Strona 51 z 59 PierwszyPierwszy ... 414950515253 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 587

Wątek: Olympus OM-D E-M1X

  1. #501
    | OlyJedi
    Dołączył
    May 2010
    Mieszka w
    Wawa
    Posty
    7.421
    Siła reputacji
    290
    Moja galeria
    Obawiam się, że jednak tak nie jest (a wcześniej też myślałem, że to może być przyszłość Olka). Smartfony produkują piękne obrazki wielkości HD. Od sprzętu z wymienną optyką oczekuje się przyzwoitych obrazków w powiększeniu 100%, a tu Olek jest już teraz na granicy akceptowalności w porównaniu z FF. Jeśli pójdą w smartfonową obróbkę, to sprowadzą się do roli wielkich smartfonów z wymienną optyką i bez opcji dzwonienia
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.
    Aktualnie odpoczywam na autobanie.

  2. #502

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Popatrz na popularność kompaktów jednocalowych [BNC Japonia, B&H, Amazony, ...]

    Dla większości wybór pomiędzy "24-~70mm", "24-200mm", "24-450mm" czy "24-600mm" w kompakcie z calową matryca a aparatem m4/3 z równoważonymi obiektywami jest oczywisty.

  3. #503
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    A tymczasem Panas nie odleciał w kosmos i zapowiada się ciekawa puszka dla ludzi:

    https://www.mirrorlessrumors.com/oh-...released-soon/

    Można?
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  4. #504
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Bo pokutuje idea "mam i mogę" . W każdej chwili , bez przepinania i taszczenia słoików . To , czy jest to wykorzystane , to zupełnie inna historia . A często jeszcze parę + do lansu ... " bo to wiecie , ja mam lufa 600" .

    Jak szukałem kompakta dla córki , to zięć też pytał tylko o wielkość zooma

  5. #505

    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Białystok
    Posty
    973
    Siła reputacji
    60
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A tymczasem Panas nie odleciał w kosmos i zapowiada się ciekawa puszka dla ludzi:

    https://www.mirrorlessrumors.com/oh-...released-soon/

    Można?
    I Panasonic G80 jest o 19 miesięcy młodszy od Olympus E-M5 Mark II.
    Źle się w Olku dzieje.
    Ostatnio edytowane przez dcs ; 26.03.19 o 12:03

  6. #506
    | OlyJedi
    Dołączył
    Jan 2009
    Mieszka w
    Świętokrzyskie
    Posty
    432
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Nie rozumiem tego narzekania na wielkość tego aparatu, to jest przecież aparat dla tych którzy takiej konstrukcji potrzebują do wygodnego fotografowania z dużymi szkłami, nie wiem jak można komfortowo używać takiego Em1 np z takim 40-150, już nie wspominając o zapowiedzianej rurze. Mam Em1 i grip do niego i to jest taki półśrodek, ani to przesadnie sztywne nie jest, ani lepiej rozwiązane w kwestii zasilania, właściwie to jest kretyński pomysł dla kogoś komu zależy na większej ilości energii, trzeba to wszystko rozkręcać, żeby wymienić baterię.... przy tym wszystkim to jednak jest mały (z dodatkowym gripem), a przy tym bardzo wygodny aparacik, jak ktoś chce jeszcze mniejsze to przecież jest kilka innych modeli.
    W przypadku nowej 1X można narzekać na to, że tak "pro" aparat powinien się czymś dodatkowo wyróżniać, mogli mu dać jakiś mały dodatkowy wyświetlacz, ale przede wszystkim lepszy wizjer, no tego to już nie rozumiem, nowy aparat, a wizjer w sumie taki jak w moim już wiekowym Em1, wtedy nawet cena by była jakoś uzasadniona, chociaż słowo uzasadniona też za bardzo tu nie pasuje , a tak to ten aparat powinien kosztować na starcie góra 8K.
    I tu dochodzimy do chyba największej bolączki m4/3 olympusa, czyli cen nowych gratów. Nie wiem czy to faktycznie tak wysokie koszty produkcji czy jednak pazerność. Sprzęt olka jest naprawdę najwyższej klasy, szkła praktycznie można kupować w ciemno bez testów bo prawie każde jest rewelacyjne, czy nie lepiej by było dla olka skusić więcej potencjalnych klientów ceną tego "pro" sprzętu i zwiększyć szansę, że ten klient w przyszłości rozbuduje swój system.. Panasonic w kwestii body (szkoda że też nie szkieł) chyba lepiej wycenia swój sprzęt, ale prawda jest taka, że w ogóle ceny nowych aparatów z tych wyższych serii w każdym systemie są już na absurdalnym poziomie.
    Co do jakości obrazka m4/3 to w cale tak źle nie jest, ludzie chyba naprawdę stali się bardzo leniwi bo oczekują coraz wyższych tych pierdyliard iso, matryca 4/3 zawsze będzie pod tym względem słabsza od FF, ale tu moje kolejne spostrzeżenie, każdy się jara tym FF jakby to był jakiś święty gral, ja jakoś nie widzę tej miażdżącej przewagi, tak, daje dobrą jakość ale pod warunkiem, że szkło ma ustawioną optymalną przysłonę, każde szkło na ff trzeba przymykać i często dość mocno żeby mieć tą super jakość FF, na dużych dziurach często jest takie mydło, że naprawdę nie rozumiem czym się tak ludzie zachwycają, a w tym beznadziejnym 4/3 w każdym szkle mamy co najmniej bardzo dobrą jakość już od pełnej dziury. m4/3 to bardzo fajny alternatywny system dla FF ale przede wszystkim bardzo źle wyceniany jeśli chodzi o nowości.
    Ostatnio edytowane przez arhtus ; 26.03.19 o 13:40

