienionych w tytule. Sklaniam sie do Olka + telekonwerter ale mam watpliwosci. Beda pracowaly z aparatami Olka.
    Olek-chyba lepszy optycznie (Leici nie udalo mi sie sprobowac). Transmisja mi odpowiada. I telekonwerter bylby tez do juz nabytej 300.
    Leica-lzejsza. Jak policzyc Olka z tym kolnierzem do statywu i oslona to sporo lzejsza. I ma srednice filtra, ktora umozliwia mi pozostanie przy uzywanym systemie filtrow. Ale drozsza. Ciemniejsza. Nie wiem jak optycznie, jakie da kolorki. Stabilizacja pewnie nie bedzie wspolpracowala z korpusem.
    Do lasu tropikalnego to chyba bym nie nosila ani jednego ani drugiego, chyba ze na jakies bardzo krotkie wyprawy. Czyli na spacery i wyjscia/wyjazdy typowo fotograficzne. Raczej do widoczkow, moze jakies zywe stworzenia dajace sie blisko podejsc.

    Moze ktos foci ta Leica? Zdjecia z Flickra niewiele mowia.
    Kup Olympusa 40-150 pro + telekonwerter. Wyjdziesz lepiej na tym zestawie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  5. #5
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Miałem na myśli używanie tego konwertera do obiektywów olka , do leica może nie pasować. Jeśli zas kupisz leica i podepniesz pod korpus , to o autofocus się nie martw , będzie smigal. Ale też bym obstawiał 40-150 .

  6. #6
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Olympus M.Zuiko Digital MC-14 1.4x Telekonwerter współpracuje tylko z Olympusem 40-150 PRO i 300.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #7
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Ten konwerter nie ma sensu. Popatrz na testy optycznych. To samo uzyskasz powiekszając cyfrowo obrazek.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #8
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Ten konwerter nie ma sensu. Popatrz na testy optycznych. To samo uzyskasz powiekszając cyfrowo obrazek.
    Miałeś? Próbowałeś? Pewnie to nieistotne dla Ciebie. Ważna negacja!?
    Ja mam, korzystam i stwierdzam, że nie masz racji!

  9. #9
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez DzejPi Zobacz posta
    Miałeś? Próbowałeś? Pewnie to nieistotne dla Ciebie. Ważna negacja!?
    Ja mam, korzystam i stwierdzam, że nie masz racji!
    Miej żal do optycznych. Z testów wyszło, że ten konwerter działa jak zoom cyfrowy, a zestawieniu z 40-150 nawet trochę gorzej
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #10
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Miej żal do optycznych. Z testów wyszło, że ten konwerter działa jak zoom cyfrowy, a zestawieniu z 40-150 nawet trochę gorzej
    Dobrze, że ja trafiłem na b. dobry egzemplarz a im się trafił gorszy.

Podobne wątki

  1. PanaLeica 25mm/1.4 m43 klekocze
    By Willy in forum Obiektywy micro 4/3
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20.01.16, 10:25
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 2.05.14, 23:18
  3. E-Olek z USA...
    By Karol in forum E-System
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 28.05.08, 19:32
  4. Olek IS-300
    By Morlok in forum Analogi Olympus i nie tylko
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18.12.07, 10:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.