Strona 56 z 59 PierwszyPierwszy ... 6465455565758 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 551 do 560 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #551
    | OlyJedi Awatar żmija
    Dołączył
    Apr 2008
    Mieszka w
    Pod W-wa
    Posty
    146
    Siła reputacji
    40
    Moja galeria
    Przebrnąłem przez wszystkie komentarze i nasuwa mi się taka myśl, po jaką cholerę ludzie są na forum marki, która z racji wielkości matrycy ma swoje ograniczenia. Wytykają te ograniczenia z każdą premierą nowego modelu. Olympus znalazł sobie niszę i realizuje produkty w tej niszy. Są plusy jak i minusy systemu- jeżeli minusy przeszkadzają w użytkowaniu sprzętu, to go nie kupuję. Sprzęt jest drogi- no jest, ale to nie oznacza, że przez swoją cenę nie nadaje się do fotografowania. Być może za te same pieniądze kupimy sprzęt z większą matrycą i o większych możliwościach, ale czy te większe możliwości są nam potrzebne? Jeśli tak, to ponawiam pytanie co tu robią? Powyższe zdjęcie można zrobić każdym aparatem systemu Olympus i zapewniam , że nie będzie gorsze. Gdybym miał pieniądze to kupiłbym m1x bo system odpowiada moim potrzebom i daje duże możliwości. Możemy ponarzekać , że drogo, ale czy to coś zmieni? Olympus wyprodukuje pewnie jakąś ilość aparatów, które na świecie znajdą nabywców , bo nie wszyscy kierują się tabelkami, tylko tym co można zrobić takim narzędziem.
    Jestem nietolerancyjny wobec nietolerancji.

  2. #552
    Banned
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Konin
    Posty
    79
    Siła reputacji
    0
    Moja galeria
    Malkontenci tak mają i się nie zmienią. Trzeba ich "kochać" takimi jacy są.


    „Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista martwi się o kasę, a mistrz martwi się o światło.”
    — Anonim

  3. #553
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Nowa matryca do 1x mark II nadchodzi:

    https://www.43rumors.com/sony-announ...#disqus_thread

  4. #554
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    W linku nic nie piszą o Olku...
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  5. #555
    | OlyJedi Awatar piaseczek
    Dołączył
    Jul 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    717
    Siła reputacji
    51
    Moja galeria
    Nie muszą pisać tak szybki odczyt przyda się do trybu HR i innych odłamów computational photography.

  6. #556
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Jakby nie było, nowszą wersję M1X z lepszą matrycą i mam nadzieję lepszym EVF chętnie bym zakupił. Mam nadzieję że nowe aparaty Panasonica czy Olympusa w systemie MFT jednak się ukażą bo narazie to tylko plotki.

    PS.Tak czytam ten wątek od początku i gęsiej skórki dostałem - skąd tyle krytyki tego naprawdę bardzo fajnego aparatu?
    Mam, używam, i jestem zadowolony. Jeżeli wyjdzie jego następca - na 100% kupię.
    Dziwne argumenty że obiektywów nie ma - jak to nie ma? Ja kupiłem w zestawie z 300 F4 Pro, i innego nie potrzebuję. Przecież ten aparat nie został stworzony po to aby do niego podpinać obiektywy typu naleśnik.
    Że ma grip - no ma, i właśnie dla gripa go kupiłem, wygodniej mi się trzyma. G9 też używam z gripem który musiałem dokupić, zdecydowanie wolę wbudowany.
    Naprawdę nie rozumiem skąd tyle wpisów o tym że bezlusterkowiec ma być koniecznie mały - ja tak absolutnie nie uważam - do większych obiektywów potrzebuję bardziej ergonomicznego body.
    Jak dla mnie 1MX to był strzał w dziesiątkę i doceni go każdy kto ma do czynienia z innymi systemami a szuka czegoś bardziej poręcznego. Sam aparat zdjęć nie robi, trzeba jeszcze obiektywu, i tu leży siła tego aparatu i systemu MFT. Przyrody i sportu nie fotografuje się sprzętem który mieści się w kieszeni, a M1X + M. ZUIKO 300 PRO mogę nosić kilka godzin w ręce podczas chodzenia po lesie, albo schować małym plecaku turystycznym wraz z innymi rzeczami. Każdy kto uważa że to duży aparat proponuję wziąć do ręki odpowiednik w FF, np. Canon EOS R5 + GRIP + EF500 F4 L IS USM (bo taki mam), ponad 2 razy większy rozmiar, 4 razy większa waga. I wymagany statyw bo nie da się czymś takim z ręki fotografować przez dłużej niż kilka minut.