  7. #507
    Awatar Hiszpan63
    Dołączył
    Jan 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    634
    Siła reputacji
    122
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Nie rozumiem tego narzekania na wielkość tego aparatu, to jest przecież aparat dla tych którzy takiej konstrukcji potrzebują do wygodnego fotografowania z dużymi szkłami,...............
    Przyznam Ci kupę racji w tym ustępie , ale pozwolisz , że również się roześmieję . Jeżeli czytałeś ten wątek i ze dwa inne , to powinieneś zrozumieć , że to taka forumowa tradycja na tym forum . Każda nowość Olka jest tysiąc razy opluta, zanim jeszcze pojawi się na rynku i ktokolwiek świadom zrobi jakikolwiek wiarygodny test nie wspominając o zwykłym użytkowniku . Daremne to Twoje pisanie ....

  8. #508
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar jagger
    Dołączył
    Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Posty
    1.365
    Siła reputacji
    185
    Moja galeria
    Ja używam komfortowo 40-150 z em1 i to często podpiętym jeszcze do konwertera

  9. #509
    Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Poznań
    Posty
    12.864
    Siła reputacji
    241
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez arhtus Zobacz posta
    Mam Em1 i grip do niego i to jest taki półśrodek, ani to przesadnie sztywne nie jest, ani lepiej rozwiązane w kwestii zasilania, właściwie to jest kretyński pomysł dla kogoś komu zależy na większej ilości energii, trzeba to wszystko rozkręcać, żeby wymienić baterię...
    To kiedy kupujesz E-M1X? Zanim jednak odpowiesz, że nigdy, zastanów się nad przyczynami takiej właśnie odpowiedzi. I już będziesz wiedział skąd te narzekania
    www.sarwinski.com | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #510
    Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Dołączył
    Nov 2009
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Posty
    2.601
    Siła reputacji
    186
    Moja galeria
    Jednak to prawda, że najwięcej mają do powiedzenia Ci, którzy najmniej wiedzą.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" C. K. Norwid

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
 
Właściciel: FOMAG Sp. z o.o., Gdansk, 80-137 ul. Starodworska 1, KRS 0000341593, www.fomag.pl

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celach reklamowych, statystycznych i do personalizacji stron. Możesz wyłączyć używanie plików cookies w ustawieniach przeglądarki internetowej jednak może to utrudnić korzystanie z serwisu! Więcej informacji w Polityce prywatności.