Strona 24 z 59 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #231
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Iwo Zobacz posta
    899€... za ok 450€, czyli 1900 PLN brutto masz Sigmę 18-300 mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM.
    Za niecałe 600€ masz Nikona AF-S DX 18-300mm f/3.5-6.3G ED VR
    Ani to tanie, ani ze stabilizacją optyczną.
    Ale te obiektywy nie mają chyba bagnetu M4/3?

  2. #232
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    muszę trochę odszczekać, na porównywarce dpreview oglądałem tylko RAWy z em1 mkII i EM1X i tam faktycznie poprawy nie ma... ale jeśli chodzi o jpgi to różnica na plus jest znaczna.

  3. #233
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    636
    Siła reputacji
    130
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez stpman Zobacz posta
    899euro na start, a za dwa lata na eglobal kupisz za 1500zl
    ... i dokładnie to samo będzie z E-M1X , tyle , że w obu przypadkach będzie dostępność pierdyliona testów , zdjęć i opisów z praktyki , a nie tylko z tabelek i wykresów . Dobrze wiadomo , że specyfikacja jedno a praktyka drugie . I często lepiej/gorzej w obie strony .



    Co zaś się tyczy preferencji , podobania czy użyteczności ... no cóż ... gdyby istniał jeden jedyny wyznacznik tego , to ja miałbym kilkadziesiąt milionów kobiet , a Moja Pani kilkadziesiąt milionów doń wzdychających ...
    Ostatnio edytowane przez Hiszpan63 ; 30.01.19 o 10:59

  4. #234

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Hiszpan63 Zobacz posta
    ... i dokładnie to samo będzie z E-M1X , tyle , że w obu przypadkach będzie dostępność pierdyliona testów , zdjęć i opisów z praktyki , a nie tylko z tabelek i wykresów . Dobrze wiadomo , że specyfikacja jedno a praktyka drugie . I często lepiej/gorzej w obie strony .
    W przypadku E-M1X nie ma wielu niewiadomych. Największe nadzieje można wiązać z nowym systemem AF.

    Nie odnosicie wrażenia, że Panasonic lepiej targetuje swoje m4/3? Przy okazji kolejnych premier nikt nie ma wątpliwości do kogo są kierowane. Również przy okazji prezentacji S1&S1R aparaty od razu kojarzą się jako bezpośrednia konkurencja SONY serii A7.

  5. #235
    Awatar Roberto73
    Dołączył
    Nov 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    2.093
    Siła reputacji
    181
    Moja galeria
    Oczywiście, i w przypadku premier obiektywów również. To Panasonic wprowadził szybciej niedroga dobra stalkę 20 1.7 , jasniejsze tele dla ludu 100-300 , 7-14, klienci wspominali stare 12-60 to sie pojawilo w dwóch wersjach nowe, chcieli 50-200 2.8-4 to jest całkiem zgrabne o świetnych parametrach. I większość w gabarytach micro.

  6. #236
    | OlyJedi Awatar psl
    Dołączył
    Nov 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    589
    Siła reputacji
    25
    Moja galeria
    Panasonic zapowiada pozostanie w m4/3, co dobrze wróży systemowi. Prawdopodobnie odpuści sobie tylko aspiracje profesjonalne na rzecz FF. Jeżeli tak, to Oly całkiem rozsądnie chce mieć tu puszkę profi. Bez konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez psl ; 30.01.19 o 22:09

  7. #237
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria

  8. #238

    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    122
    Siła reputacji
    15
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez psl Zobacz posta
    Panasonic zapowiada pozostanie w m4/3, co dobrze wróży systemowi. Prawdopodobnie odpuści sobie tylko aspiracje profesjonalne na rzecz FF. Jeżeli tak, to Oly całkiem rozsądnie chce mieć tu puszkę profi. Bez konkurencji.
    Panasonic nie miał oferty dla profesjonalnych fotografów. Raczej dla video twórców. W przypadku FF uderza w segment, który dzisiaj z sukcesami penetruje SONY. Nie przepadam za produktami Panasonica, ale muszę przyznać, że politykę mają spójną.

    Nie, ale tak samo jak w przypadku Joe Edelmana łatwo przewidzieć formę oraz treść
    Ostatnio edytowane przez kot ; 30.01.19 o 23:16

  9. #239
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar staryman
    Dołączył
    Oct 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    388
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Właśnie przeczytałem i ... podoba mi się, wlało trochę otuchy w moje serce Nie mam ochoty przechodzić za parę lat na coś innego.
    jest dobrze

  10. #240
    | OlyJedi
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    2.612
    Siła reputacji
    275
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez jagger Zobacz posta
    Niewątpliwie wszelkie uwagi, recenzje, Dobasa są słuszne i rozszerzające wiedzę.
    Zwracam jednak uwagę, że już w EM 1-II jest Pro Capture (H;L). I tutaj drobne dopowiedzenie. Żeby z tego korzystać należy zainwestować również w szkła serii PRO. Bo tylko z takimi to działa. Oczywiście karty UHS II też są droższe od standardowych. Ale działa świetnie. Ja zmieniłem EM I na II właściwie tylko dla tych funkcji. Tak czy inaczej te wszystkie "bajery" wysysają skutecznie kasę z kieszeni.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.