Strona 37 z 59 PierwszyPierwszy ... 27353637383947 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 370 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #361
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.628
    Siła reputacji
    188
    Moja galeria
    Jak się Wasze żony dowiedzą to mówcie, że to wszystko sąsiada, który Wam dał na przechowanie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

  2. #362

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Często przy okazji różnych youtubowych produkcji ludzie wspominają, że mniej od ich foto ekwipunku kosztuje używany przez nich samochód. Fotografia o ile się na niej nie zarabia, to bardzo drogie hobby i w przeciwieństwie do filatelistyki czy numizmatyki nie można liczyć nawet na zwrot poniesionych na nie kosztów.

  3. #363
    | OlyJedi Awatar WUJEK MARO
    Dołączył
    Feb 2006
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    485
    Siła reputacji
    24
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez andtor2 Zobacz posta
    Tak się zastanawiam czy to zdanie nie miało brzmieć (wnosząc z porównywanych aparatów):

    Olympus OM-D E-M1X - świetny sprzęt z rewelacyjnie zaprojektowana ergonomią. Ale wielkiego postępu w obrazowaniu nie wniósł (TUTAJ podgląd).

    M1X to konstrukcja o rok młodsza od G9 i ok. 2 razy droższy.
    Ewentualnie coś źle zrozumiałem...
    Pisałem o Panasonicu, ale oczywiście Twoja wersja też jest dobra
    Full speed ahead!

  4. #364
    Zwycięzca popRAWkiZwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar And.N
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    9.569
    Siła reputacji
    268
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez WUJEK MARO Zobacz posta
    Pisałem o Panasonicu, ale oczywiście Twoja wersja też jest dobra
    Wiem, ale pisząc o nim: "Ale wielkiego postępu w obrazowaniu nie wniósł..." i jednocześnie porównując do o rok młodszego modelu PRO Olympusa to tak coś nie bardzo pasuje
    Ogólnie to postęp obrazowania niewiele się zmienia w mikro 4/3 już od ładnych kilku lat bodajże. Może to już szczyty możliwości matrycy o tym rozmiarze.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 7.02.19 o 22:20
    G1, G5 | 14-45 | mZD 40-150 | kilka M42 | Moje wątki:
    Foto-Różności ; Dymne Impresje ; Stary i Nowy Elbląg

  5. #365
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar Koriolan
    Dołączył
    Aug 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    4.665
    Siła reputacji
    292
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... to od razu sugeruj , że to wszystko używki . Jak zdąży spieniężyć , to nie będzie zawału , a może jakąś ładną tabliczkę Ci zafunduje ..

    ... stricte , to żart w odniesieniu ... zdrówka i raz jeszcze zdrówka . A małżonce nieświadomości ... Mam tak samo w innej dziedzinie ...
    Mam to z głowy - kupiłem żonie RX 10 M2 A wcześniej zabrałem ja do dwóch sklepów foto by nabrała pojęcia ile kosztują takie zabawki
    Moje zdjęcia: http://forum.olympusclub.pl/showthre...938#post206938
    zabawki: E-M1 + 12-100/f4 + 8-25/f4+100-400/5.6-6.3+ 12/2 + 45/1.8 . Czasem S 23Ultra

  6. #366
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    polska północna
    Posty
    2.514
    Siła reputacji
    23
    Moja galeria
    Powiem Wam że nie ma czym się tu emocjonować: mała, stara matryca, przeciętny AF, przestarzały EVF a to wszystko za cenę - nie przymierzając - kilku używek D3s lub półtora używanego 1Dx... Gdyby pójść w alternatywę, wychodzi nam półtora nowego Pentax'a K-1.

    Patrząc z perspektywy czasu obserwuję wciskanie podobnych bajek marketingowych, które wciskano ludziom po premierze "dużego" 4/3. Warto docenić SSWF, uszczelnienia i stabilizację matrycy, ale jeśli chodzi o jakość obrazu to ten system został pozamiatany dawno temu. Praw fizyki się nie przeskoczy: moim zdaniem dowolny szajsowaty, plastikowy aparat konkurencji (no może poza C) daje lepszą dynamikę, mniejszą GO i lepsze kolory...

