Strona 52 z 59 PierwszyPierwszy ... 2425051525354 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #511
    Moderator Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Bodzip
    Dołączył
    Feb 2008
    Mieszka w
    Gorlice
    Posty
    25.015
    Siła reputacji
    475
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jkr Zobacz posta
    Jednak to prawda, że najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy najmniej wiedzą.
    I to jest prawdziwa prawda. Moja księgowa uczy mnie informatyki, a komputery kupiła takie, że ja teraz ręce załamuję.
    cerkiewki || Beskid Niski || mój wątek || mój drugi wątek|| makro||
    Wychodzi się na pole, a nie na dwór o! ||Nadnaczelny Weryfikator TWA i wszystkiego
    W moich wątkach można offtopować i grzebać w zdjęciach ||Łowca spamerów||

  2. #512
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.639
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Nie rozumiem tego narzekania na wielkość tego aparatu, to jest przecież aparat dla tych którzy takiej konstrukcji potrzebują do wygodnego fotografowania z dużymi szkłami, nie wiem jak można komfortowo używać takiego Em1 np z takim 40-150, już nie wspominając o zapowiedzianej rurze. Mam Em1 i grip do niego i to jest taki półśrodek, ani to przesadnie sztywne nie jest, ani lepiej rozwiązane w kwestii zasilania, właściwie to jest kretyński pomysł dla kogoś komu zależy na większej ilości energii, trzeba to wszystko rozkręcać, żeby wymienić baterię.... przy tym wszystkim to jednak jest mały (z dodatkowym gripem), a przy tym bardzo wygodny aparacik, jak ktoś chce jeszcze mniejsze to przecież jest kilka innych modeli.
    W przypadku nowej 1X można narzekać na to, że tak "pro" aparat powinien się czymś dodatkowo wyróżniać, mogli mu dać jakiś mały dodatkowy wyświetlacz, ale przede wszystkim lepszy wizjer, no tego to już nie rozumiem, nowy aparat, a wizjer w sumie taki jak w moim już wiekowym Em1, wtedy nawet cena by była jakoś uzasadniona, chociaż słowo uzasadniona też za bardzo tu nie pasuje , a tak to ten aparat powinien kosztować na starcie góra 8K.
    I tu dochodzimy do chyba największej bolączki m4/3 olympusa, czyli cen nowych gratów. Nie wiem czy to faktycznie tak wysokie koszty produkcji czy jednak pazerność. Sprzęt olka jest naprawdę najwyższej klasy, szkła praktycznie można kupować w ciemno bez testów bo prawie każde jest rewelacyjne, czy nie lepiej by było dla olka skusić więcej potencjalnych klientów ceną tego "pro" sprzętu i zwiększyć szansę, że ten klient w przyszłości rozbuduje swój system.. Panasonic w kwestii body (szkoda że też nie szkieł) chyba lepiej wycenia swój sprzęt, ale prawda jest taka, że w ogóle ceny nowych aparatów z tych wyższych serii w każdym systemie są już na absurdalnym poziomie.
    Co do jakości obrazka m4/3 to w cale tak źle nie jest, ludzie chyba naprawdę stali się bardzo leniwi bo oczekują coraz wyższych tych pierdyliard iso, matryca 4/3 zawsze będzie pod tym względem słabsza od FF, ale tu moje kolejne spostrzeżenie, każdy się jara tym FF jakby to był jakiś święty gral, ja jakoś nie widzę tej miażdżącej przewagi, tak, daje dobrą jakość ale pod warunkiem, że szkło ma ustawioną optymalną przysłonę, każde szkło na ff trzeba przymykać i często dość mocno żeby mieć tą super jakość FF, na dużych dziurach często jest takie mydło, że naprawdę nie rozumiem czym się tak ludzie zachwycają, a w tym beznadziejnym 4/3 w każdym szkle mamy co najmniej bardzo dobrą jakość już od pełnej dziury. m4/3 to bardzo fajny alternatywny system dla FF ale przede wszystkim bardzo źle wyceniany jeśli chodzi o nowości.
    Co do jakości obrazka w FF dodam tylko, żeby była ona wysoka, zwracam uwagę na ostrość, to aparat musi mieć ponad 40 Mpixeli bo inaczej nici z kadrowania.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  3. #513

    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    143
    Siła reputacji
    34
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Nie rozumiem tego narzekania na wielkość tego aparatu,...
    Myślę że to jest zrozumiałe jak się weźmie pod uwagę tzw. założenia systemu. Przecież mała matryca jest tu kluczem i nie zrobili jej ze względu na konieczność oszczędzania krzemu .

