Strona 13 z 26 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 255

Wątek: M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4.5 TC1.25x IS PRO

  1. #121
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.591
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    O tym problemie z bagnetem mówisz od zawsze. Tylko, że to taki problem, jak dla ludzi z 4/3 problem z bagnetem lustrzanek OM. Nikt nie używa tak starych szkieł. Nie dają się podpiąć bez minimalnej przeróbki szkła Non-Ai, czyli maualne, która to seria się skończyła na początku lat 70-tych ubiegłego stulecia. Uważasz, że to jest ból głowy dla amatora? Litości. Dla zawodowca też nie. Dla posiadacza bezlusterkowca - absolutnie nie, bo może podpiąć wszystko, w tak starych manualach i tak nie ma AF ani styków
    Canon zapowiada wprowadzenie body DX z bagnetem R. Od samego pojawienia się Canon R mówiłem, że zrezygnują prędzej czy później z Canona M. I tak będzie.
    Jak tam u Canona z kompatybilnością szkieł EF-S z body pełnoklatkowymi? Współczesnymi szkłami, nie antykami sprzed 50-ciu lat. U Nikona żaden problem, wszystko hula, nawet można pracować na obszarze FF (popularne jest używanie obiektywu 35 DX na FF, kryje całą klatkę, daje większą winietę). To jest przynęta.
    Niestety u Nikona jest mnóstwo na start, czyli mam pogląd dokładnie przeciwny do Twojego. Nie tylko ja mam taki pogląd - np linia lustrzankowa szkieł 1.8 u Nikona jest kompletna, u Canona tego brakuje (to zauważaja np na optyczne.pl), na Zetkach też lecą cały czas z linią 1.8. ostatnio Nikon sie opuścił w liniach Pro. Teraz prawie wszyscy nikoniarze używają Sigm Artów by mieć dobre 1.4. Taka prawda.
    U Canona sie nie przesiądziesz bezboleśnie z Canona M na Canona R. W Nikonie z Z50 na Z5 tak. Choć generalnie powtórzę, ci co mają naj, najtańsze aparaty mają je tylko ze szkłem kitowym.
    Nikon Z50 z obiektywem kitowym to 3550 zł.
    Canon RP z kitem - to 4.900 zł
    fakt, Nikon Z5 z kitem to 7.000, ale to nowy sprzęt o wyższych możliwościach niż stary Canon RP.
    W lustrzankach D3500 z kitem cena poniżej 2000 zł.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 27.11.20 o 10:28

  2. #122

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Uważasz, że stałki 1.8 to wysoka linia? A istnieje ciemniejsza seria?
    Canon na starcie miał jakies tanie bezlustro?
    Sony robiło inaczej, bo musiało. Lustrzanki zarżneli wzorowo. Canon i Nikon nie. Nikon patrzy na Canona, nie na Sony. Nie bez powodu. Zobacz jaki jest odwrót od Sony. Mnóstwo użytkowników wróciło do bezluster Nikona i Canona.
    Do Z50 można używać szkieł FF. Myślisz, że do najtańszych lustrzanek ktoś kupuje cos innego niż kitowe zoomy? 90% uczniów w szkole ma DX z 18-55 lub 18-105. Kolejny ich obiektyw o ile mają to 50/1.8 .. który jest .. pełnoklatkowy. I dobre, bo jak się potem człowiek przesiada z DX na FX to nie musi zmieniać całej szklarni. Mam taką dziewczynę, która by zmieniła body na FF, ale ma 35 mm DX i 18-105 DX i to ją powstrzymuje.

