Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Dobre filmy :)

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria

    Dobre filmy :)

    Cześć,

    Bardzo, ale to bardzo potrzebuję porady, bo powiem szczerze, że głowa mi już puchnie od czytania recenzji, testów i porównywania, gdzie taniej, gdzie drożej, podczas gdy, rzeczywistość często odbiega od tego co jest w internecie - szczególnie pod kątem jakości filmów.

    Pytanie zasadnicze, czy do kwoty 2 500-3 000 zł, można kupić aparat cyfrowy z wymienną optyką, który będzie mógł wyprodukować filmy w dobrej jakości?

    Zdaję sobie sprawę, że obiektyw jest bardzo ważny, ale aparat chyba również i tutaj, efektem moich poszukiwań jest lumix gx80, (aktualnie body można kupić za 1700-1800 zł), ze względu na: filmy 4k, ponoć bardzo dobrą stabilizację, AF, niewielkie rozmiary i ponoć nie zbyt skomplikowaną obsługę.

    Tak ogólnie to jestem na etapie hobby, gdzie często robię zdjęcia, filmiki swoim telefonem, czasem pożyczam od kogoś znajomego aparat, ale np. jak idę na spacer z psem, to żeby nagrać filmik, potrzebuję dobrej stabilizacji (to nie ten etap, gdy będę chodził ze statywem) i ogólnie chciałbym zacząć coś montować, a nie tylko na IG wrzucać, krótkie filmiki. Mam różne pomysły na (w moim odczuciu) wartościowe filmy (takie 3 minutowe), ale od paru lat hamuje mnie fakt, że nie wiem jaki aparat kupić, a budżetu też nie mam takiego by na wstępie pozwolić sobie na wydatek 5tys. To dopiero początek, zdaję sobie sprawę, że im dalej las, tym więcej drzew i to nie jest tanie hobby, ale o ile rozumiem, że będę musiał w przyszłości dokupić jakiś lepszy obiektyw, to wolałbym nie nastawiać się, że po paru miesiącach okaże się, że aparat jest do kitu, bo stabilizacja to w rzeczywistości tylko na statywie, a filmy 4k, to dają radę ale tylko na tv z 4k...

    Stąd prośba o pomoc.

    Podsumowując:

    Aparat głównie pod kątem filmów (ale zdjęcia też lubię robić, stąd nie chcę kupić kamery)
    nie lustrzanka
    (rozmiar jest ważny )
    kwota <3000 zł
    Najlepiej nowy
    Dobra stabilizacja
    Filmy 4k*
    (czy to jest niezbędne aktualnie? to już chętnie się dowiem od Was)

    Tematyka filmów: jazda ekstremalna na rowerze (ale nie w opcji gopro), dynamicznie bawiące się psy , czasem przyroda.

    Będę naprawdę wdzięczny za pomoc

    p.s. przejrzałem parę wątków, ale nie znalazłem tego co mnie interesuje. Inni szukają bardziej pod kątem zdjęć, w tym przedziale cenowym, a ja bardziej pod kątem filmów.

    p.s. 2. jeśli jednak faktycznie w tej cenie kamery wygrywają nad aparatami to też będę wdzięczny za info, naprawdę wszelkie sugestie mile widziane.

    p.s. 3. zależy mi też na robieniu zdjęć, mimo wszystko nie chciałbym samej kamery, chyba, że naprawdę nie będzie innego wyjścia
    Ostatnio edytowane przez dzisiajijutro ; 30.01.19 o 13:07

  2. #2

    Dołączył
    Jan 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    2
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    https://www.youtube.com/watch?v=I0lFfVxjhHg znalazłem filmik robiony tym aparatem i wygląda naprawdę dobrze... o ile faktycznie to jest ten aparat.

  3. #3
    Animator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar gulasz
    Dołączył
    Mar 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    7.301
    Siła reputacji
    364
    Moja galeria
    generalnie się nie znam - ale z tego co słyszałam to najlepsze filmy wychodziły z SONY - i często w cenie niekoniecznie niższej niż ta wymieniona w pierwszym poście..
    pytanie też dla tych bardziej obeznanych z materią, niż ja - co dla Ciebie kryje się pod pojęciem "dobry" ( pewnie ten film z powyższego postu może pomoże)
    Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś SAM...
    Życie jest zbyt krótkie by przejmować się porażkami..

    gulasz się szlaja - za królikami, po górach, Kambodża'17, Kolumbia'18, Islandia'22



Podobne wątki

  1. Czy to dobre zdjęcie?
    By klapouch in forum Nasze zdjęcia - wątki autorskie
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16.05.09, 21:09
  2. Przepalenia złe i dobre?
    By Dar-i-jush in forum Porady dotyczące fotografii
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25.03.09, 17:14

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.