Strona 35 z 59 PierwszyPierwszy ... 25333435363745 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #341

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Bo matematyka. Bo 400/4 zawsze daje 100
    Wybacz, ale ja nie nadążam. Obiektyw o tych samych ogniskowych i tej samej światło sile w systemie m4/3 z założenia powinien mieć mniejsze rozmiary od obiektywu przeznaczonego dla matrycy pełnoklatkowej. Dla mnie f/4.5 w tym obiektywie jest zagadką.

    Zapewne pamiętasz 90-250 f/2.8 w systemie 4/3. Dla mnie ten super zoom miał pod każdym względem sens. Jasny, praktyczny zakres (ekw. 180-500mm), naprawdę kompaktowe wymiary.
    Ostatnio edytowane przez kot ; 6.02.19 o 19:31

  2. #342
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez luc4s Zobacz posta
    Bierz G9, zwlaszcza po tych dzisiejszych cenach. Przesiadlem sie z em1 i to jak przesiadka do innej kategorii. Jedyna wada dla mnie to rozmiar. Stad nowy kloc Olympusa zupelnie mnie nie kreci. Cos czuje, ze tylko promotorzy beda go uzywac.
    Eeee tam, zaraz kloc. Mówię o G9.
    Tak dla jaj (aby fotkę zrobić) podpiąłem do G9 stare ale jare z dużego 4/3 ZD 14-35. Fajnie to wygląda, ale w porównaniu z M10 II trzyma się rewelacyjnie.

    Nazwa:  P2060993.jpg
Wyświetleń: 205
Rozmiar:  537,5 KB


    Nazwa:  P2060991.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  541,7 KB
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  3. #343

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Eeee tam, zaraz kloc. Mówię o G9.
    Tak dla jaj (aby fotkę zrobić) podpiąłem do G9 stare ale jare z dużego 4/3 ZD 14-35. Fajnie to wygląda, ale w porównaniu z M10 II trzyma się rewelacyjnie.

    Nazwa:  P2060991.jpg
Wyświetleń: 203
Rozmiar:  541,7 KB
    Mogę porównać do zestawu SONY A7II z SIGMA 50 f/1.4 Art., który miałem krótko. Wygląda fajnie/solidnie, ale chodzić z tym dłuższy czas po mieście... no nie wiem. Dla mnie rozmiar zestawu akceptowalny pod warunkiem, że podpięty byłby 40-150. Z tego też powodu jeśli już na coś będę zmieniać, to na Fuji. G9 bardzo fajny. Jak Ci się go używa?

  4. #344
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.093
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kot Zobacz posta
    Wybacz, ale ja nie nadążam. Obiektyw o tych samych ogniskowych i tej samej światło sile w systemie m4/3 z założenia powinien mieć mniejsze rozmiary od obiektywu przeznaczonego dla matrycy pełnoklatkowej. Dla mnie f/4.5 w tym obiektywie jest zagadką.

    Zapewne pamiętasz 90-250 f/2.8 w systemie 4/3. Dla mnie ten super zoom miał pod każdym względem sens. Jasny, praktyczny zakres (ekw. 180-500mm), naprawdę kompaktowe wymiary.
    No i będzie mniejszy niż pelnoklatkowe odpowiedniki, z pewnoscia. Popatrz na nowe 3,5 kilowe monstrum od Nikona (180-400 4) .

  5. #345
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kot Zobacz posta
    G9 bardzo fajny. Jak Ci się go używa?
    Och, dopiero dwa dni, to co mam powiedzieć
    Acha, ISO 1600 jest gładkie jak pupa niemowlęcia.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  6. #346

    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    18
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kot Zobacz posta
    Wybacz, ale ja nie nadążam. Obiektyw o tych samych ogniskowych i tej samej światło sile w systemie m4/3 z założenia powinien mieć mniejsze rozmiary od obiektywu przeznaczonego dla matrycy pełnoklatkowej. Dla mnie f/4.5 w tym obiektywie jest zagadką.

    Zapewne pamiętasz 90-250 f/2.8 w systemie 4/3. Dla mnie ten super zoom miał pod każdym względem sens. Jasny, praktyczny zakres (ekw. 180-500mm), naprawdę kompaktowe wymiary.
    No właśnie przy tele to nie działa przesadnie. Obiektyw 400 mm f/4,0 ma aperturę 100 mm i średnica przedniej soczewki mniejsza być nie może. To jest główne ograniczenie ponieważ średnica pola obrazowego ma przy tak długich ogniskowych znaczenie drugorzędne. Drugi parametr to ogniskowa i ona też jest taka sama bez względu na rozmiar matrycy.

    Bardzo ładnie widać to w praktyce dla obiektywów 300 mm f/4,0. Olympus PRO pod względem masy plasuje się pomiędzy L Canona, a Nikonem IF-ED, ale jest w tym gronie największy. Wszystkie są za to dużo cięższe i dłuższe od Nikona PF, w którym użyto soczewki Fresnela. Średnica filtra jest identyczna we wszystkich 4, bo fizyki się nie oszuka.

  7. #347
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2004
    Posty
    5.023
    Siła reputacji
    147
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Bodzip Zobacz posta
    Och, dopiero dwa dni, to co mam powiedzieć
    Acha, ISO 1600 jest gładkie jak pupa niemowlęcia.
    Trochę potrwa zanim ogarniesz menu Ja po roku jeszcze się gubię, ale to co potrzebuję, to sobie powyciągałem na skróty.
    Moje fotografie: www.beluch.pl | Grupa dyskusyjna M43 Polska

  8. #348
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Roberto73 Zobacz posta
    No to zarówno iso jak i rozdzielczość stoi od lat w miejscu , różnice nowych korpusow są marginalne. Chcesz postępu w tym temacie , to niestety zmień system.
    Dokładnie, nic nowego w obrazowaniu.

  9. #349
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kot Zobacz posta
    Wybacz, ale ja nie nadążam. Obiektyw o tych samych ogniskowych i tej samej światło sile w systemie m4/3 z założenia powinien mieć mniejsze rozmiary od obiektywu przeznaczonego dla matrycy pełnoklatkowej.
    Niekoniecznie. Będzie miał mniejsze soczewki w środku, przez co pewnie będzie lżejszy, ale średnica obiektywu nie może być mniejsza niż średnica otworu przysłony.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #350

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Niekoniecznie. Będzie miał mniejsze soczewki w środku, przez co pewnie będzie lżejszy, ale średnica obiektywu nie może być mniejsza niż średnica otworu przysłony.
    Tak, wiem. Ja w zasadzie pisząc o wielkości zawsze mam na uwadze przede wszystkim jego długość. Myślę, że nie tylko u mnie komfort użytkowania obiektywu jest zdeterminowana przede wszystkim przez długość i wagę. Różnice między konkurującymi obiektywami czasami są olbrzymie. Dobrze, to widać chociażby w systemie SONY na przykładzie 85 f/1.4. Różnica w długości oraz wadze między szkłami Zeiss, SIGMA i SONY są eufemistycznie stwierdzając zauważalne.
    Ostatnio edytowane przez kot ; 7.02.19 o 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.