Strona 58 z 59 PierwszyPierwszy ... 84856575859 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 571 do 580 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #571
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kano Zobacz posta
    Kompozycję poza puszką można tylko poprawić, nie zmienić. To jest najważniejsze i stanowi clou fotografii...
    Do tej pory masz rację, ale dalej, to już jest kolejna przewaga Canona. Jeśli wystarczy Ci 20M, to umieszczasz ptaszka centralnie i masz na komputerze dostępne praktycznie wszystkie olkowe kadry, możesz sobie spokojnie wybrać najlepszy. Na dodatek ptaszek jest zawsze w najostrzejszej części kadru Innej możliwości niż drobne ruchy aparatem raczej i tak nie masz jeśli nie chcesz spłoszyć ptaszka...

    - - - - - - - - - - AKTUALIZACJA - - - - - - - - - -

    Pozostała jeszcze kwestia moich zdjęć. Kiedyś coś wrzucałem na forum i możliwe, że jeszcze coś gdzieś jest. Teraz z moimi zdjęciami problemy są dwa.
    Pierwszy polega na tym, że po zmianie właściciela moje zdjęcia nie są zgodne z polityką siły przewodniej, mimo, że żadnego regulaminu nie naruszają. Drugi polega na tym, że lubię fotografować ludzi i w czasach covidowych staram się powstrzymywać od robienia zdjęć, czekam na drugą dawkę szczepionki. Zaszczepionych modelek raczej się nie doczekam, bo młodzież ma szczepienia w jelitach, a konkretnie, to w grubym...

    Jak ktoś koniecznie chce się katować moimi obrazkami, to tu trochę znajdzie:
    https://www.maxmodels.pl/user/profile
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #572
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez koza Zobacz posta
    @m_a_g

    Świetny post, jednak muszę o jedną rzecz zapytać: masz jakieś testy, z których wynikałoby, że takie "dobre body" (Sony A7III powiedzmy) z 200-600 Sony da lepszy obrazek niż 300pro z M1 (2, 3 czy X) Olka?

    Korzystam cały czas z leciutkiego 75-300 na M1.2 i zastanawiam się, czy zamiast 300 f4 Olka nie szarpnąć się właśnie na ww. zestaw Sony. Masa będzie większa, ale mam wrażenie, że z nawet z 300 pro nie będę w stanie "chodzić na spacer i przy okazji robić zdjęcia", tylko musiałbym już "chodzić robić zdjęcia".
    Testów nie mam, mam tylko setki zdjęć które robiłem w zeszłym roku zestawem Canon EOS R (nie R5, zwykły R, 30 megapikseli) z obiektywem Sigma 150-600 C, czyli tym najtańszym który kosztuje 1/3 tego co Sony 200-600.
    Nawet pomimo ciemniejszego obiektywu zoom, ogólna jakość obrazka jest na korzyść zestawu FF. 4 razy większa powierzchnia matrycy robi swoje.
    Sony A7III to lepszy aparat niż EOS R, a Sony 200-600 to lepszy obiektyw niż Sigma 150-600C. Więc będzie jeszcze lepiej. No i zoom do przyrody jest bardziej uniwersalny niż stałka.
    Reasumując: pod względem jakości obrazu i rozdzielczości na pewno będzie lepiej. Ale to nie będzie taka różnica jak pomiędzy tym co prezentowałem na R5 z EF500F4L, i trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy warto, czy nam ta lepsza jakość potrzebna. Bo będzie to coś co przy oglądaniu zdjęć na internecie czy nawet na wydrukach (chyba że bardzo dużych) ciężko będzie zauważyć.

    Z tym że na 100% masz złe wyobrażenie co do wielkości i wagi. Mam plecak foto Canon w którym nosiłem zestaw EOS R + Sigma 150C (prawie idealnie ta sama wielkość i waga co zestaw Sony) i mam plecak Manfrotto gdzie nowszę Olympus M1X z 300PRO.
    Oba plecaki są praktycznie tej samej wielkości, ALE:
    - plecak Canon jest dedykowany tylko do fotografii, ma tylko jedną komorę, a aparat z obiektywem zajmował idealnie całą komorę plecaka od góry do dołu, pionowo. Cały plecak był wypchany aparatem i nic tam już nie weszło, chyba że na siłę bo bokach obiektywu w tej samej komorze.
    - plecak Manfrotto to plecak turystyczny, przy okazji z kieszenią na aparat (na samym dole plecaka, w poprzek szerokości). I w tej małej dedykowanej kieszeni mieści mi się M1X z obiektywem. 2/3 plecaka (dwie inne dedykowane kieszenie) mam wolne na jedzenie, kurkę, lornetkę 8x42, i wszystko inne.

