Strona 9 z 13 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 124

Wątek: Dlaczego smartfony wygryzą tradycyjne aparaty

| OlyJedi Awatar Mcarto
    Mieszka w
    Irlandia
    Siła reputacji
    69
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez Holek Zobacz posta
    Dobrze napisane, większości ludzi, którym telefon, przepraszam, smartfon, przykleił się na stałe do ręki i są podłączeni do FB, Insta lub innego portalu 24/7 fotki coraz lepszej jakości w zupełności wystarczą. Sam ostatnio w zoo z maluchami w słabym świetle korzystałem ze smartfona, i widziałem tylko 1 osobę pasjonata, ubranego jak na safari, który targał lustro z jakimś wielkim tele. Z drugiej strony, telefon mamy prawie zawsze przy sobie więc zgodnie ze starą indiańską zasadą, najlepszy aparat to ten, który masz w ręce.
    Osobiście dopóki mam siłę w rękach to będę nosił lustro, aparat w telefonie traktuję jako wersję zastępczą.

Pzdr
    Hołek
    Dwa tygodnie temu byłem w Connemara, najbardziej dzikiej i zacofanej część Irlandii. Zabrałem GX7 i telefon bo jak tu bez telefonu...
    Zdjęć z karty jeszcze nie zgrałem bo praca, brak czasu, może lepiej film zobaczyć ale cała dokumentacja wyprawy z telefonu tego samego dnia trafiła na FB
    Telefon i inteligentne filtry mają przyszłość to pewne, za jakiś czas możliwości matrycy połaczone z podwójnym obiektywem i oprogramowaniem dadzą obrazek nie gorszy niż jasna Leika i pewnie większość fotoamatorów pozostanie przy tym.
    Zapraszam do mojego wątku
    P&P - Pentax i Panas (GX7)

Zwycięzca popRAWki| OlyJedi
    Mieszka w
    Ziemia Zawkrzeńska.
    Siła reputacji
    71
    Moja galeria
    Może trochę inaczej. Płacąc za fotograficznego smartfona 3-4 tysiące jestem ciekaw jak długo on będzie działał bezawaryjnie przy intensywnym użytkowaniu bo to co ja mam za 450 zł to nawet jak padnie po roku pomimo dwuletniej gwarancji to rozpaczy nie będzie.
    Najważniejsza jest historia.
    "Narody tracąc pamięć tracą życie" CKN

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    165
    Moja galeria
    Miałem już w życiu kilka smartfonów i żaden mi się nie zepsuł mimo upływu 2-3 lat. Chciałbym powiedzieć to samo o aparatach i obiektywach - w ich przypadku wielokrotnie korzystałem z serwisu.

Przy braku mechanicznych podzespołów w smartfonie nie ma się co zepsuć. Można go co najwyżej rozbić, ale w ten sposób można zniszczyć wszystko.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    183
    Moja galeria
    Mam wrażenie, że to zwykła ewolucja. Podobnie jak z magnetofonami. Proces rejestracji dźwięku stał się na tyle prosty i powszechny, że magnetofony praktycznie zniknęły jako samodzielne urządzenia. Jesli chodzi o rejestrację obrazu, to ten proces tez już mamy za sobą, pozostaje do pokonania bariera obiektywów.
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

| OlyJedi Awatar wyszomir
    Mieszka w
    Łódź
    Siła reputacji
    228
    Moja galeria
    Można też zamoczyć i słyszałem o przypadkach odmówienia napraw gwarancyjnych z powodu, jak twierdził serwis, dostania się wody do wnętrza telefonu. Kto miał rację - serwis czy właściciele którzy twierdzili, ze nigdy nie zamoczyli telefonu a i na deszczu starali się raczej nie używać - nie mnie osądzać.
    Pozdrawiam!
    Marek Wyszomirski (wyszomir@toya.net.pl)

| OlyJedi
    Mieszka w
    Wawa
    Siła reputacji
    183
    Moja galeria
    W internecie nie szukam miłości i akceptacji. Te tematy załatwiam w realu. W internecie szukam partnerów do dyskusji.

