Strona 5 z 26 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 255

Wątek: M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4.5 TC1.25x IS PRO

  1. #41
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Farensbach Zobacz posta
    A panasonic 200/2,8? Daje ekwiwalent 400 mm.
    https://www.panasonic.com/pl/consume...y/h-es200.html

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -
    cześć
    tak, to mógłby być dobry pomysł
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  2. #42
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Robercie, ale te stałki tanie nie będą i po zsumowaniu wyjdzie spora kwota, oczywiście optycznie mogłyby być lepsze.
    Nie pisałem tu specjalnie o długich stałkach 2.8 czy też 500/600 F4 . Wtedy faktycznie cena byłaby wysoka . Te o których wspomniałem, mogłyby być wycenione w systemie micro do kilkunastu tysięcy. Takie szkła dla ptasiarzy , czy też nawet dłuższe to cholerna motywacja do przesiadki z cięzkich FF na micro . Nie kumam , że przez tyle lat istnienia tego systemu ktoś na to nie wpadł. I nie 400mm micro to nie 800mm w FF , nie ma tu równości, przynajmniej nie przy obecnych matrycach.

  3. #43

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Sony RX10 III i IV daje ekwiwalent 24–600 mm f/2.4–4 -powinno starczyć.


  4. #44
    | OlyJedi Awatar abir
    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    Tczew
    Posty
    4.001
    Siła reputacji
    336
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Nie pisałem tu specjalnie o długich stałkach 2.8 czy też 500/600 F4 . Wtedy faktycznie cena byłaby wysoka . Te o których wspomniałem, mogłyby być wycenione w systemie micro do kilkunastu tysięcy. Takie szkła dla ptasiarzy , czy też nawet dłuższe to cholerna motywacja do przesiadki z cięzkich FF na micro . Nie kumam , że przez tyle lat istnienia tego systemu ktoś na to nie wpadł.....
    właśnie o to mi chodzi, dziękuję że lepiej to ująłeś. to co proponuje obecnie olek w obiektywach nie jest na tyle zachęcające aby wyprzedawać system FF, kupować nowy i uczyć się go
    każdy z obecnych obiektywów olka ma swoje ważne słabe punkty jeśli chodzi o ogniskową lub przesłonę
    Jedynym dowodem na to, że istnieje jakaś pozaziemska inteligencja, jest to, że się z nami nie kontaktują

    Logika zaprowadzi Cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi Cię wszędzie

  5. #45
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez abir Zobacz posta
    ... to co proponuje obecnie olek w obiektywach nie jest na tyle zachęcające aby wyprzedawać system FF, kupować nowy i uczyć się go
    każdy z obecnych obiektywów olka ma swoje ważne słabe punkty jeśli chodzi o ogniskową lub przesłonę
    Po drodze jest jeszcze APS-c z zoomami i stałkami do 960mm
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #46
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Ptasiarz wybierze nikona d500 i ogromną ofertę używanych tele na rynku. Miałem to cacko w ręku i nie ma lepszej puchy na ptaki.

  7. #47
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Ale nie każdy chce nosić dwukilogramowe i cięższe szkła pod apsc czy ff. I tu jest właśnie fajne miejsce dla długich luf micro. Szkoda, że nie wykorzystane.

  8. #48
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    Ale nie każdy chce nosić dwukilogramowe i cięższe szkła pod apsc czy ff. I tu jest właśnie fajne miejsce dla długich luf micro. Szkoda, że nie wykorzystane.
    Jakim cudem te lufy miałyby być zauważalnie lżejsze od luf do APS-c?
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #49
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.087
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Uważasz , że nie da się zaprojektować obiektywu pod micro 500mm 5.6 maks 1,5 kg ? Do tego taki leciutki em5 iii i bajka.
    Ostatnio edytowane przez Roberto73 ; 21.10.19 o 11:37

  10. #50
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Nikon pokazał, że się da Tylko popatrz na cenę. Przeciętny zjadacz ptaszorów kupi Tamrona 150-600, podepnie do Canona z matrycą 32M i żegnaj Olku
    Ostatnio edytowane przez fret ; 21.10.19 o 12:03
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23.04.18, 09:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.