  4. #514
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Nie rozumiem tego narzekania na wielkość tego aparatu...
    Z tego co widzę, to w internecie nie ma narzekania, tylko są potężne salwy śmiechu. Z czego to wynika?

    1. Ze stosunku wielkości matrycy do wielkości puszki. Dla wielu jest to przerost formy nad treścią i delikatna niezgodność z dotychczasową propagandą.

    2. Ok, pewnie są zastosowania w których fajniejszy jest aparat z gripem. Z dotychczasowych testów wynika tez, że wbudowany grip jest tym, co najbardziej rózni X od mkII. Grip za ładnych kilka tysiaków??? To niestety jest śmieszne. Powinna się ukazać wersja mkII z wbudowanym gripem droższa o jakieś 500 PLN.


    I na tym nie koniec. Jeśli potwierdzą się wyniki pierwszego testu 12-200, to śmiechu będzie więcej
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #515
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Tak, macie rację że pewnie nie kupię 1X, ale to dlatego, że ja takiego aparatu nie potrzebuję, ale np jakbym fotografował ptaki to taki zestaw z 300 f4 byłby wg mnie świetny i np na tym polu moim zdaniem 4/3 wygrywa z FF, zestaw jest stosunkowo mały, jakość obrazka 300 jest po prostu świetna, większa GO w tym przypadku jest zbawienna, a całość i tak by kosztowała ze dwa razy mniej niż taki zestaw FF i jak ktoś teraz wyskoczy z tekstem że to crop i może sobie coś tam wyciąć z FF to mi ręce opadną.
    Argument stosunku wielkości matrycy do wielkości puszki w przypadku 1x jest przepraszam za stwierdzenie już nie śmieszny, ale głupi, i proszę tego nie odbierać jako jakąś prywatę. Czyli z racji tego, że matryca jest cztery razy mniejsza od FF to puszki też powinny być cztery razy mniejsze? są na tyle małe, żeby były korzyści wynikające z rozmiaru matrycy, a przy tym wygodne do obsługiwania.
    Wycena tego aparatu jest tak jak napisałem, nie na miejscu i to jest największy błąd olka w przypadku 1x, a jakości jeśli chodzi o iso specjalnie lepszej nie ma co się spodziewać, malutkie skoki i to wszystko.
    4/3 powinno się zatrzymać na 16-20Mpx jeśli będą się pchać w jeszcze większe wartości to już będzie totalnie bezsensu. Czy ktoś kto nie robi jakiś naprawdę mega wielkich wydruków ma jakieś korzyści z 30-40Mpx?
    Takie pliki to tylko zapychacze dysków i nic więcej.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 26.03.19 o 17:01

  6. #516
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.639
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Z tego co widzę, to w internecie nie ma narzekania, tylko są potężne salwy śmiechu. Z czego to wynika?

    1. Ze stosunku wielkości matrycy do wielkości puszki. Dla wielu jest to przerost formy nad treścią i delikatna niezgodność z dotychczasową propagandą.

    2. Ok, pewnie są zastosowania w których fajniejszy jest aparat z gripem. Z dotychczasowych testów wynika tez, że wbudowany grip jest tym, co najbardziej rózni X od mkII. Grip za ładnych kilka tysiaków??? To niestety jest śmieszne. Powinna się ukazać wersja mkII z wbudowanym gripem droższa o jakieś 500 PLN.


    I na tym nie koniec. Jeśli potwierdzą się wyniki pierwszego testu 12-200, to śmiechu będzie więcej
    Co do ceny to rzeczywiście jest wysoka i można się śmiać, ale co do wielkości, to rzecz gustu, upodobań itp.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  7. #517
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ... większa GO w tym przypadku jest zbawienna...
    Słyszałeś może o tym, że obiektywy FF można przymykać?