    Fani marki gdybają sobie odnośnie tego z jakich to powodów Olo nie wykroi czegoś z większą matrycą... To jednak kosztuje i to sporo a po tych skandalach z fałszowaniem wyników finansowych trudno byłoby wysupłać kilkaset baniek na rozwój kolejnego systemu.
    Ostatnio edytowane przez KaarooL ; 12.02.19 o 01:10

  7. #367
      | OlyJedi Awatar grizz
    Dołączył
    Jun 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    12.859
    Siła reputacji
    162
    Moja galeria
    ALe emocjonowanie się w tym wątku jest właśnie z tych powodów, co podałeś - nic nowego, a cena zupełnie odjechana.

    A co do jakości obrazka, z punktu widzenia użytkownika, to nie ważne, że X ma lepiej. Ważne czy 4/3 ma wystarczająco dobrze na jego potrzeby (w polączeniu z interesująca go szklarnią) i czy ten zestaw daje coś więcej niż konkurencja (w aspektach poza obrazkowych)

  8. #368
    | OlyJedi Awatar viruuss
    Dołączył
    Mar 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.320
    Siła reputacji
    230
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Powiem Wam że nie ma czym się tu emocjonować: mała, stara matryca, przeciętny AF, przestarzały EVF a to wszystko za cenę - nie przymierzając - kilku używek D3s lub półtora używanego 1Dx... Gdyby pójść w alternatywę, wychodzi nam półtora nowego Pentax'a K-1.

    Patrząc z perspektywy czasu obserwuję wciskanie podobnych bajek marketingowych, które wciskano ludziom po premierze "dużego" 4/3. Warto docenić SSWF, uszczelnienia i stabilizację matrycy, ale jeśli chodzi o jakość obrazu to ten system został pozamiatany dawno temu. Praw fizyki się nie przeskoczy: moim zdaniem dowolny szajsowaty, plastikowy aparat konkurencji (no może poza C) daje lepszą dynamikę, mniejszą GO i lepsze kolory...

    Fani marki gdybają sobie odnośnie tego z jakich to powodów Olo nie wykroi czegoś z większą matrycą... To jednak kosztuje i to sporo a po tych skandalach z fałszowaniem wyników finansowych trudno byłoby wysupłać kilkaset baniek na rozwój kolejnego systemu.
    miałeś aparat w ręku, "bawiłeś" się ? czy tylko "wiedza" z netu ? następny niezadowolony opowiadacz!! ech ostatnio zmieniłem gx7 na g9 i widzę wyraźną poprawę we wszystkim, nie wiem czego oczekujesz po sprzęcie ale może się okazać, że tak tylko w ERZE !! świadomy posiadacz wie co i jak, zna + i - systemu i nie podnieca się porównaniami z kosmosu ponieważ wie, że to jest bez sensu, co do ceny i przeliczania na 2x, 1,5x- nie masz kasy nie kupujesz, proste !! nie ujadasz !!
    Prawdziwy mężczyzna nie je miodu, tylko żuje pszczoły

  9. #369
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    KaarooL, nie wziąłeś pod uwagę, że Olek, to już chyba ostatnia kultowa marka na rynku foto i jak każdy przedmiot kultu budzi spore emocje.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  10. #370
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi Awatar henry1
    Dołączył
    Jun 2006
    Mieszka w
    Stołeczne Miasto Poznań
    Posty
    8.629
    Siła reputacji
    326
    Moja galeria
    Olympus to sprzęt elitarny, cała reszta to już tylko sprzęt dla ludu.
    Przecież nie ma przymusu kupowania sprzętu Olka, macie wolność wyboru.
    Czy Olek zarobi czy też nie, to nie mój interes. Matryce krzemowe doszły już do granic swoich możliwości.
    Można je jeszcze schładzać, co poprawi obrazowanie, ale nikt nie zainstaluje w aparacie układu chłodzącego.
    Tak, że trzeba żyć z tym co nam sprzedają i nie żyć nadziejami.
    Przestańcie biadolić, tym świata nie zmienicie, a jest ryzyko, że jakaś deprecha Was dopadnie i problem będzie większy (NFZ).

    Szczęśliwy użytkownik Olympusów.
    W ogródku sąsiadki są ładne kwiatki.
    Popieram Stopkę Krakmana
    !

    LUBIĘ WYCHODZIĆ NA DWÓR, NA POLE MAM ZA DALEKO.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.