Administrator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar Jacek_Z
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Siła reputacji
    41
    Moja galeria
    Mi padły 2 telefony, a aparat żaden. Mam Nikona FM (produkcja około 1980), FA (połowa lat 90-tych), z cyfrowych mam nadal Nikona D200 z roku 2005. Działa wszystko.
    Jeden telefon (tak jak wyszomir pisał) mi "zardzewiał", odmowa naprawy gwarancyjnej, w drugim padła płyta główna (używany 4-5 lat. Przy okazji - w tym telefonie miałem drugi alku. Teraz akku są .... nazwijmy to niewymienne, czyli telefon ma się na 3 lata. Pomijam fakt, że miałem w starym telefonie Androida 4.4 a w nowym mam 9.0 - niezły przeskok.
    Jak mi serwis diagnozował awarie w telefonie to wziąłem z szuflady starą Nokię N97 (na Symbianie) - okazuje się, że stara Nokia nie akceptuje nowej karty SIM. Ale jeszcze starsza Nokia N95 te samą kartę obsłużyła. Długowieczne to może są telefony takie jak Nokia 6211, ale te z nowszymi OS to już nie bardzo...

Jak mi padł ukochany stary telefon (Samsung Mega 6.3, nie robiłem nim zdjęć) to postanowiłem kupić coś dobrego do foto. Ale odpuściłem Huaweja, a miałem chęc na P30 lite. Kupiłem Samsunga A50. Zdjęcia robi ... słabe.
    Za to robi dobre filmy. Nie rozumiem tego.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22.07.19 o 22:59

Moderator Konto PREMIUM | OlyJedi Awatar nightelf
    Mieszka w
    Olsztyn/Warszawa
    Siła reputacji
    150
    Moja galeria
    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Przy braku mechanicznych podzespołów w smartfonie nie ma się co zepsuć. Można go co najwyżej rozbić, ale w ten sposób można zniszczyć wszystko.
    Po 3 latach akumulator w moim smartfonie ledwo wytrzymywał 8-9 godzin. Oczywiście wymienialny tylko w serwisie i po tym czasie od premiery nie dało się kupić oryginału.
    Aparaty mają łatwo wymienialne akumulatory i dłuższy cykl życia jak podejrzewam.
    "Bez muzyki życie byłoby pomyłką." ~ Wilhelm Friedrich Nietzsche
    E-M5 + Pen E-P3 + Lumix 20/1.7 + Oly 12-40/2.8 + 45/1.8 + 40-150 + manualne macro +7.5/3.5
    moja galeria: http://nightelf.org Prawa Ręka Egzekutora-Skarbnika TWA

Mieszka w
    Gorzów Wielkopolski
    Siła reputacji
    7
    Moja galeria
    I to jest problem. Ceny flagowych smartfonów przegoniły koszt dobrej klasy kompaktów. Gdy mamy na rynku takie aparaty jak GR II, RX 100 czy G7 X II to ma mały sens. Mamy aparat i starczy jeszcze na porządny telefon. Bateria w mojej Motce po 4 latach nie wytrzymuje nawet do wieczora... Też się rozglądam za nowym fonem, ale priorytetem dla mnie nie będzie aparat tylko pojemność baterii. Bo najczęściej używam go oprócz rozmów do neta. Zamiast wydawać całą kasę na flagowca wolę część przeznaczyć na jakieś szkiełko - może 20 lub 25, albo 45.
    "...i o to trzeba będzie dumnym krokiem iść bez twarzy
    w kolejny dzień..."

Zwycięzca OlyRulez| OlyJedi Awatar epicure
    Mieszka w
    Poznań
    Siła reputacji
    165
    Moja galeria
    Technologia z flagowych smartfonów jeszcze tego samego roku trafia do średniej półki, a po roku do modeli budżetowych. A jako były użytkownik G7X II mogę śmiało stwierdzić, że większość amatorów niezainteresowanych stosowaniem "tajemnych technik", tylko oczekujący ładnych fotek prosto z urządzenia, będzie mocno zawiedzionych tym Canonem, jeśli porównają zdjęcia do nowoczesnego smartfona.
    www.epicure.pl | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | daj lajka