    Boże, uchowaj system m4/3 przed ślepymi fanami, z wrogami jakoś sobie on poradzi...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  8. #518
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Słyszałeś może o tym, że obiektywy FF można przymykać?
    Boże, uchowaj system m4/3 przed ślepymi fanami, z wrogami jakoś sobie on poradzi...
    czyli mam kupić szkło dwa razy droższe, dwa razy cięższe po to żeby je przymknąć? (przykład 300)
    i nie jestem jakiś ślepym fanatykiem 4/3, raczej świadomym użytkownikiem, godzę się na niektóre gorsze aspekty takiego czy innego systemu, doceniając jego inne, pozytywne cechy
    chyba jest właśnie więcej fanatyków FF, którzy kupują aparat z 40Mpx podpinają do niego wcale nie tanie obiektywy, a w większości mają jakość zdjęć nawet nie połowy tych 40mpx, ale zawsze można się pochwalić że ma się FF i dobre wysokie iso z którego z konieczności i tak często nie korzystają.
    ps
    ale jak ustawisz takie FF na statywie i przymkniesz szkło do f8, jak cykniesz taką fotkę to naprawdę jej jakością zamkniesz wszystkim usta..
    no i wiadomo jeszcze w kościele możesz się wykazać...
    a prawda jest taka że większość tych zachwalajaczy FF kupuje taki aparat i cyka fotki jakie można zrobić każdym innym apsc czy 4/3 i nie chodzi mi o wartość artystyczną tylko techniczne aspekty

    ps2
    i być może m4/3 upadnie kiedyś, ale to nie przez to że ten system jest zły i beznadziejny i ma matrycę wielkości paznokcia i nie ma użytecznego iso 12..000...600 tylko przez złą wycenę sprzętu przez olka, ale przede wszystkim przez ogólną głupotę w gonitwie za FF nakręcaną głównie przez ślepych naganiaczy na pełną klatkę.
    Teraz w światku foto jest zupełnie tak jak w smartfonach (wincyj megapixów i wincyj obiektywów) FF to lek na wszystkie zło w fotografii, nie masz FF to jesteś śmieszny że w ogóle zdjęcia robisz no a cóż producenci słuchają się tego co chcą klienci.
    Każdy sprzęt ma swoje wady i zalety, ale większość wybiera sprzęt okiem tego jak będzie postrzegany i jaki jest ogólny trend. Wiem że nie ma np wielu fotografujących ptaki, czy inne zwierzaki takim olkiem z 300mm, choć to sprzęt genialny, wręcz stworzony do takich zastosowań, i daje wiele korzyści, jak nie więcej w niektórych aspektach co FF, warząc przy tym mniej i zdecydowanie mniej kosztując, ale co powie kumpel z czatowni gdy wyskoczysz z aparatem z taką małą matrycą w dodatku takim wielkim
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 26.03.19 o 17:31

  9. #519

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    ale tu moje kolejne spostrzeżenie, każdy się jara tym FF jakby to był jakiś święty gral, ja jakoś nie widzę tej miażdżącej przewagi, tak, daje dobrą jakość ale pod warunkiem, że szkło ma ustawioną optymalną przysłonę, każde szkło na ff trzeba przymykać i często dość mocno żeby mieć tą super jakość FF, na dużych dziurach często jest takie mydło, że naprawdę nie rozumiem czym się tak ludzie zachwycają, a w tym beznadziejnym 4/3 w każdym szkle mamy co najmniej bardzo dobrą jakość już od pełnej dziury. m4/3 to bardzo fajny alternatywny system dla FF ale przede wszystkim bardzo źle wyceniany jeśli chodzi o nowości.


    Czas może skończyć z tą mitologią obiektywów m4/3 ostrzejszych od FF.
    Ostrość na pełnej dziurze:
    w centrum
    na brzegu.



    Olympus M.Zuiko Digital ED 45 mm f/1.2 PRO

    Centrum: 62 lpmm
    Brzeg: 49 lpmm [przy rekordzie na matrycy testowej 99 lpmm] https://www.optyczne.pl/443.4-Test_o...87_obrazu.html

    Sigma A 85 mm f/1.4 DG HSM
    Centrum: 42 lpmm
    Brzeg: 38 lpmm [przy rekordzie na matrycy testowej 52 lpmm] https://www.optyczne.pl/410.4-Test_o...87_obrazu.html

    Canon EF 85 mm f/1.4L IS USM
    Centrum: 37 lpmm
    Brzeg: 32 lpmm [przy rekordzie na matrycy testowej 52 lpmm] https://www.optyczne.pl/444.4-Test_o...87_obrazu.html
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 26.03.19 o 17:58

  10. #520
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Chyba nie ma innego niż tutaj miejsca w sieci, gromadzącego pasjonatów marki, ładujących w sprzęt więcej cebulionów. A ilu tu jest użytkowników E-MX1 i tego 300 f/4? Tu nie chodzi o to, że aparat jest duży i drogi, bo to może i da się uzasadnić. Tu chodzi o to, że to jest aparat, którego zakupem nie jest zainteresowanych jakieś 95% najwierniejszych klientów marki. I te 95% od dłuższego czasu czuje się olanych.
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.