    A, i jeszcze jedna sprawa: elektroniczna migawka w M1X to bajka - odczyt z matrycy jest tak szybki że nie miałem jeszcze zdjęcia gdzie widać by było rolling shutter.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 29.05.21 o 00:13

  7. #557
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Mądrze prawisz. Ja też z Canona wróciłem do m43 ze względu na wagę i gabaryty. Co do narzekania na M1X to nie słyszałem aby narzekał ktoś kto go miał.
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  8. #558
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Jak się porównuje jabłka i gruszki, to efekty zawsze są ciekawe Efekty najbardziej zbliżone do Olka + 300/4 da R5 + 100-400/5,6 i już nie ma takiej dramatycznej różnicy w wadze i gabarytach. Można też pomyśleć o 100-500.
    Jednak R5 + 500/4 to zupełnie inna liga jeśli chodzi o obrazek.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  9. #559
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Jak się porównuje jabłka i gruszki, to efekty zawsze są ciekawe Efekty najbardziej zbliżone do Olka + 300/4 da R5 + 100-400/5,6 i już nie ma takiej dramatycznej różnicy w wadze i gabarytach. Można też pomyśleć o 100-500.
    Jednak R5 + 500/4 to zupełnie inna liga jeśli chodzi o obrazek.
    Nie wiem, wyszukiwarka na tym forum nie działa czy jak, ale żadnego zdjęcia w Twoim wykonaniu nie udało mi się zobaczyć.
    Jesteś panie teoretykiem fotografii?
    Bo zastanawiają mnie Twoje stanowcze opinie, zwłaszcza na temat sprzętu który ja posiadam, używam, i wrzucam z niego zdjęcia na forum, a Ty z tego co wiem w ręku nie miałeś,
    Nie wiedziałem też że masz doświadczenie w fotografii przyrodniczej.
    Pochwal się jakimiś zdjęciami w temacie, napisz ile godzin spędziłeś w terenie, podyskutujemy wtedy merytorycznie

    PS. Pisanie że zbliżone efekty uzyskamy obiektywem 400mm świadczy o kompletnej nieznajomości tematu.... 400mm na FF w fotografii przyrody po prostu krótko. Najbardziej porównywalnym zestawem są na FF są zoomy typu Sigma 150-600 albo Sony 200-600. Owszem, tam jakość o ile użyjemy dobrego body FF będzie lepsza nie da się ukryć, ale rozmiar i waga ciągle prawie 2 razy większe. Poza tym, nie wiem ile można walić głową w mur tłumacząc że M1X nie jest kupowany wtedy kiedy priorytetem jest najwyższa możliwa jakość zdjęć do drukowania billboardów, ten aparat jest dla ludzi dla których priorytetem jest najmniejszy możliwy rozmiar przy zachowaniu rozsądnej jakości obrazka.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 30.05.21 o 00:05

  10. #560
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Nie wiem, wyszukiwarka na tym forum nie działa czy jak, ale żadnego zdjęcia w Twoim wykonaniu nie udało mi się zobaczyć.
    Jesteś panie teoretykiem fotografii?
    Bo zastanawiają mnie Twoje stanowcze opinie, zwłaszcza na temat sprzętu który ja posiadam, używam, i wrzucam z niego zdjęcia na forum, a Ty z tego co wiem w ręku nie miałeś,
    Nie wiedziałem też że masz doświadczenie w fotografii przyrodniczej.
    Pochwal się jakimiś zdjęciami w temacie, napisz ile godzin spędziłeś w terenie, podyskutujemy wtedy merytorycznie

    PS. Pisanie że zbliżone efekty uzyskamy obiektywem 400mm świadczy o kompletnej nieznajomości tematu.... 400mm na FF w fotografii przyrody po prostu krótko. Najbardziej porównywalnym zestawem są na FF są zoomy typu Sigma 150-600 albo Sony 200-600. Owszem, tam jakość o ile użyjemy dobrego body FF będzie lepsza nie da się ukryć, ale rozmiar i waga ciągle prawie 2 razy większe. Poza tym, nie wiem ile można walić głową w mur tłumacząc że M1X nie jest kupowany wtedy kiedy priorytetem jest najwyższa możliwa jakość zdjęć do drukowania billboardów, ten aparat jest dla ludzi dla których priorytetem jest najmniejszy możliwy rozmiar przy zachowaniu rozsądnej jakości obrazka.
    Wystarczy do odrobiny fizyki dodać odrobinę logiki i nie trzeba chodzić w teren.

    Podstawowe założenie: sprzęt jest porównywalny jeśli daje porównywalne zdjęcia.
    Dajmy sobie spokój z wielkością matrycy FF i 4/3. Popatrzmy na piksele. Olek ma 20M, Canon ma 45M.
    Wycinamy z Canona olkowe 20M i już nie mamy ekwiwalentu 600mm. 400mm pozwoli uzyskać z Canona ptaszka tej wielkości i jakości, co 300mm z Olka. Czemu 5,6, a nie 4, to już nie piszę, bo to może być za trudne, ale to też ma uzasadnienie.
    Po to wymyślono szkoły, żeby nie trzeba było z każdą drobnostką biegać w teren i rozstrzygać sprawy empirycznie
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.