    Innymi słowy - zestaw M1X bez problemu można mieć "przy okazji" . A nawet jak nie przy okazji, tylko specjalnie, to i tak dużo wygodniej się go nosi po lesie.
    Zestaw Sony to już większy zestaw, ale bez tragedii, z tym że to już raczej coś na dedykowane wyjścia.
    Nie wiem jakie masz priorytety, skoro. masz już zestaw spacerowy to może zestaw dedykowany nie będzie zły? Ja tak mam i zabieram jeden albo drugi zależnie od potrzeb.
    A zamiast Sony rozważ tańszą opcję EOS R + Sigma 150-600C.

  3. #573
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    Do tej pory masz rację, ale dalej, to już jest kolejna przewaga Canona. Jeśli wystarczy Ci 20M, to umieszczasz ptaszka centralnie i masz na komputerze dostępne praktycznie wszystkie olkowe kadry, możesz sobie spokojnie wybrać najlepszy. Na dodatek ptaszek jest zawsze w najostrzejszej części kadru Innej możliwości niż drobne ruchy aparatem raczej i tak nie masz jeśli nie chcesz spłoszyć ptaszka...
    Nie do końca, z tej samej odległości masz zupełnie inny obraz w wizjerze Canona i Olympusa. Przykładowo możesz ustawić ostrość na oko ptaszka. Więcej mogą powiedzieć osoby z tego forum, które się tym zajmują na co dzień. Nie bez przyczyny pisałem o kompozycji zdjęcia.

  4. #574
    Awatar m_a_g
    Dołączył
    May 2021
    Mieszka w
    To tu to tam :)
    Posty
    1.042
    Siła reputacji
    88
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez kano Zobacz posta
    Więcej mogą powiedzieć osoby z tego forum, które się tym zajmują na co dzień.
    Wydawałoby się że mogą, prawda? Ale co z tego, skoro w internecie każdy może pisać i teoretyzować do woli. Tak jak w tym przypadku: fakt że mam i używam oba te aparaty wydaje się nie mieć żadnego znaczenia. Kolega @fret który nie dość że w ręku ich nie miał żadnego z nich a i zdjęcia przyrodniczego w życiu nie zrobił, i tak lepiej wie jak się te zestawy używa w terenie, jaki dają obrazek, i jak nimi kadrować. Umie też najlepiej doradzić jaki zestaw dla kogo się nadaje i dlaczego, oraz co się komu opłaca, a co nie, hehe.

    Ja proponuję wydzielić na tym forum specjalną sekcję "Nie wiem ale się wypowiem - fotografia czysto teoretyczna by @fret"

    Jest dla mnie niepojęte jak tego typu zachowanie może być tolerowane, na prawie 60 stron w tym temacie ilość merytorycznych wpisów można na palcach ręki policzyć, reszta to bicie piany.
    I szkoda tylko że te merytoryczne wpisy giną w natłoku bzdur pisanych przez osobników którzy ani nie zajmują się dziedziną fotografii do której M1X jest przeznaczony, ani nie używali tego aparatu, ani innych z którymi go porównują Za to płacz i narzekanie na politykę cenową, marketing, i co tam jeszcze. Ja tam wolę używać aparatu fotograficznego do robienia zdjęć a nie jako tematu zastępczego do tego typu dyskusji i pyskówek, i tego samego wszystkim kolegom z tego forum serdecznie życzę.
    Ostatnio edytowane przez m_a_g ; 30.05.21 o 16:31

  5. #575
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jul 2003
    Posty
    301
    Siła reputacji
    62
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wydawałoby się że mogą, prawda?
    Na to liczę zaglądając na to forum. Sam nie mogę poświęcić tyle czasu na swoje hobby, żebym był zadowolony ze swoich postępów. Dlatego staram się douczyć korzystając z rad "starszych", sam z rzadka zabieram głos. Ale faktycznie dotarcie do rzeczowych wpisów bywa niejednokrotnie uciążliwe.