    Nikon nie patrzy na Canona bo już dawno nie mają kontaktu wzrokowego. Jego konkurentem jest SONY nie Canon.
    NIKON nie zarżnął lustrzanek ale zarżnął swoje wyniki finansowe. Postrzegasz to jako sukces firmy? SONY uśmierciło lustrzanki ale odniosło spektakularny sukces jeśli chodzi o bezlustra. To przykład doskonałego podejścia biznesowego.
    Ludzie powracający do Nikona? Gdzie ten tłum? To raczej jednostki. Natomiast podział tortu ML po wprowadzeniu iluś tam nowych modeli na rynek musiał się zmienić to jasne. Gdyby tłum odwrócił się od SONY i pobiegł do Nikona to Nikon nie musiałby wprowadzać restrukturyzacji. Firma jest na skraju upadłości a Ty Jacku cały czas chyba pozostajesz w świadomości Nikoniarza sprzed 10 lat czyli użytkownika drugiej firmy fotograficznej świata z wieloletnią, niczym nie zagrożona pozycją. To się chyba zmieniło? Jak będzie nie wie nikt. Miejmy nadzieję, że NIKON się podniesie. Dla mnie może być znów druga firma albo i pierwsza firma. Czy da się utrzymać taką firmę na sprzęcie PRO? Jak myślisz? Ja myślę, że się nie ale....

  3. #123
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Gdyby tłum odwrócił się od SONY i pobiegł do Nikona to Nikon nie musiałby wprowadzać restrukturyzacji. Firma jest na skraju upadłości
    zapewne masz wiadomości z pierwszej ręki

  4. #124

    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    77
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    A ja mając Canona 2 L i kilka szkieł z najwyższej półki przed L przeszedłem do Olympusa.
    Szkła bez pro są jakościowo lepsze od Canona . Nowe mają zastraszającą cenę ale używki są dostępne w dobrej cenie.
    Canon i Nikon przespał bezlusterkowce - Canon się obudził Nikon też. Niestety marketing w jednej i drugiej firmie jest zbliżony do tego który funkcjonował przy lustrzankach. W erze gdy są telefony to już nie działa. Canon wyszedł nieco przed Nikona wypuszczając dużo więcej i szybciej nowe modele w których coś udoskonala. Dyskusja odbiegła od obiektywu a weszła na politykę marketingową na którą nie mamy wpływu. Sony tak jak Olympus ciągle ulepsza to co ma a w erze cyfry czasem wystarczy zmienić oprogramowanie w tym co już jest dobre. A że sony ma więcej funduszy to i więcej daje na reklamę. Cieszmy się tym co mamy bo to naprawdę fajny sprzęt.

  5. #125

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Czy ktoś wie kiedy 150-400 będzie do przetestowania w Polsce?


    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    zapewne masz wiadomości z pierwszej ręki
    Opieram się na oficjalnych, publikowanych danych a nie na wizjach użytkowników for internetowych. Wystarczy sprawdzić prognozę sprzedaży aparatów Nikona z wymienną optyką. Rozumiem, że jesteś kolejnym użytkownikiem, który danych nie widział ale chce zabrać głos w temacie tylko nie wiem po co ?

  6. #126
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Pisanie tekstów "firma jest na skraju upadłości" jest typowe dla internetowych znawców od wszystkiego.

  7. #127
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Może to nie jest skraj upadłości, ale takie hasła jak:

    - ograniczenie asortymentu,
    - koncentracja na rynku PRO,
    - przenoszenie produkcji,

    brzmią znajomo i wiemy jak się to skończyło.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #128

    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    88
    Siła reputacji
    29
    Moja galeria

  9. #129

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Pisanie tekstów "firma jest na skraju upadłości" jest typowe dla internetowych znawców od wszystkiego.

    Czyli tak jak sądziłem, nie czytałeś danych ale chcesz pogadać.

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Może to nie jest skraj upadłości, ale takie hasła jak:

    - ograniczenie asortymentu,
    - koncentracja na rynku PRO,
    - przenoszenie produkcji,

    brzmią znajomo i wiemy jak się to skończyło.
    Prognozowany spadek sprzedaży aparatów z wymienną optyką (dslr+ml) ok. 50% i straty zamiast zysku. Można się zastanawiać jak to nazwać. Czy to już skraj czy jeszcze równia pochyła ale jedno jest pewne, takiej sytuacji nie powoduje napływ klientów.

  10. #130
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jest jeszcze jedna kwestia:
    finansowy poziom wejścia w system - delikatną przewagę na Nikon,
    poziom wejścia w markę - Canon rozkłada Nikona na łopatki systemem M,
    nie da się rozwijać PRO bez napływu młodego narybku.

    Mam stracha, że to jest rynek C i S. Czemu strach? Bo dla S foto jest zabawą jedną z wielu, w każdej chwili może odpuścić.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23.04.18, 09:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.