Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Aparat do makro

  1. #11
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Nie każdy aparat ma wizjer. Jeżeli wizjer taki posiada i jest to wizjer elektroniczny, a matryca aparatu jest stabilizowana, to w wizjerze będzie obraz poddany stabilizacji na matrycy.

  2. #12

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    W moim aparacie mimo że wizjer jest elektroniczny a aparat ma stabilizację matrycy, obraz w wizjerze nie jest zamrożony , tak jak to jest przy stabilizacji optycznej.Teraz w zasadzie biorę pod uwagę trzy aparaty ,OM-D E M10MKII OM-D E M5,Panasonic gx80 interesuje mnie jak to jest w tych aparatach.

  3. #13
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    "Zamrożony"? Nie wiem co masz na myśli. Może wypowiedzą się jacyś lepsi znawcy stabilizacji, ale ja zawsze uważałem,że jeżeli matryca jest stabilizowana, a w wizjerze jest obraz z tej matrycy, to musi on być też po działaniu stabilizacji. Nie wiem jakby to mogło być inaczej. To nie jest lustrzanka, gdzie w wizjerze jest obraz odbity z lusterka i tam faktycznie jest, tak jak piszesz (stabilizacja w obiektywie stabilizuje obraz w wizjerze, a stabilizacja matrycy - nie).
    Ostatnio edytowane przez psl ; 4.02.19 o 19:52

  4. #14
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.003
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    "Zamrożony"? Nie wiem co masz na myśli. Może wypowiedzą się jacyś lepsi znawcy stabilizacji, ale ja zawsze uważałem,że jeżeli matryca jest stabilizowana, a w wizjerze jest obraz z tej matrycy, to musi on być też po działaniu stabilizacji. Nie wiem jakby to mogło być inaczej. To nie jest lustrzanka, gdzie w wizjerze jest obraz odbity z lusterka i tam faktycznie jest, tak jak piszesz (stabilizacja w obiektywie stabilizuje obraz w wizjerze, a stabilizacja matrycy - nie).
    Się pozwolę delikatnie nie zgodzić:
    EM10 II
    Revuenon 200 mm
    Manualnie dla IS ustawiam 200 mm. Celuję w obiekt - wszystko lata. Pół wcisk spustu stabilizuje obraz.
    Oczywiście obiektyw pewnie 30 letni, stary, wtedy nie wiedzieli co to stabilizacja.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  5. #15
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Zatem stabilizacja włącza się na "półwcisku".

  6. #16

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Pisząc zamrożony miałem na myśli to, że obraz w wizjerze nie trzęsie co widać zwłaszcza przy teleobiektywach. w moim aparacie Sony a77 obraz w wizjerze nie jest stabilizowany nawet na "półwcisku"zrobili to dopiero w a77II dlatego wolałem zapytać jak to jest w aparatach olympusa czy panasonic.

  7. #17
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    W przypadku wizjera elektronicznego podczas robienia zdjęć praca stabilizacji (zarówno tej w obiektywie jak i tej poprzez ruchy matrycy) musi być widoczna w wizjerze - wynika to z konstrukcji aparatu. Podczas podglądu zdjęcia już po jego zrobieniu nie bardzo wiem, jak miałbyś oglądać pracę stabilizacji - możesz co najwyżej ocenić czy zdjęcie nie jest poruszone.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez tgm Zobacz posta
    W moim aparacie mimo że wizjer jest elektroniczny a aparat ma stabilizację matrycy, obraz w wizjerze nie jest zamrożony , tak jak to jest przy stabilizacji optycznej.Teraz w zasadzie biorę pod uwagę trzy aparaty ,OM-D E M10MKII OM-D E M5,Panasonic gx80 interesuje mnie jak to jest w tych aparatach.
    Jak to sobie technicznie wyobrażasz? Obraz w wizjerze elektronicznym jest tworzony z sygnałów zbieranych z matrycy - zatem efekty działania stabilizacji zarówno poprzez ruchy elementów optycznych obiektywu jak i poprzez ruchy matrycy muszą być widoczne w wizjerze. To po prostu wynika z konstrukcji aparatu.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  8. #18

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Posty
    7
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    No jednak nie w każdym aparacie z wizjerem elektronicznym jest widoczna praca stabilizacji [ np we wszystkich starszych lustrzankach Sony tego nie ma ] natomiast nie twierdzę że widać prace stabilizacji na podglądzie zdjęcia.

  9. #19
    | OlyJedi Awatar wyszomir
    Dołączył
    Mar 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Posty
    7.787
    Siła reputacji
    377
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez tgm Zobacz posta
    No jednak nie w każdym aparacie z wizjerem elektronicznym jest widoczna praca stabilizacji [ np we wszystkich starszych lustrzankach Sony tego nie ma ] natomiast nie twierdzę że widać prace stabilizacji na podglądzie zdjęcia.
    Ciekaw jestem, jak to w/g ciebie zrealizowali że w elektronicznym wizjerze nie jest widoczna praca stabilizacji. Aby to zrealizować wizjer musiałby pobierać sygnały nie z matrycy obrazowej, a z drugiej, niestabilizowanej matrycy. Owszem, był jeden aparat z dodatkową niestabilizowaną matrycą - Olympus E-330 - ale on miał wizjer optyczny a sygnały z dodatkowej matrycy służyły do tworzenia obrazu na ekraniku LCD. Jeśli nie widziałeś w wizjerze elektronicznym efektów pracy stabilizacji, to albo nie była ona włączona, albo tak nieskuteczna, że efektów jej pracy nie było widać.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

  10. #20
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Pracę stabilizacji (tzn to zmniejszenie drgań obrazu w wizjerze czy na LCD) będziesz widział wówczas gdy jest w nią wyposażony obiektyw , lub też w niektórych nowych aparatach, gdzie jest jest tzw stabilizacja pięcioosiowa. We wszystkich lustrzankach Sony (poza chyba a99 II) stabilizacja pracowała tylko w momencie otwarcia migawki.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 24.08.14, 12:00
  2. Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 13.09.11, 07:34
  3. ZD50 Makro + EC20 - zdjęcia makro
    By C+ in forum E-System
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 9.04.08, 08:16
  4. Makro kompaktem, a makro lustrem
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22.09.07, 13:25
  5. Aparat Mam aparat olympus d-545 zoom.
    By corincori in forum Aparaty kompaktowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24.08.05, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.