Strona 12 z 26 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 255

Wątek: M.Zuiko Digital ED 150-400 mm f/4.5 TC1.25x IS PRO

  1. #111
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.312
    Siła reputacji
    229
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    Racja. Dlatego nie wiem po co Jacek robi te wrzutki z Z6II?

    A propos na bazie tej dyskusji obejrzałem kilka filmików, niektóre ponownie, o 150-400, 300/4 i E-M1X i uważam, że ten sprzęt powinien mieć swoje miejsce na rynku dużo bardziej znaczące niż ma. Chyba tylko polityka cenowa Olympusa przekreśliła szansę tego sprzętu bo jeśli nie ona to co?
    może wie coś o czym my nie wiemy ? może potencjalnie to dobry lub bardzo dobry sprzęt ?
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  2. #112

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez viruuss Zobacz posta
    może wie coś o czym my nie wiemy ? może potencjalnie to dobry lub bardzo dobry sprzęt ?

    Jeśli fotografował ptaki teleobiektywem podpiętym do Z6II to chętnie poczytam jakie wrażenia. Nie chętnie przeczytam, że ktoś inny to robił
    A że to dobry sprzęt to jest pewne. Nawet przez myśl mi nie przeszło aby powiedzieć,

  3. #113
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    ...

    A propos na bazie tej dyskusji obejrzałem kilka filmików, niektóre ponownie, o 150-400, 300/4 i E-M1X i uważam, że ten sprzęt powinien mieć swoje miejsce na rynku dużo bardziej znaczące niż ma. Chyba tylko polityka cenowa Olympusa przekreśliła szansę tego sprzętu bo jeśli nie ona to co?
    Poza cenami chyba jeszcze to, że do tej pory był tylko 300/4. Gdyby 150-400 wszedł na rynek razem z E-M1X (a tak miało przecież być), to przy rozsądnej cenie zestawu pewnie trochę chętnych by się znalazło.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  4. #114

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Poza cenami chyba jeszcze to, że do tej pory był tylko 300/4. Gdyby 150-400 wszedł na rynek razem z E-M1X (a tak miało przecież być), to przy rozsądnej cenie zestawu pewnie trochę chętnych by się znalazło.
    To racja. Ale zobacz, gdyby 300/4 kosztował o 20-30% więcej od Canona czyli powiedzmy na wejściu nie 12 a 7 tysięcy a flagowiec byłby tańszy o te 20% to zestawy nawet tylko z 300setką wchodziłyby jak świeże bułeczki. Miałem na testach dwa tygodnie 300/4 i E-M1 II. To kosztowało wtedy ponad 20k. Nie mogło się spopularyzować chociaż sympatyczne było.

  5. #115
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Boost Zobacz posta
    ... To kosztowało wtedy ponad 20k. Nie mogło się spopularyzować chociaż sympatyczne było.
    Olek uparł się na bycie PRO Teraz podobną drogą zaczyna kroczyć Nikon... Ok, to jest mniej śmieszne, ale analogia niepokoi.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  6. #116

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Olek uparł się na bycie PRO Teraz podobną drogą zaczyna kroczyć Nikon... Ok, to jest mniej śmieszne, ale analogia niepokoi.
    Też tak mi się wydaje, że to błąd ale wszystkie firmy wskazują na rynek zaawansowany jako perspektywiczny. Patrząc z boku widać, że dwie firmy czyli C i S tak mówią ale jednak mają mnóstwo produktów dla amatorów. Canon sprzedaje mnóstwo tanich dslrów a Sony wyposażyło dobrze podstawowe modele A6100/A6400 i wciąż oferuje starsze modele ff, które dla większości pstrykaczy są wystarczające. I to te dwie firmy są na wierzchu. Szkoda tego Olka. Może nowy właściciel mając know how inaczej sklasyfikuje produkty bo przecież na rynku pro Olympus raczej słabo funkcjonuje a wiemy, ze ceny nie są pochodna wprost kosztów produkcji urządzeń.

  7. #117
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Olek uparł się na bycie PRO Teraz podobną drogą zaczyna kroczyć Nikon... Ok, to jest mniej śmieszne, ale analogia niepokoi.
    Nikon tak mówi, ale tak nie robi. Wypuszczają sprzęt dla amatorów (Z5, Z50, a Z6 to też nie jest wysoka półka, to średniak), jedynie Z7 i to w wersji II jest modelem z górnej półki.
    Na razie Nikon zaproponował DWA obiektywy jaśniejsze niż 1.8, oba standardy - 50 i 58 mm. W tym maualny o jasności 0,95 i z ceną 6 tys USD. Jak odrzucimy ten (fantastyczny) wybryk natury to Nikon oferuje całe jedno jasne szkło. 50/1.2 i w zapowiedziach jest jasne 85 i to wszystko na road aż do końca 2022!
    Nikon oferuje o wiele za mało dla pro. Nie ma np szerokokątnych jasnych stałek dla ślubniaków.
    Tanizny (małe ciemne) dla podrózników tez ma mało (jesli mowa o stałkach).
    Jedynie w zoomach ma spory wybór. 2.8 i ciemniejsze też (kitowe)
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26.11.20 o 21:18