  6. #576
    | OlyJedi Awatar piasbog
    Dołączył
    May 2009
    Mieszka w
    Łomża
    Posty
    944
    Siła reputacji
    184
    Moja galeria
    Szanowni, po co tyle teoretyzowania. Zbliża się długi weekend czerwcowy, zróbmy DITLa poświęconego foto-przyrodzie. Każdy będzie mógł się wykazać zarówno kompozycją jak i okazami - przecież czasami cieszymy się ze zdjęcia, że udało nam się go w ogóle zrobić. Potem wymienimy się spostrzeżeniami. (Na luzie tylko poproszę)
    XZ-1, OM-1, 12-40, 100-400

  7. #577
    Zwycięzca popRAWki Awatar paparapa
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Posty
    4.740
    Siła reputacji
    177
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez m_a_g Zobacz posta
    Wydawałoby się że mogą, prawda? Ale co z tego, skoro w internecie każdy może pisać i teoretyzować do woli. Tak jak w tym przypadku: fakt że mam i używam oba te aparaty wydaje się nie mieć żadnego znaczenia. Kolega @fret który nie dość że w ręku ich nie miał żadnego z nich a i zdjęcia przyrodniczego w życiu nie zrobił, i tak lepiej wie jak się te zestawy używa w terenie, jaki dają obrazek, i jak nimi kadrować. Umie też najlepiej doradzić jaki zestaw dla kogo się nadaje i dlaczego, oraz co się komu opłaca, a co nie, hehe.

    Ja proponuję wydzielić na tym forum specjalną sekcję "Nie wiem ale się wypowiem - fotografia czysto teoretyczna by @fret"

    Jest dla mnie niepojęte jak tego typu zachowanie może być tolerowane, na prawie 60 stron w tym temacie ilość merytorycznych wpisów można na palcach ręki policzyć, reszta to bicie piany.
    I szkoda tylko że te merytoryczne wpisy giną w natłoku bzdur pisanych przez osobników którzy ani nie zajmują się dziedziną fotografii do której M1X jest przeznaczony, ani nie używali tego aparatu, ani innych z którymi go porównują Za to płacz i narzekanie na politykę cenową, marketing, i co tam jeszcze. Ja tam wolę używać aparatu fotograficznego do robienia zdjęć a nie jako tematu zastępczego do tego typu dyskusji i pyskówek, i tego samego wszystkim kolegom z tego forum serdecznie życzę.

    Oj kolego stąpasz po cienkim lodzie....
    .... a sprzętu wcale mieć nie trzeba. Trzeba się tylko tego wszystkiego nauczyć w szkole.


    Cytat Zamieszczone przez piasbog Zobacz posta
    Szanowni, po co tyle teoretyzowania. Zbliża się długi weekend czerwcowy, zróbmy DITLa poświęconego foto-przyrodzie. Każdy będzie mógł się wykazać zarówno kompozycją jak i okazami - przecież czasami cieszymy się ze zdjęcia, że udało nam się go w ogóle zrobić. Potem wymienimy się spostrzeżeniami. (Na luzie tylko poproszę)

    Czy aby pochwalić się zdjęciami, to trzeba jakiegoś długiego weekendu i DITLa?

  8. #578

    Dołączył
    Feb 2015
    Mieszka w
    Przed Dolinką Będkowską
    Posty
    3.229
    Siła reputacji
    214
    Moja galeria
    Weekendu tak, choć niekoniecznie długiego
    "Skoro nie można wiedzieć wszystkiego co się da wiedzieć o wszystkim, to piękniej jest wiedzieć coś ze wszystkiego, niż wiedzieć wszystko o jednym" - B.Pascal 1854
    Fuji X-T3 + XZ-2

  9. #579
    Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    Feb 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Posty
    1.590
    Siła reputacji
    85
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ... Teraz z moimi zdjęciami problemy są dwa.
    Pierwszy polega na tym, że po zmianie właściciela moje zdjęcia nie są zgodne z polityką siły przewodniej, mimo, że żadnego regulaminu nie naruszają.
    ??? Nie rozumiem, co właściciel zmienił w kwestii zdjęć? Bo o niczym nie wiem. (za to wiem, że rozwiązanie jakie zastosowano z galeriami jest bez sensu i przyszłościowo stanie się dużym problemem, ale to sprawa na inny temat).
    Cytat Zamieszczone przez fret Zobacz posta
    ...Jak ktoś koniecznie chce się katować moimi obrazkami, to tu trochę znajdzie:
    https://www.maxmodels.pl/user/profile
    Klikając w taki link każdy wejdzie w .. swój profil na MM, a nie w Twój. Musisz dać link ze swoim nickiem.

  10. #580
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    https://www.maxmodels.pl/fotograf-manfret.html

    Teraz powinno być lepiej , a o zdjęciach, to już dyskutowaliśmy przy okazji jakiegoś konkursu i nie ma sensu do tego wracać.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.