Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Panasonic gx80 czy gx9 a może olympus pen F?

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    86
    Siła reputacji
    20
    Moja galeria

    Panasonic gx80 czy gx9 a może olympus pen F?

    Zastanawiam sie nad zakupem nowszego korpusu, który bedzie troche lepiej sie trzymal w ręku niż. np mój obecny panasonic gm5 z relatywnie ciężkim obiektywem np. 25/.14 {brak gripa itp.} , może z lepszą matrycą,lepszym{?} wizjerem, odchylanym lcd itp.Biore pod uwagę panasonica gx80, gx9 ...lub tez cos w stylu olympusa pena F.Gx80 mialem okazje pomacac i wydaje sie ok. znane mi menu.Gx9 i pen F ZNANE TYLKO Z OPISÓW i obrazków.Generalnie cała strona uzytkowa Olympusów,menu itp. niezbyt mi lezy i zdecydowanie wole te panasonikowe.O panasonicu gx9 przeczytałem, ze sa licznie zglaszane problemy z ostroscia zdjec {ibis} a tych problemów nie ma starszy gx80, więc zakup tego 1-szego bylby onarczony ryzykiem.Dlatego jesli chciałbym lepszej {?}} matrycy,lepszego wizjera i bezproblemowej stabilizacji to moze jednak olympus pen F { nie mialem w reku,nieznana mi ergonomia,nieprzyjazne {?} menu,brak gripa a ja chce jednak niewielkie i maxymalnie lekkie body, ponoć fajne jpegi i te czarno-białe}.Posiadane obiektywy to głównie panasonic np;. :14,15,20,25 i i obawia,m sie, czy nie byloby problemu z olympusem penem F.
    Podsumowując :gdyby nie obawa przed problemami ze stabilizacją w gx9 to bym go kupił,natomiast gx80 z podobna do mojego gm5 matryca nie jest aż takim magnesem.Olypus pen F nieznana mi ergonomia,interface,menu,nie{?}kompatybilnosc z obiektywami i chyba już troche leciwa konstrukcja ?
    Zab wszelkie rady z góry dziekuje.Gdyby nie "taki sobie" obiektyw w fuji x100F {mialem kiedys x100} to pewnie bym taki nabył i starczyłby mi na 90 procent moich potrzeb.Porównując ceny {n np. olympus pen F} i wagę to zaczynam sie zastanawiac nad sony a7 {480g}plus 35/2.8 {120g}, ktory to zestaw nie odbiega wagowo od takiego pena f czy panasa gx9 z odpowiednim obiektywem .Jak sie popusci mysli to nie wiadomo dokąd sie zajedzie}}}}
    Ostatnio edytowane przez andrzejeko ; 27.01.19 o 14:50

Podobne wątki

  1. Panasonic gx80
    By szamaniec in forum Korpusy micro 4/3
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 30.11.17, 12:29
  2. Panasonic GX80 vs Olympus Olympus OM-D E-M10 Mark II
    By luzaczek82 in forum Co kupić ?
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20.08.17, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.