  8. #118

    Dołączył
    Jun 2019
    Mieszka w
    Polska
    Posty
    180
    Siła reputacji
    21
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nikon tak mówi, ale tak nie robi. Wypuszczają sprzęt dla amatorów (Z5, Z50, a Z6 to też nie jest wysoka półka, to średniak), jedynie Z7 i to w wersji II jest modelem z górnej półki.
    Na razie Nikon zaproponował DWA obiektywy jaśniejsze niż 1.8, oba standardy - 50 i 58 mm. W tym maualny o jasności 0,95 i z ceną 6 tys USD. Jak odrzucimy ten (fantastyczny) wybryk natury to Nikon oferuje całe jedno jasne szkło. 50/1.2 i w zapowiedziach jest jasne 85 i to wszystko na road aż do końca 2022!
    Nikon oferuje o wiele za mało dla pro. Nie ma np szerokokątnych jasnych stałek dla ślubniaków.
    Tanizny (małe ciemne) dla podrózników tez ma mało (jesli mowa o stałkach).
    Jedynie w zoomach ma spory wybór. 2.8 i ciemniejsze też (kitowe)
    Z innej strony patrząc wygląda to zupełnie inaczej. Skojarzyłeś PRO z jasnymi stałkami. NIKON chyba widzi to inaczej. Olympus ma serię PRO a Nikon S-LINE. Wersje bez S w całej road mapie są chyba ze trzy tylko.
    Dodatkowo system DX czyli apsc z body Z50 praktycznie nie istnieje bo to są 3 szkła. Pomiędzy tymi 3 deiksami a linią S jest ugór na, którym powinny wyrosnąć szkła dla normalnych ludzi zafascynowanych fotografią, którzy chcą robić fajne foty i nie podnieca ich 10% większa rozdzielczość szkła za 100% wyższą cenę.
    Podpowiem - FTZ nie jest wyjściem ani usprawiedliwieniem. To jest tylko koło ratunkowe dla starych klientów.
    Dopóki Nikon był mocny na rynku amatorskim dopóty był drugim producentem. Stracił amatorów i widzimy co się dzieje. W przeciwnym narożniku mamy Sony, które zbudowało swój system na bazie totalnych amatorów bo przecież wystartowało od NEXa nie mając nic wyżej. Nikon zaczął w Z od Z6/Z7 nie mając nic niżej. Całkowite przeciwieństwo strategii i osiągniętych wyników.

  9. #119
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.589
    Siła reputacji
    82
    Moja galeria
    Uważasz, że stałki 1.8 to wysoka linia? A istnieje ciemniejsza seria?
    Canon na starcie miał jakies tanie bezlustro?
    Sony robiło inaczej, bo musiało. Lustrzanki zarżneli wzorowo. Canon i Nikon nie. Nikon patrzy na Canona, nie na Sony. Nie bez powodu. Zobacz jaki jest odwrót od Sony. Mnóstwo użytkowników wróciło do bezluster Nikona i Canona.
    Do Z50 można używać szkieł FF. Myślisz, że do najtańszych lustrzanek ktoś kupuje cos innego niż kitowe zoomy? 90% uczniów w szkole ma DX z 18-55 lub 18-105. Kolejny ich obiektyw o ile mają to 50/1.8 .. który jest .. pełnoklatkowy. I dobre, bo jak się potem człowiek przesiada z DX na FX to nie musi zmieniać całej szklarni. Mam taką dziewczynę, która by zmieniła body na FF, ale ma 35 mm DX i 18-105 DX i to ją powstrzymuje.

  10. #120
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    ...
    Canon na starcie miał jakies tanie bezlustro?
    ...
    Myślisz, że do najtańszych lustrzanek ktoś kupuje cos innego niż kitowe zoomy?.
    ...
    Kojarzysz sos tysiąca wysp? Nikon, to taka firma tysiąca małych błędów. Na papierze wszystko szaleje...

    Canon cały czas ma tani bagnet M, właśnie dla tych, co zaczynają od najtańszego bezlustra i kupują kitowy zoom. Oswajają się z firmą, później dokupują używane 85/1,8, podpinają przez tulejkę a nie jakieś FTZ i są już w szponach Canona, zaczynają zbierać na R
    Jaki jest start w Nikonie? Nic na przynętę.
    Do tego bałagan w bagnetach. Ok, jak ktoś jest 20 lat w Nikonie, to bułka z masłem, ale jak ktoś zaczyna tanio i chce kupować używki, to musi się doktoryzować.
    Moim zdaniem Nikon to firma kompletnie przekombinowana, tak, jak przekombinowany jest 50/0,95.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23.04.18, 09:23
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  3. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30.06.11, 07:40
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15.01.09, 20:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.